Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Zdravím, dneska jsem opět nedodržel plán, ale nakonec z toho byl pěkný zisk hned po otevření se vytvořila býčí divergence, do které jsem opět nenastoupil, nenastoupil jsem ani na těch 3 korekcích, které se vytvořily odrazem od horní hrany 3088-3090, trh pak šel hezky nahoru, ale já jsem v trhu nebyl, čekal jsem až se býci vyčerpají a medvědi budou mít příležitost poslat trh dolů zhruba po 17:20 se vytvořil downtrend s velkým pohybem dolů doprovázený zvýšeným objemem obchodů, pak jsem trpělivě čekal na první korekci, trh prorazil EMA20, uzavřel nad ní a za pár minut uzavřel pod ní, nastoupil jsem do shortu ve 17:42 na 3096 šipka 1, standardní SL 3 body na 3099, příští 2-3 minuty se trh vydal do mého směru, ale pak se otočil a šel k mému SL šipka 2, bylo psychické těžké snášet otevřenou ztrátu 40-50 USD, ale SL odolal a trh se vydal dolů, narazil ale na hodnotu 3093, kde jsem byl přes hodinu v otevřeném profitu asi 20-60 USD, ale níže to prostě nešlo, už jsem to chtěl několikrát uzavřít na těch 60 USD, protože se tam začala vytvářet micro S/R na 3093, za tu dobu jsem vykouřil 3 cigarety u PC, normálně kouřím na balkóně :), řekl jsem si ale, že nebudu posouvat SL na BE a dodržím plán, v 18:50 trh opět zkusil atakovat micro S/R 3093, pak se dostal pod ní a přišlo to na co jsem čekal, v 18:51 do trhu vstoupil nějaký velký hráč a srazil trh do velkého poklesu, byl jsem připravený si vzít z tohoto pohybu maximum, v otevřeném profitu přes 200 USD jsem utáhl SL na 3085 nad high té medvědí úsečky šipka 3, na RSI v tu dobu byla hodnota opět 0,2 a tudíš byl trh maximálně přeprodaný, nastavil jsem PT na 3080 šipka 4, byl jsem ale moc chamtivý, protože trh se propadl jen na 3082, nakonec jsem ten obrat psychicky nevydržel a uzavřel pozici za market na v 18:59 na 3084,25 nakonec z toho byl pěkný zisk 235 - 6,42 komise = $228,58

25049

25050

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek:

>>do trhu vstoupil nějaký velký hráč a srazil trh do velkého poklesu

IMHO na Burze NASDAQ mali technicke problemy a zastavili obchodovanie s akciami, cim sa nijak nepohyboval akciovy index. Na komoditnej buze sa future contract na nasdaq-100 "vydal vlastnym smerom" a nekopiroval vyvoj akcioveho indexu.

viz:
dealbook.nytimes.com/2013/08/22/nasdaq-market-halts-trading/?hp&_r=2&

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, v pátek ani v pondělí jsem neobchodoval, dneska jsem dostal lekci z chamtivosti trh se v okamžiku otevření nacházel zrovna v S/R zóně 3088-3090, po chvíli se vydal nahoru, ale moc daleko nepokračoval pouze cca. k 3100, trh se otočil a čekal jsem na potvrzení downtrendu a první korekci, dočkal jsem se a naskočil ve 16:44 na 3088,50 do shortu šipka 1, trh šel za chvilku ostře dolů, tak jsem posunul PT původně 8 bodů ze 3080,50 na 3070, byl jsem chamtivý, i tak se ale trh dostal pouze na vzdálenost jednoho ticku na 3080,75 šipka 3, což by mě asi vytočilo ještě více, za chvilku se trh otočil a zasáhl SL ve 16:59 na 3091,50 šipka 2, šipka 4 pak další korekce, která se vytvořila po druhém doteku spodní hrany zóny na 3088, byl jsem v psychické nepohodě, tak jsem nenastoupil a nakonec by to byl právě ten velký pohyb, který jsem chtěl inkasovat v prvním obchodě, nakonec trh došel i na S/R 3066, kam bych při pokračujícím downtrendu posunul PT ztráta $66,42

