Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Veľmi pekne. Tiež používam 2 body SL (90percent času), pri korekcií väčší, ale zásadne nie viac ako 3,5boda (14tickov).
Na rovnakom mieste som mal včera príkaz. Ale hlava moja poondená blbá zas poslúchla emócie (nestrácam, motám sa okolo B/E). už fakt po vstupe iba sadnem na ruky a nechám to na trhu. Za minulý týždeň som mal 17 vstupov, z toho iba 3 som nechal dojsť na PT. pričom ak by som ich nechal tak, tak win 80! percent... zaujímavé že tej mojej blbej hlave nevadia SL, tým ani nepohnem. Mám sa rád (Až narcisticky), ale toto správanie je neúnosné.

K príkazom: v NT keď sa zadá príkaz, tak je tam aj číslo určujúce počet kontraktov. Pri kliknutí naň sa dá prepísať na potrebný počet. Nemáte to tam tiež?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
budeme si tykat, co?:-) To jsi skoro všechny obchody ukončil na B/E, když se motáš okolo 0? Ze 17 vstupů nechat dojít do PT, to už je zase záležitost pro psychologa.:-) Sednout si na ruce je určitě řešení, ale pak se člověk zase nenaučí obchod řídit, je to věčné dilema, jestli jako začátečník sedět na rukách, nebo obchod aktivně řídit, já jsem pro aktivní řízení pozice, aspoň tím trénuji psychiku, abych se naučil řídit obchod ve stresu, který chca nechca trading přináší.
Já NT nepoužívám, ale vymyslel jsem už to zadání 2 kontraktů do trhu na stejné ceně s použitím bracketu. Nechám v okénku pro množství kontraktů 1, standardní nastavení a dle bracketu umístím příkaz do trhu se SL 2 body a PT 5 nebo 6 bodů pro bližší PT na 1. kontratku, pak změním v bracketu PT na 10-15 a znovu zadám příkaz pro 2. kontrakt na stejné ceně, pak mám v DOMU 2 kontrakty se stejným SL, ale různými PT a všechno to můžu v klidu měnit, když bych zadal rovnou příkaz pro oba 2 kontrakty, tak by měly stejný PT, ale nedalo by se to měnit před vstupem do pozice, možná, když už je člověk v trhu, tak to změnit jde, ale takto jak jsem psal, že to zadám na 2x je to daleko uživatelsky komfortnější a můžu ty SL a PT měnit, ještě před aktivací příkaz, když ještě nejsem v otevřené pozici

včera jsem neobchodoval, chtěl jsem vstoupit do býčí divergence kolem 15:40 na odrazu od S/R zóny 3198-3200, ale zrovna mi začalo špatně fungovat připojení k internetu, 1. kontrakt by skončil v zisku 5 bodů, ale druhý by šel do ztráty, nebo bych to nějak uzavřel za market, nevím:-), pak už jsem na to zase jenom koukal a nikde nevstoupil, vždycky se mi cena zasekla na nějaké hodnotě, jak nešel internet a za 3-4 minuty byla 5-6 bodů někde jinde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Môžme :)
Áno, takmer všetky vstupy som ukončil na B/E+1, čo je veľmi smutné. Dnes som to vyriešil tak, že po vstupe som si zapol stopky a trh len sledoval 2min, upravil SL/PT a zas len 2 min sledoval. bohužiaľ vstup o 15:51 bol absolútne nelogický, hlúpy a čo som si nakoniec uvedomil, aj proti pravidlám = SL 2 body. Ešte musím popracovať na mojej psychike a hlavne na tom ako vnímam trh tesne pred vstupom (sekundy). Postupne odstraňujem všetky negatíva mojej psychiky. Inač mi dnes ušli pre výpadok netu 2 vstupy, konkrétne od 15:34 lebo mi vypadol net a kým som nahodil záložnú linku, už bolo neskoro. (dúfam že ty si ten krásny pokles zaobchodoval :) )
Musím si ísť prevetrať hlavu, lebo ma bolí moje debilné "ego" :D

