Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu: Bojujte jak vlci


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pokud někdo hledá motivaci, tak doporučuji "TGIM: Thank God It's Monday" Erica Thomase. (byl bezdomovec, dnes motivuje univerzitní hráče fotbalu, basketu, hráče NFL, NBA atp.) Nic lepšího jsem neslyšel, i když musím uznat, že zde na finančníkovi jsou vysoce kvalitní články. Tohle je první video co jsem od něj viděl: hledat na youtube Secrets to success Pt. 1 autor: etthehiphoppreacher.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento článek je velice zajímavý. Velmi se podobá mému příběhu. Kdysi Tomáš nebo Petr sepsal asi 30 bodů co všechno udělat abychom nebyly při obchodování úspěšní (tedy v nadsázce). Já osobně když jsem ty body pročítal, jsem zjistil, že snad mimo třech bodů, jsem všechny "splnil". Na ty tři jsem prostě nepřišel, abych je také "splnil"A výsledek se velmi brzy dostavil. Neměl jsem práci, z účtu mi pomalu ale jistě ubývalo, bankám jsem musel stále platit za půjčené peníze na mé "pseudoobchodování". Nezbylo mi nic jiného, než obchodování zastavit a zase se živit rukama. Ale abych mohl splácet půjčky a ještě ušetřit dostatečný obnos na opravdové obchodování, musel jsem si sehnat práci v zahraničí. Nyní mám před sebou ještě minimálně dva roky, abych opět mohl začít, ale už bez těch bolestivých chyb co jsem nasekal. I to čekání mě učí k větší trpělivosti.
Proč to všechno dělám? Protože věřím, že to jde.
A když se nad tím vším zamyslím, tak největší příjmy jsou vždy z "pyramidové firmy". V různých multilevlech bossové vydělávají neuvěřitelné peníze a ti pod nimi vydělávají řádově méně. A něco podobného je i v obchodování na burze.
Ze začátku máte malý kapitál a tak vyděláváte velmi málo proti těm co ho mají řádově větší. Dále platíte za vše relativně více než kdybyste měli mnohem větší kapitál.
Ostatně než vytvoříte funkční ML je to taky hodně práce a navíc pracujete s lidmi. A to je opravdu nejhorší materiál.
Proto si myslím, že je lepší pracovat s penězi. Ty se k vám budou chovat , tak jak se chováte k nim. Prostě za každou chybu ZAPLATÍTE!!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak tomu aspoň říkám hustota ( optimismu ) na centimetr čtvereční ! Teď už jen zbývá si článek převést do mluveného slova, ale nesmí to být jen tak ledajaký hlas, možná ho podkreslit vhodnou hudbou a máme motivační bombu v MP3. Určitě se bude něco prodávat, ale pochybuju, že to bude taková skvělá hustota jako tohle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý článek, kterých je v této "poraženecké době" asi nejvíce potřeba. Nedivím se příliš lidem, že jsou zvadlí, když po minulých volbách vidí, že zmohou jen velmi málo a sám se učím si různých těch politiků a jejich křiváren nevšímat. Jde to ztěžka, ale asi je to jediný způsob jak si zachovat dobrý způsob myšlení a nenechat se vtáhnout do blbé nálady.

Hlavně jsem Vám oběma, Tomáši a Petře chtěl vyjádřit svůj obdiv. Již tolik let dokážete na tyto stránky vkládat dva příspěvky týdně. Každý z nich má hlavu a patu a je přínosem. To je skutečně mimořádné! Dnes jste si navíc přidal další závazek se svým Imotivátorem.cz. Klobouk dolů. Vím, že i tento počin budete zdárně rozvíjet a ve mně jste již získal zapáleného čtenáře!

DĚKUJI!


Dobré obchody i dobré nápady pro Vaše články,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poslední dobou jsem sledoval Zdendu Polreicha v jeho "Ano, šéfe" a je to přesně tak, poraženecký nálady, neochota cokoli změnit, jeden se vymlouvá na druhýho, hlavně nemít zodpovědnost. A nejlepší na tom je, že když se jim Zdenda snaží poradit, tak si o něm myslí že je blbec. Naštěstí ne všichni jsou takoví a někteří si poradit nechají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no to je ten fixed mindset vs. growth mindset (slovencinari ma zabiju :))

skratka niektori ludia venuju maximum energie tomu, aby neutrpelo ich ego, ich obraz o sebe samom. Preto za vsetko moze niekto iny, nie ja, preto sa nic neda (a preto som to neurobil), preto je zodpovednost vzdy na niekom inom a ja s tym nic nemam. Ale, samozrejme, chcem sa mat dobre, lebo si zasluzim.

Naproti tomu growth mind sa tymito vecami moc nezaobera. Naopak, neustale skuma ako veci funguju, ako ich (aj seba) vylepsit, kde robi chybu a ako ich dobuducna nerobit, ako byt uspesnejsi v tom co robi. Mat sa dobre je taky nejaky vedlajsi ucinok...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši já vás žeru!!!

Jste naprosto úžasný člověk...při čtení článku jsem cítil jak to ve mém těle začíná bublat (v dobrém smyslu).
Tradingu se věnuji už cca 4 roky ale stále to není ono,stále nejedu LIVE a i přesto každý den usedám k PC.
Stále věřím že to dokážu i když příbuzní a ostatní vmém okolí se na mě dívají skrz prsty.

Stále věřím i když už se mi i několikrát do očí draly slzy ale vždy jsem si říkal ....TY TO DOKÁŽEŠ!!!!.Utřu slzy a Krůček po krůčku jedu dál až jednou dojdu k LIVE obchodování.A ukážu mím příbuzným a ostatním že to jde,že to dokážu.

