Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

já bych v tom zase moc vědu nehledal, 30, 100, 500 akcií v koši, ano mají odlišné vnímání některých fundamentů, ale i vzhledem k vysoké míře korelace to extra roli nehraje, imho je jedno, zda se obchoduje NQ, YM, ES, hlavně je pustit si grafy a nabírat screen time, jo možná v pozadí si ladit nuance jako vlivy akcií v koši při tom kterým reportu, ale základem to imho neni ..
v počátku si to nedělat moc složitý, pustit si v 15hod vyšší timeframe 15-30-60 udělat pár čar, at už S/R nebo TL a v daný okamžik přepnout třeba na nižší 3-5 min a vstoupit
pokud k tomu někdo doplňuje time&sales nebo footprinty, tak si to pustit až na načasování vstupu, nekoukat do toho nonstop, jen vám půjde z toho hlava kolem a daný okamžik nebudete vědět rozdíl mezi buy/sell :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aldanek, na daily někdy kouknu, někdy ne, záleží, kde cena zrovna je. Sem tam se přepnu na vyšší i nižší graf, ale nikdy nesleduji ve stejný okamžik více než jeden graf daného trhu (obchoduji jich více). Jinak raději zhušťuji 15 min graf a porovnávám mezi sebou graf s premarketem a bez. To je ale vše už hodně individuální. Na takové drobnosti si už musíš přijít sám... Mně to také trvalo, než jsem přišel na to, co mi osobně vyhovuje nejvíce. A i tak nemůžu říct, že už se to nezmění. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aldanek : môžeš postupne vyskúšať všetky grafy od 1 až po 240 TF a potom si vybrať čo ti sedí. Inač zase nečakaj keď prejdeš na vyšší TF že vždy bude čitateľný pre teba, vždy budú dny kedy to bude lepšie niekedy horšie. Takže ak bol trh pre teba tažšie čitateľný to neznamená že je to automatický zlý a treba ísť na iný. - ak máš dobre napozerané 2TF tak daj 15TF (alebo aký ti bude sedieť) ako vyhľadávač vstupov (miesto vstupu kde predpokladáš obrat ) a daj si tam Price alert a keď zazvoní otvor 2TF a môžeš hľadať potvrdenie pre vstup do smeru odrazu. - tiež som za graf bez premarketu a ak vyslovene nepoužívaš sviečkové patterny, tak podľa mňa na odrazy je lepší OHLC graf (môžeš skúšať a porovnávať) - včera dve dobre príležitosti prvá ihned po US OPEN trh sa pokúsil o prielom HOD ale nemal silu a otočil sa a prelomil TL - druhý na 3 dotiku rastúcej TL - len informatívneho charakteru :S

27781

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cus tomm vyzkouset, jsem vyzkousel uz ledaco, ale vim ze v soucasnem mem stavu mi tahle 15 a 5 vyhovujou nejvic, byt bych tomu pred mesicem absolutne neveril ;) dneska jako vcera se trhy jak rika pavel mrcasily ale odrazu tam zrejme zkuseni traderi nabrali spoustu, me se libilo to hejbani u hran jo dal jsem grafy bez premarketu lip to vynikne ale v celejch to vychazi stejne

27808

27809

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K
jak jsem pochopil obchodujete hodně na SR levels, trend line, regrese, potenciální kraje marketu. Mohl bych se prosím zeptat jak vyhodnocujete zda vstoupíte? Po dotyku na požadované úrovni se cena začne otáčet vaším směrem. Čekáte následně na potvrzení třeba v podobě 1-2-3, proražení congestion, proražení pomocné trend line? Hodně často se ovšem stává, že k tomuto nedojde, cena se odrazí a jde rovnou a rychle predikovaným směrem, vstupujete i pak, třeba na ceně, se SL který jste ochoten do toho dát, umístěným pod bod obratu, nebo vstupujete později opět na nějakém potvrzení třeba Ross Hook či jiném?

Děkuji za odpověď, i když chápu, že k ní nemusí dojít, vaše knowhow…
Pěkný víkend K.

P.S. berete v potaz jako silnou cenovou hladinu celá čísla a pivoty? třeba včera na YM po open šla cena down, otestovala hlavní pivot hodnota 16301, pěkné to kulaté číslo 16300 a pak jdeme UP. Tedy nijak zvlášť velký pohyb ale to se dalo před velikonocemi čekat…

Link to comment
Sdílet pomocí služby

solidni sesup, pri open hezky otestovani platny urovne z day grafu 3597, to bylo na me naky rychly a pak uz korekce nic nebo necitelny, hlavne jsem se drzel neskakat vlaku do cesty, coz je u me taky uspech, a kdyz uz tak vstup na short, ale po zastaveni a postupnem otoceni trhu a momenta, to vyznelo po neprekonani silne s,r pro long spekulaci odrazu od tl.

