Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Dnes jeden trade live, ustál som ho veľmi slušne :) (s pekným ziskom)..
Zobral som si všetky rady čo tu padli + som si prešiel denník (hlavne poznámky a pravidla) + som v hlave vyčlenil čiastku ako Shany povedal. Do trhu som vstúpil s chladom, vystúpil po tom čo môj systém vykázal že mám vystúpiť (s chladom) a následne sa pekne trh otočil do druhej strany :) Viacmenej toto všetko "viem", ale potreboval som to asi len vtĺknuť od niekoho iného do hlavy. (určite to poznáte, keď na niečom pracujete a niekto druhý musí prísť, aby Vám ukázal že to máte rovno pod nosom).
Ešte raz Ďakujem. (tu) A príjemný víkend prajem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím dlouho jsem tady nic nenapsal, tak jsem opět zde s krásnou ztrátou, ale už jsem byl blízko dneska :) naposledy jsem obchodoval 12. 9. 2013, jako vždycky ztráta, já už si z toho nic nedělám, ale můj účet ano :D začal jsem zkoumat Footprint / Numbers bary z článku, který vyšel minulý čtvrtek, velmi se mi to líbí jako přesné časování bodu obratu trendu, jako základ jsou divergence na silných S/R zónách dnešní obchod, jak jsem byl trochu venku ze cviku, tak jsem vstoupil o chvilku dříve ve 16:11 na 3214 marketem šipka 1 do longu neměl jsem nervy vymýšlet limit, spekuloval jsem na obrat trendu na LD modrá čára šipka 3 a o chvilku později jsem skončil na SL ve 16:13 na 3211 šipka 2, měl jsem vstoupit správně přesně na té vyrovnávací a rozhodující úsečce šipka 2, pak bych šel pěkně o fous do PT 8 bodů šipka 4, ale možná bych nebyl vyplněn chytat ty padající nože, to chce skálopevnou psychiku, nebo být bez emocí, nebo asi více trénovat:-) ztráta $ 66,42

25434

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, při sledování grafů jsem si všiml jedné věci a to, že trh když respektoval nějakou dobu po otevření trendline šipka A, pak při proražení a poklesu a následném růstu se opět nějak instinktivně vrátí zpět na předtím porušenou trendline, která samozřejmě už neplatí, ale pokud ji tam nechám zakreslenou, tak ji trh testuje, ty 4 šipky s číslovkou 1 toto tvrzení dokazují, jakoby toto byla nějaká "férová" hodnota trhu, alespoň tak mi to připadá... přitom ta první šipka 1 zleva, ta by člověk už pomalu zbystřil, protože se skoro vytváří linka do downtrendu šipka B, ale EMA20 ještě nepřešla přes EMA50, tam už na takové pasti snad nikdy impulzivně nenaskočím, protože je to nesmysl:-) šipka C krásný pattern hlava a ramena viz. předchozí příspěvek

