Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

to JakubP: 0/v jsem kdysi obchodoval i live, ale vysledky byly celkem nestabilni a ano bylo mozno dosahovat i horsich vysledku ne -2000 USD pokud to clovek obchodoval ciste mechanicky... muze to byt spis prvek DISKRECNIHO systemu nez system jako celek... nez pouzivat ema jako filtry asi bych se uchylil spis jen k cistemu woodies CCI (taky definuje trend) v kombinaci se S/R zonami... ovsem ne jen z toho pohledu, aby bylo dost mista k dalsi S/R pro PT, ale zaroven aby se pattern vytvoril tesne za nejakou S/R a mel tak oporu v "zadech"... dalsi vec je pak diversifikace vystupu, ktera muze vysledky taky dost stabilizovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Woodies CCI indikator mi ostal v grafe z predchádzajúceho systému. Neobchodujem O/V ale z woodies cci mi ostalo ZLR a FAMIR ale samozrejme upravené podľa mojich zásad a hlavne sledujem trh a S/R.
Indikátor musím zmeniť za niečo jednoduchšie, pretože wo WCCI indikatore je veľa rušivých prvkov. Mimochodom, nemáte niekto CCI indikátor s histagramom? Ďakumem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

standartne kluci s finwinem používají na jednom cci 50 a na druhém 14 (mají v grafu cci 2x), ale turbo cci nepoužívají... ja si ho tehdy deaktivoval tak, že jsem mu nastavil stejnou periodu jako na té hlavní černé úsečce... tozn v jednom cci bylo 14 a 14 v druhé, 50 a 50... ale nastav si to tak, aby to vyhovovalo hlavne tobě... :) jinak doporučuju zde na webu některé články, ať tu zbytečně neplevelíme vlákno offtopic informacemi, které jsou volně k dispozici...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já jsem to viděl, ale bál jsem se do trhu vstoupit, včera jsem chytil 2 SL za sebou a jsem už v docela velkém drawdownu, který decimuje moji psychiku, musím změnit money-management
hodně jsem o tom přemýšlel a řekl jsem si, že 3 body jsou zbytečně moc, přemýšlím o 1,5 až 2 bodech, myslím si, že trh po mém vstupu musí jít rychle od mého vstupu pryč do mého směru
trh se musí bát mého SL a ne, že si pro něj dojde s smlsne si na něm, musí to být jako když řekl Paj Mej z Kill Billa Černé mambě, že dřevo se musí bát tvé ruky:-)
mé ziskové obchody, kterých jsem pár udělal byly vždycky takové, vstoupil jsem a trh ani nenapadlo, že by měl jít k mému SL, rychle od něj utíkal pryč, tak proč tak velký SL, pak si můžu chodit i pro menší pohyb na 1. konktraktu
říkal jsem si, že bych mohl nasadit 2 kontrakty s menším SL a první ukončit na PT 5-6 bodů, tam jdu do otevřeného zisku skoro vždycky a druhý nechat bez posunutí základního SL jít k nějaké vzdálenější S/R zóně 10-15 bodů a po cestě posunovat třeba dle swingů nebo micro S/R, případně ukončit obchod dle indikátoru nebo jinak
musím si zase přečíst nějakou knížku o psychologii tradingu, četl jsem teď hodně o ekonomice, penězích, nějaké motivační knížky, atd.
jinak snažím se obchodovat od 15:30-18:00, ale potom trh stále sleduji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnes jsem nasadil obchodní strategii na novém money-managementu, nedopadlo to zle, ale řízení pozice ve stresu bylo žalostné... trh byl dneska bez fundamentů, protože Obama měl zavřeno, tak se obchodovalo snad hezky čistě technicky, to mému systému prospívá:-) trh už od včerejšího overnightu vytrvale klesal, ale pak se v pre-marketu kolem poledne vzpamatoval a šel nahoru, pak ale kolem 14:40 vytvořil krátkodobý vrchol, který jsem určil jako druhý bod na klesající trendové lince na 5 min grafu trh otevřel a vytvářel krásnou býčí divergenci, do které jsem se bál skočit, řekl jsem si, že zkusím něco jiného, přepnul jsem na zmíněný 5 min graf a tam nakreslil klesající trendovou linku s vrcholem po 14:40, řekl jsem si, že zobchoduji průraz této trendové linky nahoru, abych se vyhnul falešnéhomu proražení, dal jsem příkaz buy stop na 3216, šel jsem to se 2 kontrakty se základním SL 2 body, riskoval jsem tedy celkově 80 USD, ve 15:43 jsem byl vyplněn na 3216 beze skluzu šipka 1, trh rychle postupoval nahoru, ale trochu se vrátil na druhé býčí svíčce, SL prozatím odolaly, 1. PT jsem nastavil na 3220 a za 3 minuty jsem byl vyplněn ve 15:46 šipka 2, trh měl pak problémy s rychlým zdoláním S/R zóny 3220-3222 a trochu se tam zadrhl, ve stresu jsem posunul SL na 3221, abych ochránil otevřený zisk, přitom jsem plánoval nechat jít 2. kontrakt na "nějaký" vyšší PT teď ale nastala záhada, se kterou si nevím rady, myslel jsem si, že se původní SL se 2 kontrakty automaticky změní na 1 příkaz, když už 1. kontrakt byl uzavřen se ziskem, nevím, jestli to tak je, nebo jsem ve stresu zrušil SL a dal do trhu ručně příkaz bez bracketu, ale nahoře v kolonce kontrakty jsem měl pořád ještě 2, tak jsem tam zadal nové 2 příkazy na prodej na 3221, protože 2. kontrakt se uzavřel na 3221, ale v tu samou chvíli se mi otevřel sell stop na 3221, což byl mnou zadaný příkaz, nebo tam zůstaly ty 2 SL z původního příkazu, ale nezměnilo se to na příkaz pro sell jednoho kontraktu, když jsem vstupoval do trhu věřím tomu, že jak jsem byl ve stresu, tak jsem zrušil původní SL a dal tam idiot 2 nové příkazy a tak se stalo toto, když jsem to viděl, tak jsem to hned uzavřel za market a vystoupil se ztrátou 25 USD z tohoto debilního obchodu, což mi pokazilo dnešní jinak snad dobrý ziskový den 1. kontrakt zisk 4 body, tj. USD 80 - 6,42 komise 2. kontrakti zisk 5 bodů, tj. USD 100 - 6,42 komise debilní obchod ztráta 25 USD + 6,42 komise celkově zisk $ 135,74

25587

25588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...