to riadenie cez DOM musím vyskúšať, i keď sa mi zdá že si tam môj provider dáva príplatok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dneska jsem se zřejmě přestal bát trhu, uvidím jaký bude další vývoj, ale myslím, že jsem to dobře nakopnul:-) dneska jsem si šel od 14:45 číst knížku Psychokybernetika od Maxwell Maltze, dal jsem si budík na 15:20, abych stihnul dát si uklidňující cigaretu před otevřením trhu a udělat obrázky grafu, ale začetl jsem se do knihy tak mocně, že mi bylo divné, že budík nezvoní, tak jsem se podíval kolik je hodin a bylo právě 15:30, tak jsem rychle nahodil systémy a koukl na nastavení budíku a viděl jsem, že jsem to dal na 14:30:-), udělal jsem rychle obrázky a sledoval trh trh "tak nějak" v pre-marketu klesal a věřil jsem v podobný vývoj jako včera, tedy velký pokles, trh se pohyboval v S/R zóně 3148-3150 a pak z ní vyrazil na jih, když jsem to zase viděl, že to půjde beze mě, tak jsem tam nazdařbůh nastavil sell limit 3139 ve 15:43 šipka 1, s tím, že se trh trošku vrátí sebere moje příkazy a zhroutí se dolů, šel jsem to se dvěma kontrakty se SL 2 body, trh mě ještě na téže minutové úsečce vyhodil na SL a pak samozřejmě šel dolů v mém původním směru, kdybych to šel se SL 3 body, tak by SL odolaly, protože nejvyšší high pak bylo pouze 3141,25 a ustál bych i útok trhu kolem 16:00, ale to jsou jen kdyby... byl jsem rozrušený, utržil jsem ztrátu ihned po vstupu do obchodu USD 80 + komise USD 12,84 = USD 92,84 šel jsem si dát cigaretu, ale v hlavě jsem si říkal, že jsem to udělal správně, vstoupil jsem sice jako magor do pohybu, ale směr jsem trefil :) pak jsem se trochu uklidnil a vyhlížel další obchod, ale bál jsem se, že do něj po ztrátě nevstoupím nakreslil jsem si klesající trendovou linku a čekal na průraz, který by porušil klesající trend, řekl jsem si, že trh už je naprosto iracionálně dole a musí jít už nahoru, aspoň by to mohl zkusit v 16:16 se vykreslila býčí divergence, ale řekl jsem si, že v takhle krutopřísně klesajícím trh do toho nepůjdu, ale když jsem viděl, jak se tam bojovalo o zvrat, v té minutě se zobchodoval přes 5000 kontraktů, někdo to tam bral za market a někdo zase proti němu, věřil jsem, že pokud prorazí tu trendovou linku, tak býci budou mít cestu nahoru opět otevřenou všiml jsem si high šipka 3 na hodnotě 3134 a řekl jsem si, že pokud býci toto prorazí tak půjdeme nahoru, umístil jsem příkaz na 3134 1 kontrakt se SL 3 body a ve 16:22 jsem byl bez skluzu vyplněn šipka 2, trh pak rychle postupoval nahoru a já jsem utahoval SL a přemýšlel kam mám nastavit PT, chtěl jsem si vzít z pohybu maximum, tiše jsem doufal, že by se trh mohl vzpamatovat a podívat se někam k S/R zóně 3148-3150, utahoval jsem SL a posunoval PT před stoupajícím trhem, pak už jsem to psychicky nevydržel, srdce mi bilo jako o závod a utáhl jsem SL a PT na vzdálenost 2 bodů od trhu, buď PT nebo SL, byl to nakonec PT ve 16:48 na 3141,50 tj. 7,5 bodu šipka 4, trh pak ještě šel výše a vytvořil high 3145, takže jsem nechal 3,5 bodu na stole, kdybych nebyl tolik ve stresu, tak bych si mohl všimnout medvědí divergence, která se tam sformovala a na tom high to ukončit za market, ale co už... pak se trh zase zhroutil dolů na šipce 5 jsem měl nastoupit na close úsečky, ale neměl jsem na to koule:-( velice pozitivně hodnotím, že jsem nakonec po ztrátě opět vstoupil do obchodu, jinak bych na to zase koukal jako tele na nový vrata:-) 1. obchod ztráta USD 92,84 včetně komisí 2. obchod zisk USD 143,58 včetně komisí celkově $ 50,74 aktuální drawdown USD 502