25100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dneska jsem byl bez obchodu trh otevřel velmi dlouhou 7,5 bodovou úsečkou, což nebývá obvyklé, tak jsem vyčkával co se bude dít dál, trh šel nahoru a před S/R zónou 3066-3068 zakolísal, šel trochu níže, ale pak ji hravě prorazil třemi býčími úsečkami nad zónou spomalil a dvakrát se lehce odrazil od horní hrany zóny, čekal jsem na korekci, ale vytvořila se medvědí divergence, něco nebylo v pořádku, tak jsem na šipce 1 nevstoupil do longu, byl bych vyhozen z trhu na SL, trh udělal větší pohyb dolů šipka 2, čímž se porušil trend, zároveň se vytvořila ostrá býčí divergence a trh šel nahoru, dostal se do zóny a na micro S/R 3072 se odrazil zpět do zóny 3066-3068, kde se chvilku pohyboval, na šipce 3 se opět odrazil a pak šel opět nahoru, měl jsem pocit, že se opět formuje downtrend modrá linka, ale byl to jen můj pocit, počkal jsem na potvzení a první korekci, na šipce 4 se trh ale odrazil od horní hrany zóny, na šipce 5 jsem chtěl naskakovat do shortu, ale v DOMu jsem sledoval jak býci mají větší sílu, a tam to prostě nesedělo, chtěl jsem aby trh zespodu jenom lehce dojel do mého příkazu, jenom tak lehce ťukl aktivoval ho a pak zase ty býky sestřelil, prostě kousek nahoru, drsně dolů, měl jsem už 4x vložený příkaz do trhu, ale pak jsem si to rozmyslel, nakonec bych byl na šipce 6 vyhozen na SL, trh pak postupoval bez větších překážek nahoru, kde se dalo naskočit na korekcích, ale dnes už jsem radši nic nevymýšlel... dneska jsem se nedokázal přizpůsobit trhu, chtěl jsem, aby se choval dle včerejšího scénáře, ale trhu jsem ukradený, chtěl jsem, aby trh dělal co chci já, místo toho, abych byl flexibilní a dokázal se trhu přizpůsobit... třeba se někomu dneska dařilo, tak se můžete pochlubit co stranger, nevíte někdo něco o jeho ženě, jak se jim daří, je všechno v pořádku?

25126

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnešním úspěšným obchodem jsem se dostal z drawdownu $ 307, i když jsem hodně peněz nechal ležet na stole, opět jsem doplatil na začátečnické chyby... trh před otevřením začal klesat, ale v cestě mu stála S/R zóna 3066-3068, trh se od ní na tick přesně odrazil a pokračoval nahoru, prvním otevírací úsečka se ovšem dostala až do zóny a zároveň se vytvořila divergence, trh rychle postupoval výše a já jsem si řekl, že na té divergenci musím být, trh se pohyboval kolem 3073-3075, věřil jsem, že se trh pro můj limit 3073 ještě vrátí a pak půjde nahoru, v 15:32 jsem byl vyplněn na 3073 šipka 1, trh šel nahoru a já jsem měl v bracketu jako vždycky nastaven SL 3 body, PT 8 bodů, trh šel ještě stále nahoru a já jsem ještě dělal obrázky z otevření trhu, které dělám vždy cca. 15:25, za 3 minuty v 15:35 jsem byl venku na PT šipka 2, což mi udělalo radost, ale zároveň jsem nechal ležet hodně peněz na stole..., trh pak pokračoval dále v mém směru, ale já jsem už nikde nenastoupil do bracketu jsem pro příště zadal hodnotu PT 15 bodů, s tím, že ji pak ručně posunu až budu v trhu zpět na 8 bodů, ale když budu v trhu, budu pozici aktivně řídit, abych si mohl z trhu odnést "bezpečné maximum", vystoupení na vzdálené S/R na překoupeném indikátoru, na divergenci, atd. zisk $153,58 8 bodů - komise $6,42 taky by pak Lembák mohl trochu slevnit:-) nevíte od kolika zobchodovaných kontraktů u Strikeru bude člověk mít nižší komisi, nebo se musí člověk s brokerem hádat jako je tomu u telefonních operátorů v ČR? :D

