Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Wem:

opatrně, aby se tu někdo nezačal ozývat, že to ještě děláš blbě, protože on to takhle taky valí, ale s 50 knt, pod RRR 1:4 nejde a PF má 10 a více a vlastně takové výsledky má každý den... ;)

V každém případě inspirativní a potvrzuji, že to není žádný SIM, je to LIVE.

Začátečníci:
nebojte, i Wem má ztrátové dny :D ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JanTchi: me vcelku dobre stacilo podivat se do backtestu a kdyz tam clovek vidi, ze tech ztrat bylo za sebou treba i 12 v otestovane historii, tak je celkem v klidu... protoze tahle situace neni tak vyjimecna, jak se muze zdat... zvlast u systemu s cilenim na vyssi PT... zajimave je pak i podivat se, co obvykle prijde po takove ztratove serii :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, beznadějně se propadávám do většího a většího drawdownu, původně jsem sem tyto dva svoje trapné až směšné obchody vůbec nechtěl dávat, ale chci, aby se z nich začátečníci jako jsem já poučili a moje hloupé, školácké chyby neopakovali... obchod z 10. 9. 2013 celý den se trh obchodoval v úzkém rozpětí a v chopu jako prase, nevěděl jsem co si počít, ale chtěl jsem být v obchodě, tak jsem zkusil break-out, nastavil jsem sell stop na 3178, trh se v tu chvíli obchodoval nad příkazem a šel si koupit něco k jídlu, velcí hráči samozřejmě věděli, že kolem této úrovně budou amatéři mít svoje příkazy na break-out, tak to tam poslali, když jsem přišel, viděl jsem, že jsem v pozici, ale se skluzem 3 ticky na 3177,25 šipka 1 čas 18:47, koukal jsem na graf a viděl, jak jde trh proti mě, SL zůstal na 3181, ve snaze zůstat v obchodě jsem ještě posunul SL na 3182, věřil jsem, že by šipka 3 mohla být jakousi hrází, pokud si tam člověk představí trendovou čáru, a trh by se od ní odrazil, tak by 3182 padnout nemusela, leč bohužel, 18:53 SL na 3182 šipka 2 ztráta $-101,42

25320

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, pokračování předchozího příspěvku dnešní obchod řekl jsem si, že v chopu jako včera obchodovat nebudu, ale zkoušel jsem přizpůsobit plán a zobchodovat odraz od trendové linky na 3 min grafu, při překoupeném RSI trh dnes byl opět v chopu, tak jsem dlouho vyčkával, říkal jsem si, že tam dneska nevlezu, ale ve 17:22 na 3171 jsem vstoupil šipka 1 a spekuloval na odraz jak jsem psal výše, na 1 min grafu bylo RSI na 96 na 3 min bylo RSI na 85, tak jsem vstoupil, i když jsem dlouho váhal, ve 17:32 jsem byl venku na SL 3174 šipka 2 S/R zónu, která je na obrázku 3166-3168 jsem vymazal, trh ji dnes nerespektoval a vytvořil jsem dnes novou na 3160-3162 pokud moje obchody nejdou hned po vstupu do mého směru je něco špatně, přemýšlím, že po 5-10 minutách budu ukončovat pozici, pokud se nerozjede do mého směru, nejlepší obchody trvají vždycky pár minut a trh hned rychle utíká od mého vstupu do mého směru, nechci hloupě odevzdávat peníze do trhu, když už předem tuším, že bude SL zasažen teď budu jen sledovat trh a čekat, až spadne někam o 100-200 bodů níže žádám všechny začátečníky ať neobchodují v chopu, pokud na to nemají systém :), počkejte na příhodný trend, ten krásný vítr do plachet :)

25321

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Tak som dnes zadal príkaz na live, a skončil s drobným ziskom :) (absolútne chladnokrvne - po dlhej dobe). dnešný cieľ bol jeden obchod, a ten som splnil, druhý vstup som už išiel na sim a ten skončil taktiež pozitívne. Možno som sa potreboval iba zdôveriť (som extrovert). Alebo proste nasmerovať, príp. vedieť že nesmerujem do záhuby. Ďakujem Páni.
Pozeral som aj starší BT na TF, ale tam som mal najviac 4xSL za sebou (idem po menšom PT a vyššom win) ,bohužiaľ séria strát bola skôr spôsobená vlastným zlyhaním psychiky. Už to však neriešim a beriem to ako "školné" :). Zajtra pokračujem s absolútnou opatrnosťou.