25608

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dneska jsem tam opět byl připraven se svými pevnými stop-lossy a rafinovanými profit-targety:-) včera zazněly zprávy, že se Obama dohodl s republikány, že začnou nějak konstruktivně jednat, očekával jsem velký pohyb na sever, v pre-marketu se objevil velmi neobvyklý objem zobchodovaných kontraktů cca. 1000 za minutu u toho největšího a trh se velmi rychle dostal z jedné S/R zóny 3160-3162 těsně pod další 3170-3172, tam chvilku před open zpomalil a odpočinul si na micro S/R 3168 po open to začalo, řekl jsem si, že v tom průrazu zóny 3170-3172 musím být, umístil jsem příkaz se 2 kontrakty na hodnotu 3173, SL jsem použil 2,5 bodu, ihned jsem byl vyplněn beze skluzu na 3173 v 15:30 šipka 1, trh pak ale chvilku zavrávoval pod high vstupní úsečky a já jsem byl pár sekund v otevřené ztrátě 40-50 USD, za pár sekund ale trh doslova explodoval do mého směru:-), zrušil jsem PT z bracketu 15 bodů a nastavil pro 1. kontrakt PT 6 bodů, v 15:37 jsem dosáhl 1. PT na 3179 šipka 2, a tady jsem si všiml, že se prostě původní SL z bracketu nezměnil na 1 kontrakt, ale od minule jsem na to myslel, změnil ho na 1 a posunul na vstup + 1 tick, trh pak velmi rychle pokračoval v mém směru, nastavil jsem 2. PT na 3188, což je spodní hrana S/R zóny 3188-3190, utahoval jsem SL, abych nepřišel o zisk, ale přišla korekce a trh mě vyhodil ve 15:45 na 3182 šipka 3, což bylo 9 bodů zisku na 2. kontraktu musím nastudovat posunování SL v otevřeném obchodě při 2. kontraktu, chci si z trhu vzít maximum pohybu, v knížce od Eldera jsem četl, že právě posunování SL v pozici s otevřeným ziskem je na tradingu to nejtěžší, dneska jsem to zvládl "docela obstojně" :) 1. kontrakt zisk 120 - komise 6,42 2. kontrakt zisk 180 - komise 6,42 celkově zisk $ 287,16 celkový drawdown $ 215

25618

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi pekne, ja som dnes ostal bez vstupu. Síce sa 2 signály javili, prvý konkrétne pred tvojím bodom 2, ale dodržal som všetky pravidla môjho systému a žiaden príkaz nebol nakoniec vyplnení. Inač by oba skončili malým ziskom cca 1bod, v horšom prípade B/E.
Stav psychiky: zo začiatku trocha panika ale cez nervy, tlkot srdca že mi skoro cez hruď vypadlo som umiestnil príkaz a nechal ho tam požadovanú dobu, podľa pravidiel.

cipinek: chválim, veľmi pekné :)
Inač ku knihám: psychokybernetika od pána plastického chirurga je veľmi dobrá kniha, zvládol som ju na jeden hlt. Teraz sa už dlhšiu dobu motám okolo knihy Trading na maximum a občas sa vraciam k disciplinovanému traderovi, ale ten sa mi tak zvláštne číta, že si musím každú kapitolu aspoň 2x prečítať aby som si ju pamätal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter0508, ta historie dat tam v SOL Traderu není, je tam jenom poslední kontraktní měsíc, možná to tam nějak jde dát, ale já jsem nad tím nepřemýšlel:-), když se chci podívat na historická data, tak kouknu do MetaTraderu od HighSky, tam vidím historii od roku 2001, když tam nechám v platformě kontraktní měsíc, který expiruje, tam místo něj se tam objeví následující, ale v grafu mi zůstanou důležité S/R zóny z minulého měsíce, které jsou základem mého amatérského tradingu:-), zkus napsat panu Lembákovi ze Strikeru, on ti rád zodpoví všechny otázky

JanTchi, přečetl jsem Trading in the Zone i Disciplinovaný trader, na Trading na maximum se chystám, mám to v rezervaci v knihovně, ale jsem až 3. v pořadí, aspoň můžu přečíst knížky, které mám teď rozečtené, o víkendu budu číst jako drak, v životě jsem nepřečetl tolik knih předtím než jsem se začal věnovat tradingu:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, pořád nemám rád střednědobá maxima:-) dneska jsem spekuloval na vyčerpání pohybu vzhůru, čekal jsem na cenový patern 1-2-3, nakreslil jsem trendovou linku, trh ji prorazil, vytvořilo se low a pak se trh opět pohyboval vzhůru, čekal jsem, že při pohybu dolů prorazí 2, nastavil jsem sell stop na 3328, byl jsem vyplněn ve 16:23 šipka 1, chvilku jsem byl v otevřené ztrátě, pak se trh ale vydal opět dolů, všiml jsem si doji svíčky, po které se trh opět vydal nahoru, zkusím otestovat ukončení pozice v mírném zisku, když se objeví v grafu doji svíčka, dle FOOTPRINTŮ jsem ukončil pozici za market v menší ztrátě ve 16:43 na 3329,50 šipka 2, kdybych to neudělal, tak bych vypadl na základním SL 2,5 bodu o pár minut později ztráta $ 36,42 tj. 1,5 bodu + komise

