Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu: Bojujte jak vlci


Doporučené příspěvky

Hugos, klinec po hlavicke ;) V poslednej dobe sa na psychiku dost zameriavam, pretoze som zistil ze to je moj hlavny kamen urazu.
Priste u toho zostanem, vezmem to, a kedze Murphyho zakony funguju lepsie nez moja hlava, pravdepodobne to bude strata. Dolezite bude nenechat sa tym rozhodit a nevynechat potom zase dalsi obchod...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to HOVED111: ne, fakt nelžu a držím mu palce.

Někdy si představuju, od koho se asi tak přelévají peníze na můj účet, a vždycky si říkám, že by bylo fajn, kdyby to byl někdo, kdo má fakt přebytek peněz a obchoduje jen tak pro radost ze hry. Třeba někdo, komu spadlo do klína velké dědictví (třeba Paris Hilton), nebo nějaký bohatý sportovec (třeba Jágr prý občas "zkouší štěstí na burze", když nemá čas zaletět si do Las Vegas) nebo zpěvák atp. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľká vďaka za článok!!! Do poslednej bodky svata pravda. Je to už sedem rokov čo sa venujem tradingu a prve roky boli veľmi veľmi ťažké, kedže som bola len v strate a okoliu som bola skôr na smiech. Veď čo by nejaká baba mohla fungovať na takých drsných trhoch, kde sú žraloci.

Dnes už môžem povedať, že to všetko stálo za to. Trhy sa mi stali mojim priateľom a keď už aj mám stratu, tak to beriem s nadhľadom, pretože nie je možné byť stále v zisku. Ako všade, tak aj v trhu musí byť vyváženosť, tak ako všade okolo nás. Je to proste zákon prírody a tomu sa nedá čeliť. Burza je niečo čo zbožňujem a ďakujem za moment, kedy som tam mohla aj ja vstúpiť. Finančník.cz patril medzi mojich prvých sprievodcov, ktorý mi pomáhal. ĎAKUJEM, pretože keby nebolo vašej vízii a vašej túžby pomáhať ľudom, tak by som to aj ja mala omnoho ťažšie a možno by som tu ani nebola.

Ďakujem ďakujem za motivačné články a želám každému jednému čo ste tu nech docielite to po čom túžite a nech sa vam v zivote darí !!!!!!! Posielam pozdrav.

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fat Sick And Nearly Dead. Nevím už zda to bylo v tomto vlákně nebo jinde, kde tento dokument byl doporučován (příspěvek jsem znovu nedohledal), ale po jeho zhlédnutí si myslím, že stojí za to se o něm zmínit zde. Protagonisté totiž skutečně zatnuli a bojovali jako vlci. Sám jsem z tohoto filmu nadšený. Obdivuji oba hlavní hrdiny a přestože jsem masožrout a nemám podobné problémy (mám 188/95) rozhodl jsem se zapůjčit odšťavňovač a jdu do toho!

Pro ty z vás, kdo by si tento výtečný film rádi pustili, ale mají obavy z jazyka - zadejte si do vyhledávače "Tlustí, nemocní a téměř mrtví" film na vás vypadne i s českými titulky. Stránky autorů jsou na adrese, která se jemnuje jak první věta mého příspěvku, jen zrušte mezery a připojte .com Zde by měly být návody jak na to.

Pro zajímavost Joe Cross byl makléř a později trader dnes snad investor, tolik aspoň film.
-----------
Děkuji traderovi, který mě na film navedl a rád bych řekl, že to není první případ, kdy jsem díky těmto stránkám "přišel" k inspiraci na knihu, film či způsob života, který zdánlivě s tradingem nesouvisí, ale mě vždy toto setkání obohatilo, a za to autorům, ale i kolegům traderům děkuji.

Přeji inspiraci a dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,

dokument Fat, Sick and Nearly dead je jeden z nejlepších dokumentů, co jsem kdy viděl. My s ženou jsme aktuálně desátý den na džusovém detoxu. Mohu říci, že to vůbec není tak jednoduché, jak to na začátku vypadá, ale stojí to za to. Jinak doporučuji na toto téma knihy od Jason Vale, v knize "7-lbs in 7-days" uvádí například studii, kdy jistý lékař podával 50ti patcientům s rakovinou pouze zeleninovo-ovocné džusy (bez chemoterapie a dalších léků) a všichni se vyléčili. V jiném dokumentu (teď si nevzpomenu na jméno) zase byl příběh dvou lékařů, kteří takto podávali nutriční super-stravu 450ti lidem s různými nemocemi, od velmi vážných až po méně vážné (bez jakýchkoliv dalších léků) a vyléčilo se jich 449.
Ono všechno toto s tradingem také docela souvisí. Při správné stravě a nutričních hodnotách se prudce zvyšuje aktivita mozku, soustředěnost, rychlost myšlení, atd. Doporučuji také případně knihu Chocolate Busters: The Easy Way to Kick Your Addiction (opět Jason Vale), to je opravdu drsné čtení na téma, jak rafinované cukry (které jsou dnes úplně všude) jsou v podstatě stejně návykové a nebezpečné jako Heroin, píše také hodně proč se o tom nikde nepíše a nikdo to neví, o lobby korporací, atd. Nic méně, pointa opět je, že s mnoha cukry (Coca-cola, sladké nápoje, čokolády, atd) dochází velmi rychle a velmi snadno k emcionálnímu zmatení, impulsivnosti, pocitům úzkosti, stavům lehké deprese, atd. - opět ne zrovna vhodné stavy pro trading :-) V budoucnu chystám na toto téma nějaký článek na svůj blog (iMotivator.cz).
Jinak se omlouvám za lehký offtopic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
za vším hledej hlavu, stejně jako v tradingu, tak i ve výživě neexistuje jedna cesta, člověk by se neměl bát zkoušet a najít si tu svoji cestu, svůj styl .. tradingu, jídla, životního stylu .. co jeho uspokojuje, naplňuje.
Speciálně ne výživě, to na čem jeden jede bez problémů, tak druhý by díky tomu nevstal z postele, člověk by měl poslouchat svoje tělo a ne autory knih, teorií.
Jen vlastní tělo mu poví jestli je pro něj dobré být vegan, paleo dieta, ovocno-zeleninová strava nebo svíčková se šesti, jestli mu daný styl stravování dá dostatek paliva na jeho běžný život .. a je úplně jedno kdo a kde co píše, stejně jako v tradingu i zde slepé následování vzorů, knih vede skoro jednoznačně špatným směrem, navíc i ve výživě je marketing velmi mocný.
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doplněk:
Tato léčba a udržení si zdraví výživou se nazývá ortomolekulární medicína. Byla popsána již na začátku minulého století. Hlavní roli hraje podávání vysokých dávek vitamínů. Hlavně C (kyselina askorbová). Bohužel takový levný způsob léčby a udržování zdraví nezapadá do představ západní medicíny a velkého farmaceutického průmyslu. Proto taky byla stažena veškerá videa na youtube a na internetu je minimální množství článků na toto téma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas - na druhu stranu je to stale lepsi matrix ako napr. v irane, kde sa rezim snazi kontrolovat internet, socialne siete, a vobec vsetko co sa k ludom moze dostat.

Nakoniec si clovek musi sam vybrat, ci bude zit v matrixe. Ak je niekto nastaveny ako stadovy tvor, tak si svoj matrix vzdy najde. Ak ma niekto vlastnu hlavu, do matrixu ho nedostanu ani nasilim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...