cipinek: zrejme som momentálne posledná osoba ktorá by mala radiť, ale ak je trh ako bol včera a mňa svrbí prst, tak sa buď pozriem do histórie na trh ktorý viem obchodovať, alebo sa prepnem na sim a uklikám sa k zblázneniu. Prípadne si daj ku grafu "obchoduj iba to čo vieš a poznáš", je to celkom účinná autosugescia. Držím ti palce nech sa ti darí a nevzdávaj sa :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak malé zhrnutie... V pondelok som sa zas pototo :( jeden obchod s výstupom na B/E V utorok 2 obchody, jeden so ziskom 30usd kontrak a 2 obchodom som čakal že sa rozbehne trend, ale trh ma vyhodil na SL (daný podľa MM), následne sa otočil a išiel smerom ktorý som očakával. V utorok teda strata -25USD Dnes bolo FOMC takže som len nakukol a o 20:00 / 20:30 keď sa to rozbehlo som nebol pri PC Ako to ide Vám Páni?

25387

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanTchi,

len malickost na zamyslenie:

Ked sa pozriem na Vase grafy, tak sa mi zda, ze vsetky obchody uzavriete v ramci jednej! usecky na tak malom timeframe. Je to tak? A preco je to tak? Mam pocit, ze este sa to s Vasou psychikou vobec nezlepsuje (neberte to osobne, v reale Vam to potrva este niekolko sto obchodov urcite, tak ako vacsine traderov). Pravdepodobne ocakavate, ze hned po vstupe sa trh pohne Vasim smerom a nebude sa obzerat spat. No niekedy sa to tak deje, ale je to skor vynimka a treba sa pripravit radsej na opak.

Pokuste sa drzat poziciu dlhsie, pretoze ci sa Vam to paci, alebo nie, tak prave cas sa postara o vacsie pohyby. Pozrite sa, aky pohyb ste mali pred sebou toho 16.9. Vybrali ste 1 tick, a cakalo tam na Vas nejakych 15 bodov. Ak sa bojite strat, tak s tym treba nieco aktivne robit. Cas nic nevylieci sam od seba a bud sa budete dennodenne vracat do trhu s tym, ze idete ten strach pomaly potlacit, alebo budete roky preslapovat na mieste s rovnakou "diagnozou".

Takze moja rada na zaver - zmierte sa s tym, ze jednoducho o nejake peniaze pridete a tie rovno v hlave odpiste. Stanovte si rozumnu hranicu, napr. 1000-2000 USD a obchodujte presne podla planu, stoj co stoj a uvidite, budu sa diat zazraky. Neslubujem Vam, ze o mesiac sa budete stahovat do Karibiku, ale veci sa zacnu postupne zlepsovat. Ak clovek zazije takyto sok zo straty vacsej sumy naraz, tak to mozno zaboli, ale rychlejsie ta bolest prejde, ako ked sa dlhu dobu snazi neprist o vela a tak kazi, co sa da a kde sa da.


Nech sa vam dari...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Shany: Ďakujem za reakciu. No ešte keď som obchodoval na inom trhu (TF) tak som ostával v trhu omnoho dlhšie. Ale potom sa mi to zvrtlo v hlave (bohužiaľ). Bojujem proti tomu, aj keď to tak nevyzerá a častokrát som vystúpil hneď po jednom ticku, už včera (štvrtok) som držal pozíciu niekoľko minút. Z pôvodného OS som si dočasne nastavil nižšie PT pre vyššie win. Možno z pohľadu omnoho skúsenejších ľudí to tak nevyzerá, ale keď pozerám do denníka, tak vidím že kráčam vpred. Možno pomaly a nie tak razantne, ale pre mňa viditeľne.. Avšak dnes, ak búde príležitosť, tak rozhodne zotrvám ešte dlhšie.
Ešte raz Ďakujem :) Nech sa Vám darí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...