25714

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnes jsem si málo věřil, nakonec jsem si z trhu trochu odnesl po dnešním neslaném, nemastném pohybu vzhůru jsem si řekl, že bych mohl spekulovat na průraz 3364, nakreslil jsem si trendovou linku a šel na záchod, když jsem přišel ze záchodu, tak jsem jenom koukal na ten obrovský pohyb dolů, zase jsem to prosral :), trh pak prorazil S/R zónu 3348-3350, na průraz 3347 dolů jsem neměl koule, trh byl extrémně přeprodaný a dál klesal, to bylo neuvěřitelné, RSI už by muselo jít snad do mínusu :), trh pak zkonsolidoval a odrazil se zpět, vytvořil jednu velkou býčí úsečku 8 bodů, když jsem to viděl, řekl jsem si, že určitě prorazí zespodu 3348-3350, nastavil jsem buy stop na 3351, 16:59 jsem byl beze skluzu vyplněn 2 kontrakty šipka 1, standardní SL 2,5 bodu, trh pak šel rychle nahoru, nastavil jsem PT 6 bodů pro 1. kontrakt a ve 17:06 jsem byl vyplněn šipka 2, utáhl jsem SL u druhého kontraktu na vstup +1 tick, ale když jsem viděl, že trh nemá sílu dle FOOTPRINTŮ jít nahoru a v cestě mu stála ještě EMA50, tak jsem posunul SL na 3354, ve 17:08 jsem byl vyplněn na 3353,75 skluz 1 tick šipka 3 1. kontrakt zisk 6 bodů - komise 6,42 = 113,58 USD 2. kontrakt zisk 2,75 bodů - komise 6,42 = 48,58 USD celkově zisk $ 162,16 aktuální drawdown $ 202

25758

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi pekne cipinek.
Ja som to dnes krásne doyebal, systém mi povoľoval vstup ešte v skorých minútach (už vstupujem bez váhania, včera som zaváhal a ušiel mi krásny zisk), samozrejme sa trh vydal krásne do chopu a odstavil ma 2x na 2 bodovom SL (stačil by tak 4b. ale to už je moc). Potom som sa musel ísť vyvetrať a vrátil som sa až na konci tých pekných pohybov.

Dnes skúsim do rána spraviť drobnú revíziu môjho systému a na market replay spraviť dnešok, uvidím či by som z toho bol schopný aj "nasucho" niečo vytiahnuť (paradoxne mi to pri live lepšie myslí a vyhýbam sa zlým vstupom, až na dnešok :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím dneska mě trh vybral na SL a pak šel krásně do mého směru, druhý obchod jsem ukončil dle FOOTPRINTŮ v malém zisku, jinak by mi trh zasáhl plný SL, FOOTPRINTY mě začínají bavit, díky za ně Petře :) trh dnes otevřel zhruba 8 bodů pod S/R zónou 3348-3350, trh se pohyboval nahoru a v jedné dlouhé úsečce se dostal i do zóny, ale byl medvědy rázně zatlačen zpět pod open, znovu to zkusil nahoru a zase se dostal do zóny, ale medvědi byli dnes neústupní a opět zatlačili cenu zpět a býkům skoro nic nedovolili u tohoho druhého odrazu jsem nebyl, dnes nebyly vyhlašovány žádné fundamenty, tak jsem věřil, že se bude obchodovat hezky technicky, mám problém naskakovat do těchto short odrazů z S/R zón, zvlášť, když trh je teď hodně nahoře, chtěl jsem spíše spekulovat při tom druhém pokusu na průraz zóny do longu na 3351, měl jsem tam i příkaz, ale trh této hodnoty nedosáhl a pak se zhroutil všiml jsem si micro S/R 3340 trh se od ní v pre-marketu odrazil, tak jsem si řekl, že bych mohl spekulovat na průraz této úrovně dolů a nastavil příkaz na 3339, ve 15:47 jsem byl beze skluzu vyplněn na 3339 šipka 1, šel jsem to se 2 kontrakty, standardní SL 2,5 bodu, trh to trochu zkusil, ale ve 15:50 jsem byl venku na SL 3341,50 šipka 2, trh se pak přímo výsměchově vydal mým směrem a to pořádně, od plic jsem si zanadával, nicméně jsem se uklidnil a sledoval trh dále, chytit plný SL a sledovat trh jít v mém směru je snad ještě horší, než když do trhu nenastoupím a padá to volným pádem nebo raketově roste beze mě :) trh šel pak nahoru, dolů, nahoru, dolů a u S/R zóny 3320-3322, kterou jsem ale poznačil až po obchodech jsem si řekl, že bych mohl spekulovat na průraz posledního swingu nahoru, když šel trh včera dolů a znovu hodně nahoru, tak proč ne dnes, nastavil jsem buy stop na 3326 a ve 16:58 jsem byl vyplněn beze skluzu, šipka 3, šel jsem to pouze s 1 kontraktem po předchozí ztrátě, nastavil jsem PT na 3331, trh šel nahoru, ale PT o 2 ticky nedosáhl, utáhl jsem SL na vstup +1 a čekal, co se bude dít, když jsem viděl dle FOOTPRINTŮ, že trh už nemá sílu na průraz EMA50 a vrací se zpět k EMA20, tak jsem ukončil pozici za market ve 17:08 na 3327,75 šipka 4 1. obchod plný SL 2 kontrakty + komise = ztráta 112,84 2. obchod zisk 1,75 bodu - komise = zisk 28,58 celkově dnes ztráta $ 84,26 celkový drawdown $ 287