Tomáši...ještě jednou vřelé díky za vše co pro nás s Petrem,zatím neúspěšné tradery děláte...nejen v tomhle článku.
Bohužel já mám kolem sebe samé...ne zrovna lidi na mé straně... a lidé jako vy mi bohužel chybí.

Ať se daří

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kvalitný článok, prečítal som toho fakt dosť a väčšinou je to rovnaké u každého 1. stanoviť si ciel 2. realizovať. 3. nenechať sa ničím zastaviť k tomuto ma vždy napadne príbeh o sokratésovi a jednom chlapcovi čo chcel byť úspešný.

Chlapec sa vybral za sokratesom a spýtal sa ho vy ste najmúdrejší muž v grécku však?Sokratés odpovedal asi áno. Mohli by ste mi povedať ako dosiahnem úspech, sokratés sa naňho pozrel a povedel zajtra príď k rieke, chlapec súhlasil. Na druhý deň išli k rieke, skoratés vzal chlapca do rieky, išli stále hlbšie a hlbšie, až napokon boli po krk vo vode. Sokrates ho schmatol a spýtal sa tak ty chceš byť úspešný? Chlapec odpovedal ÁNO! Sokratés ho strhol pod vodu a držal chlapca pod vodou, chlapec sebou metal spieral sa, dožadujúc sa vzduchu. Sokratés ho vytiahol a povedal ako si velmi chcel vzduch? Chlapec zmeteno odpovedal velmi, moc! Sokratés mu na to odpovedal vidíš, pokial budeš chcieť úspech tak ako teraz vzduch, TAK HO AJ DOSIAHNEŠ :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úspěšný člověk je takový, který si vytyčí sny a cíle, za kterými si jde tak dlouho, dokud je nenaplní. Úspěch v žádném případě nemusí být a ani by neměl být jen o penězích. Úspěšný člověk může být například ten, co si řekne, že shodí 10 kilo, přestane kouřit, nebo přestane sledovat zprávy na TV Nova - a dokáže to naplnit. Zlepší si svůj život, přitom s penězi to nemá nic společného.

Neúspěšný člověk je ten, kdo raději žádné cíle nemá, nebo má, ale nesnaží se o jejich naplnění a raději pasivně a pohodlně čeká, až mu vše spadne do klína samo (protože přeci "kdo nic nedělá, ten nic nezkazí"). A jelikož jako na potvoru nic nepadá, začne z toho vinit vládu, lidi kolem sebe - a samozřejmě také všechny úspěšné. Stane se negativistou, který jen na všechny a všechno kolem sebe hází špínu, ale sám nad sebou se zamyslet nedokáže.

Úspěch nejsou peníze, je to stav mysli.
Neúspěch také nejsou peníze, je to také stav mysli.

Smíření se s čímkoliv je také stav mysli.

Bohatý nemůže být každý, ale naštěstí se o to většina ani nesnaží (vždyť přeci o jejich blaho se má postarat vláda!)

Úspěšný může být naprosto každý. Pokud dokáže beznohý člověk běhat na olympiádě, bezruká holka pilotovat a bezdomovkyně vystudovat Harward, opravdu si neumím představit, kdo jiný ještě nemá šanci stát se úspěšným a něco dokázat. Ale samozřejmě většina bude raději tvrdit opak - je to přeci pohodlnější a bezpečnější, než se vůbec o něco snažit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši, pozitivní přístup je velmi cenná a plně s vámi souhlasím, velmi vzácná deviza, kterou mnozí z nás už dávno ztratili. Jsem rád, že jste si vlastním prožitím uvědomil to, co je v životě prakticky nejdůležitější - že pozitivní přístup je duchovní hodnota a jako taková by měla být střežena a předávána dál. Doufám, že si většina uvědomí, že je potřeba taky rozlišovat mezi podle mého názoru skutečnou duchovní hodnotou a vykonstruovaným přáním nebo dejme tomu dočasným nadšením. Je nebetyčný rozdíl mezi tím, když si někdo neustálým čtením nějaké knížky nebo moudra snaží sám sebe dostat do stavu "všechno dokážu a splním si všechny své sny a hlavně tomu musím věřit" a tím, když je někdo konfrontován s těžkou situací, se kterou si sám musí poradit a z níž musí díky své velké námaze sám vyjít jako vítěz. To druhé je pak těžce vydobytá a těžko předatelná hodnota, která má daleko větší sílu a nesmazatelně se vryje do duše člověka. Pak taky nejde o povrchní a dočasný stav mysli, který vyprchá s prvním nezdarem. Mimoděk mi teď vyvstala v mysli scéna z jednoho s nejlepších filmů, které jsem kdy viděl - Americká krása - www.youtube.com/watch?v=CQ0097kHJSs - scéna na čase 2:15 a dále :-)

Nerad mluvím o politice, nicméně i tady s vámi souhlasím, národ si zaslouží politiky, které má, protože je opravdu neuvěřitelné, jak hluboko myšlení mnoha lidí kleslo. Tak málo si vážíme věcí, které máme! Fakt nechápu, kde kdo vidí jakou krizi kromě našich vlastních duší, které jsou zdá se naplněné závistí, nenávistí a pocitem křivdy, za kterou může kdokoliv jenom ne my. Místo abychom hledali to dobré, apriori vidíme to zlé, i když je to třeba ve skutečnosti jinak. Žijeme ve společnosti, která chce mít všechno a nejlépe ihned bez ohledu na to, jestli tím někomu ublíží a co tím způsobí a z toho pramení veškeré současné problémy. Nemusíme chodit daleko, jsme v epicentru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...