28121

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dlouho předlouho jsem sem nepřispíval, myslel jsem, že se vrátím ve velkém stylu, ale zatím bojuji s trhem a sebou samým a jsem jako spráskanej pes, potácím se stále v drawdownu, nejsem schopen se povznést nad svoji chamtivost duben byl opravdu extrémní, ještě poreferuji ve vláknu o chamtivosti i s obrázky, ale snad jsou před námi i světlejší zítřky, dnes se mi docela povedl pěkný obchod. Dnes nebyly vyhlašovány žádné fundamenty a to velmi svědčí trendovému obchodování!!!, tedy pokud tomu nasvědčuje i celková situace na hodinovém či denním nebo i týdenním grafu, zkrátka na vyšších time-framech!!! po počátečním pohybu dolů se trh vzpamatoval, rozhodl jsem se po růstu v pre-marketu spekulovat na long, nastavil jsem příkaz na 3581 a v 15:34 jsem byl vyplněn šipka L, trh vytvořil klasický "nabírací" pin-bar, kde nabere příkazy buy-stop 1 bod a více nad horní hranou S/R zóny a zhroutí se do stop-lossu, to se ale nestalo a po krátkém návratu zpět do zóny se vydal strmě vzhůru, lze dohledat na 1 min grafu, na obrázku je graf 2 min, jinak by se tam nevešel celý obchod, protože trval dlouho. Říkal jsem si, že by trh mohl zónu 3618-3620 prorazit a zamířit na sever, naposledy tady byl 4. 4. Nastavil jsem PT do středu silné zóny 3618-3620, tj. 3619 trh to několikrát zkusil, ale nakonec jsem vypadl na posunutém SL 3610 ve 21:15 šipka SL, ještě si povšimněte těch bodů obratu šipky 1 a 2, na tick přesně se zde trh otočil na 3607,25 můj původní posunutý SL na 3605 by odolal, ale TP bych nedosáhl na konci obchodních hodin se to zase seběhlo tak rychle, že jsem rád, že to trh rozhodl za mě a vybral posunutý SL na 3610. zisk USD 573,56 po odečtení komise USD 6,44

28151

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím, obchod z 30. 5. ve čtvrtek večer, před odchodem do práce jsem nastavil příkaz na nákup limit 3729, předpokládal jsem návrat trhu k zóně 3728-3730, s tím, že tam trh jen tak ťukne, vezme můj příkaz a bude růst :), skutečně jsem pak byl druhý den ráno v pátek v 9:00 vyplněn šipka L a trhu šel pomaličku vzhůru, když jsem se po práci odpoledne probudil, tak jsem byl v pre-marketu v otevřeném profitu cca. USD 40-60 nechal jsem obchod otevřený, protože jsem spekuloval na velký up, věřil jsem, že bychom mohli prorazit střednědobé maximum na 3740 ze začátku března tohoto roku po otevření ale trh jenom trochu rostl a následně se vydal na jih otestovat znovu zónu 3728-3730, neposunoval jsem stop-loss, trh skutečně zajel velmi drsně do zóny a dost dlouho se tam bojovalo o každý tick nahoru nebo dolů, pak došlo i k finálnímu vymetení SL "slabých" býků, ale můj rafinovaný SL 3 body na 3726 o 2 ticky odolal, toto byl jeden z mých skvělých SL, i když jsem tomuto obchodu po otevření již téměř nevěřil, zůstal jsem v trhu, po růstu trhu na 3738 a následném poklesu jsem se smířil s tím, že se bude obchodovat v range a upravil svůj PT na 3737, SL jsem nechal na 3726 a šel jsem nakoupit, když jsem se vrátil z nákupu, byl jsem v příjemném profitu 8 bodů za ukončený obchod šipka PT hodnotím pozitivně, že jsem nebyl chamtivý, správně jsem po 1. otočení trhu zpět odhadl typ dne range a podle toho upravil svůj PT, když jsem původně spekuloval na prorazení maxim a růst až na cca. 3750 příští týden se tam určitě podíváme, až dojde k uvolnění měnové politiky na zasedání ECB ve středu zisk USD 153,56, tj. 8 bodů (3737-3729) - komise USD 6,44

28311

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...