25158

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnes jsem podlehl víře, že když jsem se dostal z drawdownu, že už půjdu jenom nahoru, šeredně jsem se spletl, trh mi dal lekci, vypleskal mě jako malého kluka, vím, že nemám trhu přisuzovat lidské vlastnosti, ale prostě jsem si nemohl pomoct, udělal jsem všechno naprosto špatně, jako člověk v prvním live obchodu, když inkasuje ztrátu a skočí tam zase, aby dostal prachy z trhu zpátky... :D když jsem se dostal z drawdownu řekl jsem si, že tam dneska půjdu se dvěma kontrakty, zvýšil jsem riziko na 2,5% na obchod trh byl v pre-marketu v mírném poklesu, ještě jsem si kretén namaloval na 15 minutovém timeframu klesající trendovou linku, po 14. hodině se trh 2 x odrazil od horní hrany zóny 3090, na 30ti minutovém TF jsem vysledoval, že ve středu a čtvrtek se vždy vytvořily 2 obloučky, které se odrazily na zhruba stejné úrovni, trh pak šel níže, ale pak akceleroval nahoru, myslel jsem si, že když tam byly i dnes 2 obloučky, dnesní druhý oblouček byl nižší, ale myslel jsem si, že to bude stejné, bohužel... trh otevřel dlouhou medvědí svící, na oscilátoru jsem viděl veliké přeprodání trhu a věřil jsem, že trh půjde opět nahoru, naskočil jsem v 15:31 3092 šipka 1, býci chvilku bojovali, ale medvědi byli dnes o mnoho silnější, ve 15:35 jsem byl venku na SL ještě se skluzem 2 ticky na 3088,50 šipka 2 šel jsem to se dvěma kontrakty a tato ztráta mě rozhodila, ten skluz celkem 20 USD, čert to vem, ale ztratit v jednom obchodě $ 152,84 mě rozhodilo, jako totální začátečník jsem to chtěl získat zpět trh šel dále dolů, dostal se pod zónu, kde se ale vytvořila býčí divergence, pak trh postupoval nahoru, myslel jsem si, že když se dostane přes zónu, že už půjde jenom nahoru, obchodoval jsem průraz, který jsem si normálně zakázal, ale měl jsem rudo před očima a naskočil ve 15:49 na 3090 šipka 3, ještě tu samou minutu mě trh vykopl dlouhou medvědí úsečkou, takzvanou výsměchovou, kde srazí býky na kolena, na SL opět se skluzem, tentokrát jenom 1 tick na 3086,75 šipka 4, tento obchod jsem šel jenom s jedním kontraktem, takže další ztráta $ 71,42 pak už jsem se na to nemohl dívat a šel si nakoupit a zakouřit, jdu do hospody číst si knížku a dát si pár piv, takhle se to opravdu dělat nedá, člověk se musí zřejmě po tom, co se dostane z drawdownu vzpamatovat, dát si 1-2 dny pauzu od trhu a HLAVNĚ SI NESMÍTE ZAČÍT MYSLET, ŽE KDYŽ JSTE VENKU Z DRAWDOWNU, TAK TO TEĎ PŮJDE SAMO, PRÁVĚ NAOPAK, MUSÍTE SE ZAČÍT SOUSTŘEDIT JEŠTĚ VÍCE, VÍCE POKORY, VÍCE PŘÍPRAVY, VÍCE STUDIA, VÍCE VŠEHO :) celkově dnes ztráta $ 224,26 jsem zase v drawdownu $ 228