25458

Link to comment
Sdílet pomocí služby

samozřejmě S/R zóny jsou naprostý základ, ale teď v pátek jsem měl poznačenou asi S/R 3220-3222 nebo 3218-3220, teď už nevím, protože jsem to smazal, v pátek si trh z této zóny dělal dobrý den a procházel tudy jakoby se nechumelilo
v současné době, jak se teď Nasdaq pohybuje blízko svých střednědobých maxim, tak jsou zakreslené S/R zóny neprověřené nebo spíše "nedostatečně" pevné a to z 30 min nebo 1 h časového rámce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
dneska to vidím na down, up, down, long obchody budu vyhledávat na odrazech od S/R zóny 3198-3200 a short ze S/R zóny 3220-3222, ale možná to bude zase všechno jinak, fundamety už byly a byly pozitivní, snad poslaly data všechny státy o požadavcích na podporu v nezaměstnanosti a ne jako minule a předminule , v 16:10 bude ještě FOMC Member Stein Speaks, tak uvidíme, pak by mohl být už klid a nějaký hezký pohyb:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, vidíte sami, pokusil jsem se odhadnout dnešní trh, ale cesty trhu jsou nevyzpytelné:-) po otevření trh postupoval rychle nahoru a S/R zónu 3220-3222 projel jak nůž máslem, ale pak se vrátil do zóny a rázně ji otestoval, chvilku se tam zdržel, ale pak mohutně opět zamířil vzhůru, další S/R zónu jsem měl na hodnotě 3240-3242, odtud jsem chtěl shortovat, trh se ale zastavil na hodnotě 3235 a cca. půl hodiny bojoval o každý tick vzhůru, řekl jsem si, že tady už musím jít do shortu, v 16:35 se trh trochu propadl dolů šipka 4 a já jsem zadal sell limit 3235, věřil jsem, že do něj trh ťukne a zhroutí se dolů, byl jsem prostě moc chamtivý a chtěl jsem prodávat za nejvíc:-( trh se pak trochu vzpamatoval a šel trochu nahoru, ale už ani nedosáhl 3234, pak se zhroutil dolů, když viděl tu sílu medvědů, tak mi zbyly zase jenom oči pro pláč, ale impulzivně jsem tam skočil za market ve 16:46 na 3224 šipka 1, což byla hloupost, protože v cestě stála zase S/R zóna 3220-3222, trh na ni samozřejmě reagoval a šel zpátky na můj vstup, byl jsem v otevřené ztrátě asi 20-25 USD a říkal jsem si, že za takovou debilitu si zasloužím plný SL, trh byl ale milostivý a znovu zaútočil na zónu a prorazil ji, jak trh postupoval dolů utáhl jsem původní SL 3 body na hodnotu 3220 a PT jsem nechal z bracketu 10 bodů na 3214 cca. na úrovni otevírací ceny v 15:30, utáhl jsem SL na 3218, ale pak jsem byl chamtivý a chtěl jsem zachránit pár USD v otevřeném profitu, co kdyby trh 3214 nedosáhl, posunul jsem PT zpět na 3216 a pak se trh znovu rozjel dolů a než jsem to stačil posunout zpět na 3214 a utáhnout ještě SL na 3216, tak jsem byl vyplněn právě ve 17:05 na 3216 šipka 2, šipka 3 původní PT zisk $ 153,58, tj. 8 bodů - komise 6,42 USD v souvislosti se S/R zónami jsem si položil otázku, co dělat když trh předem definovaných zón nedosáhne minulý čtvrtek bylo high 3237, v pátek 3241,50 toto pondělí znovu 3237 v úterý 3230,75 včera trh pouze nakoukl do zóny 3220-3222 s tou otázkou ohledně S/R jsem si řekl, že když se trh k té zóně přiblíží takzvaně na dostřel 3-4 body, ale bojí se jít k ní a dotknout se jí, tak tato zóna bude o mnoho silnější, než jsem předpokládal a klidně můžu shortovat z aktuálních hodnot trhu, když se dle plánu vytvoří divergence a oscilátor bude překoupený nad hodnotou 80, ještě lépe 90 a i na vyšších TF 3, 5, 15, 30 min a i klidně může být i na 1 hodině překoupený nad 80 dal jsem si do obchodního plánu, že pokud trh nebude mít po 15 minutách obléhaní určité S/R zóny sílu ji prorazit, tak tam budu shortovat nebo nakupovat, pokud nebudou vyhlašovány nějaké fundamenty na forexfactory a trh bude v klidu

25484

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: osobne planuju vstupy blizko S/R a je mi celkem jedno, jestli se ji trh dotkne nebo ne, proste musi byt splneny podminky vstupu, byt dostatecny potencial k dalsi nejblizsi S/R a muj SL musi byt umistitelny alespon uvnitr te S/R co mam za zady, nejlepe az za ni... obchodu vyrazne ubyde, ale ubydou predevsim ty s nizssim RRR a PF :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, trh dnes po otevření hodně rychle prorazil S/R zónu 3220-3222, pak se dostal pod ní, pak nad ní, zase do ní vstoupil:-) a nakonec se vydal nahoru až k další zóně 3240-3242, odtud jsem chtěl shortovat, minule jsem tam nebyl, tak jsem dnes neváhal, vytvořila se divergence, trh před zónou spomalil a já jsem ve 16:47 vstoupil short na 3238 šipka 1, chvilku jsem byl v otevřeném profitu 40-50 USD, ale pak jsem vystoupil ve 16:56 SL na 3241 ztráta $ 66,42, tj. 3 body + komise jsem v drawdownu $ 556 já vím, že když dodržím systém a budu mít taky trochu štěstí, tak ty úspěšné obchody přijdou, jsem kousek od průrazu, možná jsem 1 metr od zlata :D

25529

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, nenašel jsem vhodenější topic pro můj dotaz. Vím, že trading je velice individuální řemeslo, každému funguje něco jiného a když jeden vydělává např. patternem 0/v, pro druhého je ten samý pattern ztrátový. Poslední měsíc jsem backtestoval 0/v na trzích TF a NQ, timeframe 3min. Potvrzení EMA34 a EMA204. Nevstupoval jsem proti S/R z týdenního a denního timeframe a v chopu (alespoň jsem se snažil). Zde se jedná o trh NQ, takže zde k tomuto trhu: otestoval jsem několik různých nastavení SL a PT, vycházejíc z analýzy MFE/MAE. Každý parametr byl ovšem ztrátový, a to ve finále (po 100 obchodech) kolem 2000 USD včetně nákladů (komise+slippage). Nyní můj dotaz. Víte o někom, kdo by došel k podobným závěrům? Jelikož je pattern tak oblíbený, mám silný pocit, že jsem to já, kdo dělá něco špatně. Přikládám pro ukázku jeden ztrátový obchod. Děkuji za radu nebo přesměrování na vhodnější topic a přeji mnoho úspěchů!

25535

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...