25777

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, včera tj. 24. 10. 2013 jsem obchodoval jako totální ...., takže jen telegraficky, první obchod jsem spekuloval na průraz denního low, trh se dotkl příkazu sell stop 3336 šel zpátky nahoru šipka 1, vůbec jsem si nevšiml té býčí divergence, žluté čáry, totální amatérismus, ihned jsem byl venku na SL se dvěma kontrakty šipka 2, druhý obchod jsem spekulovat na odraz od S/R zóny 3348-3350, umístil jsem sell limit dovnitř zóny 3349 šipka 3, věřil jsem, že by se trh mohl odrazit jako pár desítek minut předtím, za chvilku jsem byl venku na SL se skluzem 1 tick na 3351,75 šipka 4 v noci jsem pak ještě udělal debilní obchod do shortu, ten skončil se SL 1 kontrakt celkově ztráta $ 230,68 celkový drawdown $ 518

25810

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes jsem to zase všechno posral, ale aspoň jsem nic neprodělal trh šel dnes po otevření nahoru, po včerejším psycho pohybu jsem si řekl, že bych mohl spekulovat na pokles z S/R zóny 3390-3392, tu jsem tam namaloval do grafu později, pamatoval jsem si na S/R zóny 3188-3190 a 3288-3290, ale řekl jsem si, že nebudu prodávat za menší cenu a trh by mě určitě vyhodil na tick na SL, základem všeho byla přímo učebnicová divergence, v kombinaci s možnou intuitivní zónou jsem umístil sell limit 3391 1 kontrakt, tak abych byl v dosud neexistující zóně, ve 15:59 jsem byl vyplněn šipka 1, trh šel trochu nahoru, ale pak začal klesat, zpočátku pomaličku, ale soustavně, když jsem byl už v otevřeném profitu cca. 150 USD a viděl tu škaredou býčí úsečku, která se tam vytvářela, dostal jsem strach, že přijdu o těch pár USD a ukončil pozici za market 16:16 3385 šipka 2, jako největší blbeček, nejhorší nováček všech dob, i tak to bylo 6 bodů - komise, přes 1:2 RRR, ale takhle já obchodovat nechci, chci si jít pro maximum, které trh dává a dneska rozdával plnými hrstmi, jen zůstat sedět na rukách a nepodléhat strachu nebo přílišné chamtivosti s vydělanou stovkou dolarů jsem naposled hodil do hry 2 kontrakty a naprosto učebnicově skočil do býčí pasti, kterou na mě trh připravil, viděl jsem býčí divergenci, tak jsem si řekl, že by trh mohl jít opět nahoru, ale mělo mě napadnout, že pohyb dolů už o 18 bodů nebude jen tak, spekuloval jsem na průraz posledního swingu a nastavil jsem buy stop na 3380 a ve 16:42 jsem byl vyplněn šipka 3, za minutu jsem byl venku na SL šipka 4 ono to prostě jde, ten první obchod, to je můj styl, takhle chci obchodovat, ale zatím prostě na to nemám dostatek psychické odolnosti, aby mě vydělané USD v otevřeném profitu a útok trhu zpět na ně nevyváděly z míry, pak se chovám jako totální idiot snižuji počet kontraktů permanentně na 1, což bude cca. 1% účtu, se 2 kontrakty se dá efektivně řídit pozice z hlediska money-managementu, ale s mým malým účtem v drawdownu je to psychicky neúnosné ztratit přes 2% na obchod 1. obchod 6 bodů - komise = zisk $ 113,58 2. obchod 2x 2,5 bodu + 2 komise = ztráta $ 112,84 celkově zisk $ 0,74 :) celkový drawdown $ 516

25811

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...