Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Zdravim,

aj ked sa toto vlakno tyka prevazne zivych obchodov. Chcela by som sa spytat ohladom NQ. Urcite kazdy z vas si presiel backtestom poriadne zbacktestovanym par mesiacov ak nie rokov dozadu.

Som v stadiu backtestov u NQ100 intraday. Rozhodla som sa zacat s Januarom predosleho roku 2013. Pouzivam platformu Ninjatrader, plus demo data z amp/cqg, ktore sa mi docela spolahlive. Bohuzial aj napriek tak jasne situacii som zmatena co sa tyka hladania spravnych grafov pre backtest.

Online poradca mi podal otazku a kompletne manualne zmenil rok na mojom pc, ja som totiz hladala a nacitavala tabulky grafov z roku 2013, konkretne Januar 2013. Kedze NQ ma Marec, Jun, Septem., Decemb. expiracne mesiace zmluv/ moja otazka znie ci aj v pripade backtestu Januara minuleho roku musim, alebo pravdepodobne podla VOL by som mala siahnut po Marci napriklad. Alebo jednoducho si vybrat najblizsi mesiac tomu, ktoreho aktualne obchodujem.

Otazka c. 2 co sa tyka rokov. Logicky mi pre backtest nedava zmysel hladat tabulky z roku 2014 ale siahnut na Januar 2013, ale online poradca opat / mi dal zaujimavu otazku na co to potrebujem, aj po zodpevadi ze backtestujem svoj system som dostala otazku ze to je zaujimave a ze on nevidi zmysel v tom co robim. Dam priklad > testovala som Januar 2013, zadala som teda NQ 03/13 a nasla konkretny mesiac Januar. Poradca ale dosiel a aj po vysvetleni situacii ze ma zaujima rok 2013 a Januar....mi prestavil kompletne moj graf :S a NASTAVIL NQ 03/14 a opakujem rok 2014 aj po fakte, ze dnu mi nastavil graf Januara minuleho roku 2013... To znamena ze som mala 2 odlisne roky, robim chybu? Alebo to bolo iba nedorozumenie...



Prosim hocikto, komu sa bude chciet citat moju baladu mi pomozte ako by to malo vyzerat po nacitani grafu z Januara napriklad minuleho roku, Januar 2013. Bude vam za kazdu odpoved vdacna, plus este viacej ak mi niekto vysvetli preco su expiracne mesiace prave tieto a ako su dolezite pri vybere grafu aky mesiac treba obchodovat :)

DAKUJEM :D [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Missa136: Ak chápem správne.
Tak Vy iba Backtastujte - tzn. pozeráte na statické grafy -> "online poradca" Vám hovorí dobre. Stačí otvoriť graf - načítať dáta 500 dní dozadu a je to.

až pri papertradingu používajte kontraktné mesiace -> to aj ucítite tak, že Vám nepôjde graf tak ako má :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cus po predeslejch dnech na odstrel se to dalo cekat, jen skoda ze sem se do pohybu nedostal, jedinej patern se mi ukazal a to do longu, hezkej vyssi swing, s podporou vyssich vecek na cci, ale nelibilo se mi ze je nq pod vceralow a es pod vcerahigh i kdyz pred tim na tyhle lajny trhy nebraly zretel

27639

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo naprosto,
v grafech se peru nejdriv jsem jel vol graf, pak vol a prihlizel jsem 2min, ted jsem chtel koukat jen na minutovy grafy abych se lip soustredil, ale ze zacatku seance mi zase prijdou oproti volume grafum malo ukazujici a necitelny, tak se zas vracim k vol 1000 nebo 1500 dle volatility no des
na stochast chci lip rozeznavat divergence a koukam ze mi to schvalujes
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

reálně je mi to jedno, zda tam máš jen cenu nebo barevnou hudbu, pokud ti to vyhovuje a roste ti účet, at už sim nebo reál, ale CCI a Stochastic jsou stejné indikátory, jen od jiného autora, oba jsou to oscilátory a ukazují velmi podobně stejné situace v trhu, rozhodně bych jeden vyhodil, budou tě mást, reagují občas lehce zpožděně, takže ti budou dávat zmatený signály a propásneš správný vstup, než se dohodneš jak která kombinace je správná
zbytečně upozaďuješ to hlavní a to cenový graf, kde je jedno, zda je to klasický timeframe nebo volume, záleží co se ti čte líp

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...