25171

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Peter0508, můj pravidelný přispěvateli:-)
mám účet u Strikeru obchodů mám asi 15-20 ještě si nevedu přesnou evidenci, jenom co vím z výpisů, plánuji si koupit MS Office, když budu aspoň 300 USD v plusu, pak se musím naučit v Excelu pracovat, používám free SOL Trader, maximálně mi vyhovuje, je opravdu intuitivní a vždy objevím něco nového:-), kurz jsem neabsolvoval, ale chtěl bych mít přístup do placené zóny e-mini trhů, abych zde mohl čerpat informace, takže si ho asi dám někdy v budoucnu, nevěřím ale, že by ze mě kurz udělal lepšího obchodníka, chci si tu cestu prošlapat sám a stát se ziskovým full-traderem, moje dosavadní reálné obchody jsou o tom, že dělám začátečnické chyby, jinak bych už byl v plusu několik set USD, ale jsem pořád na začátku, pořád platím nováčkovskou daň, tj. školné, můj maximální drawdownu byl cca. USD 300, což při účtu USD 5000 je pořád skvělý výsledek, nezbláznil jsem se, nevymazal jsem celý účet, nebo jeho podstatnou část, včera jsem byl venku z drawdownu, dneska v tom zase lítám, ale vím, že když udělám všechno co mám, tak prostě na tu řadu ztrát budu mít stejnou řadu vítězných obchodů a když tam budou 3-4 sumci nebo velryby měsíčně, což je pohyb 30-40 bodů sumec a 50-60 bodů velryba v jednom dni, kapr 8 bodů, štika 20 bodů, sežraná návnada bosun na BE, Sl utržený háček:-), a trh tyto pohyby v měsíci ve 3-4 případech nabídne a já tam budu od začátku až do konce, tak věřím, že můj trading bude úspěšný a v případě, že udělám USD 1500-2000 měsíčně na kontrakt, tak budu na cestě stát se opravdovým full-time traderem, když už jsem tomu obětoval stovky hodin sledováním grafů, tak to dokážu, musím se jenom srovnat se svojí psychikou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vis, zaciatocnikov malo, z toho vacsina asi vo VIP a tí co uz sa v tom nasli, naladili (alebo stratili, skoncili) sem nemusia, tak zostáva spoliehat na seba, pokracovat krok po kroku. Dufam ze ti to tu vydrzi aspon jak Tarakovi na TF, minimalne ja (a admin) to tu budem sledovat iste nejaky cas. Zaujimave su aj pribehy jak sa kto k tradingu dostal, ale o tom niekde inde a inokedy. Ak nakoniec uspejes, obcas sem mrkni, nikdy nevies komu mozes poradit, ako aj tebe bolo poradené. Next week das dufam na Nas-dark-u pekny zisk a ziskas pohodu (tu)
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dneska jsem utržil ztrátu, byla podle plánu, nicméně trh byl dnes nevyzpytatelný a nepřehledný trh šel dneska před otevřením nahoru a po otevření taky, ovšem pak propadl zpět a když se na to dívám zpětně, tak se pokoušel zřejmě opětovně testovat horní hranu S/R zóny 3088-3090, dostal se k 3092, ale odtud se mohutně odrazil zpět nahoru, a pak už jen pokračoval nahoru, nasledný pohyb na býčí úsečce šipka 4 jsem nevyhodnotil jako korekci, bylo to prostě na mě moc hluboké:-), tak jsem zůstal mimo, trh pak pomalu stoupal a už mi nedal signál naskočit na nějaké další "lepší" korekci do longu, trh pokračoval výše a výše a dostal se do blízkosti S/R zóny 3018-3020, tato oblast se vytvořila teprve nedávno, proto shortovat z ní bylo riskantní a nakonec se ukázalo, že bylo čekal jsem až se trh prakticky zastaví a býci a medvědi se budou prát o každý tick a vyskytne se medvědí divergence nejen na 1 min TF, ale i na 3-5-15 min případně i 30 min TF, divergence se opravdu vytvořily, tak jsem čekal na příležitost ke vstupu, trh se sice odrazil od trendové linky a směřoval nahoru mezi šipkami 1 a 2, ale já jsem věřil, že to bude poslední býčí(labutí) píseň a přijdou na řadu medvědi, v minulosti jsem měl problém do medvědích divergencí u S/R vstupovat, bál jsem, tak abych dnes nezmeškal případný pohyb dolů, který bývá velmi prudký a abych tam v pohybu byl od začátku a nemusel jen koukat jak to jede beze mě a čekat na korekci, tak jsem v 16:53 naskočil limitem 3116,50 šipka 2, chvilku jsem byl v otevřeném profitu asi 40 USD, ale pak mě trh mohutnou býčí úsečkou za významného nárůstu objemu obchodů vykopl na SL v 17:03 3119,50 šipka 3 a směřoval do zóny i přes ztrátu velmi pozitivně hodnotím, že jsem vstoupil do trhu naprosto bez nervů, v klidu jsem si počkal a umístil příkaz, toto bývá pro mě nejstresující, v pozici jsem pak byl ještě klidnější i když trh šel mým směrem a poté se otočil a šel si pro SL, tak jsem by ledově klidný ztráta $-66,42

