Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Myslím že tieto jeho slová hovoria za všetko: věřím, že tam trh dorazí
nebo to mám nechat děj se vůle boží

- možno ma v obchodnom pláne aj nejaké pravidlo o viere :) (a potom bude postupovať podľa plánu ale to pochybujem)

Keď nemáš pravidlá nevieš čo robiť a potom si v strese a z toho plynú nevhodné rozhodnutia (somariny) a tak dobrá rada pre teba neobchoduj pokým nevieš ako budeš riadiť obchod. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
místo abyste člověku poradili, nebo spíše, abyste se podělili jak tuto situaci aktuálně vidíte, tak melete nesmysly o nějakém obchodním plánu...
můj plán vlastně ani žádný nebyl, respektive jsem buď dosáhl plného PT nebo obchod skončil na posunutém SL, případně na BE
zajisté se shodneme, že posouvání SL v otevřeném pozici patří k tomu nejtěžšímu na co člověk může v tradingu narazit, pokud se trh jen líně pohybuje v mém směru, nebo ještě "lépe" pokud je v chopu, tam se může stát pak cokoliv..., ale v tak silném trendu trh téměř vždy dorazí k nějaké další významné S/R zóně, kde rád vybírám zisk...
měl jsem posunutý SL z BE 4229,25 na hodnotu 4233, byla to hodnota pod tou první korekcí, které se vytvořila po mém vstupu
nakonec jsem to psychicky nevydržel a uzavřel to marketem za 9 bodů i to je dobrý výsledek, ale mohlo být daleko více
mě se prostě stává, že když SL neposunu, tak si pro mě trh přijde na BE a když ho posunu, tak si pro mě trh přijde taky a pak pokračuje v mém původním směru, logika velí, že buď ho budu posunovat a buď na něm vypadnu, nebo trh půjde dále v mém směru a já nevypadnu nebo trh zasáhne BE, což není špatný výsledek
mít plán, kde by SL člověk někdy posunul a někdy neposunul do blízkosti aktuální ceny a bral si z trhu vždy maximum mi přijde jako brutální sci-fi..., ale třeba je někdo takový borec, že takhle obchoduje... :) :) :)
tento měsíc jsem prozatí USD 500 v plusu, vpodstatě to není špatný výsledek, když přihlédnu k tomu nakolik si se mnou trh pohrál a vysmál se mi...
je to zatím podle hesla obchoduj méně, vydělávej více, taková blbost, ale jak krásně funguje... :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> místo abyste člověku poradili, nebo spíše, abyste
> se podělili jak tuto situaci aktuálně vidíte, tak
> melete nesmysly o nějakém obchodním plánu...

Nejtěžší bývá srovnat se sám se sebou. Má tady snad někdo povinnost reagovat tak jak si představujete? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

samozřejmě že nemá, ale pak už nemusí reagovat přece vůbec ne? :)

poslední dobou jsem měl před začátkem seance pocit, že prostě půjdeme long, a ono to v 75% případů tak bylo, problém prostě byl kde naskočit, trh byl mezi dvěma S/R zónama, tak jsem pak naskakoval na průrazu, nicméně tam se právě téměř vždy vytvoří korekce, kde mi trh vybere základní SL, což není příjemné nebo kdybych naskočil až po korekci, tak se zase žádná nevytvoří a trh uhání strmě nahoru a já tam nebudu
tyto situace vždy nastaly, když se to "tak nějak" přes víkend geopoliticky uklidnilo a na forexfactory nebyly vyhlašovány žádné ani méně zásadní fundamenty...
já to prostě zařádím do svého plánu, bude se to jmenovat signál "pocitový long", naskočím na low nějaké silné medvědí svíčky 2-3 minuty po open, abych měl aspoň nějaký prostor pro SL 4 body...
má někdo něco takového ve svém obchodním plánu? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím, dnes jsem obchodoval téměř jako odstřelovač... po poklesu trhu jsem dnes věřil na velký long, 15:35 pal na průrazu zóny 4251, pak jsem pomaličku posouval SL 4261,25 4271,25 a 4281,25 věřil jsem, že trh prorazí i S/R zónu 4298-4300, kde jsem byl se svým PT, ale už tam bohužel nedorazil, byl jsem spozorován nepřátelským dronem, moje finální posunutí SL na 4286,25 bylo odhaleno a v 18:43 jsem zemřel v boji s mým SL nakonec jsem si odnesl moc pěkný zisk cca. USD 700 po odečtení komise budu se muset zaměřit ve finální fázi obchodu na preciznější řízení pozice, ale tam se prostě nedá nic vymyslet, bylo to buď SL při otevřeném profitu USD 800 nebo plný PT USD 1000, nakonec jsem chtěl trh nechat dýchat, když jsem měl posunutý SL na otevřený profit USD 600, když se trh stále motal v otevřeném zisku 800-900, nechtěl jsem na těch USD 800 vypadnout v cílové rovince, nakonec jsem utáhl na 700 a tam také skončil, chamtivost mě opět dostihla v plné nahotě... :) :) :)

30227

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...