25244

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no a ja ze ta predbehnem a napisem ze ked nie vcera, tak dnes si urcite musel trafit, skoda. Tak nevim, 14:30 report Trade balance (rozdiel: import-export) po com sa to trosku rozbehlo nahor, 15:40 znova, 15:46 pekne 0v s odrazom od EMA, skoda nerisknut... Nestaval by som sa tomuto bykovi do cesty, este aj pred 17:30 som spekuloval long, ale tak vsetko mohlo byt aj inak, ne? Zajtra je tam nejake cervene more alertov, tak som zvedavy na ten dav.
Pekny vecer.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás páni
Ak Vám to nebude prekážať, tak sa k vám pridám do diskusie.
Obchodujem live 2. deň na NQ, systém mám postavený na základe sviečkových formácií a celkového profilu trhu.
Včera vstup o 16:04, výstup na B/E+1 (postup podľa OS).
Dnes (16:32) to zatiaľ vyzerá veľmi úboho.
(16:33) konečne to niekam ide. zatiaľ.

Prajem dokonalú chladnokrvnosť a veľa dobrých obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnešek byl ve znamení fundamentálních zpráv a neustálého prorážení vytvořených trendových linií, říkal jsem si, že dneska jim nesednu na lep, leč neudržel jsem se a na validním signálu nastoupil... trh v pre-marketu směřoval dolů a i na 3 min. grafu vykazoval downtrend, vytvořila se býčí divergence a po tom téměř vždy následuje mohutný pohyb vzhůru, tam jsem samozřejmě nebyl, protože, když tam mám být, tak tam nejsem a když tam nejsem, tak to jede beze mě trh udělal cca. 13 bodů a chvilku bojoval, ale pak začal klesal, už už se vytvářela korekce, na které jsem chtěl nastoupit, ale trh pak velmi výrazně prorazil trendovou linku a řítil se dolů, pak opět stoupal nahoru, pár minut na to měla být vyhlášen report, tak jsem si řekl, že musím počkat, až se trh uklidní, trh po reportu prudce klesl, i když byl report pozitivní :D, pak ovšem stejně prudce rostl a vytvořila se korekce, nakreslil jsem trendovou linku, ale neočekával jsem, že tyto prudké pohyby ustanou a vytvoří se nějaký pěkný pohyb, do kterého se bude dát naskočit na korekci, druhá korekce se skutečně začala vytvářet, ale trh se pak prudce zhroutil i když jen o pár bodů asi 8, čekal jsem na první korekci, kde bych si mohl vyznačit případný downtrenw a čekat pak na další korekci, kde bych mohl nastoupit, v tu chvíli už jsem myslel, že se trh uklidnil, trendovou linku šipka 3 jsem zakreslil až po korekci, když už jsem byl v pozici na 16:53 3130 šipka 1, standardní SL 3 body, chtěl jsem naskočit co nejvýše limitem kolem bílé EMA50, abych měl dostatečný prostor pro SL, ale když se dívám teď ve 21:00 na real-time graf, tak by mě vstup ani SL o jeden bod výše stejně nezachránil a ani PT bych nedosáhl ve 17:35 3133 jsem byl venku na SL šipka 2, trh šel v průběhu obchodu do otevřeného profitu pouze cca. 100 USD ztráta $-66,42 poté, co jsem se dostal minulý týden z drawdownu, tak jsem utržil 3. ztrátu v řadě, což mi trochu nahlodává psychiku :) celkový drawdown $ 361

25259

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...