Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ženy ženám: Rozhovor s úspěšnou obchodnicí


Doporučené příspěvky

deluxe:

Ja do sebe zadne slozitejsi koncepty netlacim a knihy uz vubec ne, protoze o tom obchodovani podle me neni... Ale muj nazor je, ze co pises neni tak uplne pravda:

" V běžném obchodování, pro mě to je intradenní a poziční, je tak extrémně těžké vydělávat, protože abych měl profit, musím být lepší než ti, co jsou na druhé straně obchodu, velmi prosté a zároveň extrémně těžké "

Ty vychazis z predpokladu, ze kazdy spekuluje aby vydelal, ale preci je hodne subjektu kteri se na trhu zajistuji, a ti napriklad rok co rok nakoupi futures za nejakou cenu, aby se zajistili pred rustem ceny, i kdyz cena pak treba neporoste. A na nich muzes vydelat, aniz bys musel obirat jineho drobneho ci vetsiho spekulanta...

Pokud je to jinak rad se poucim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


to deluxe:

Myslím, že spready jsou výrazně jednodušší než intraday, protože tam má trader výrazně menší prostor pro pochybnosti ohledně toho, jak vlastně obchodovat. Od počátku je víceméně jasné, co dělat. A pak to buď funguje nebo zasáhne např. psychika a nefunguje to. A samotný výběr spreadů se dá dál zjednodušit použitím analýz Mrci.

V intraday naopak člověk vidí téměř nekonečné možnosti variací, jak lze obchodovat a může déle trvat, než se tím trader prokouše. Tak bych to viděla já.
Do teorie zero sum game zabíhat radši nebudu, je mi jedno, proč to funguje. Ty naše drobné jsou v tom objemu nic.

Fajn den přeju. Káťa


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet,
netlač do sebe nic, každej ať si jede podle svého, to je snad jasné :-). Tedy, to co píšeš může být pravda. Já to vidím ale tak, že jelikož jsem intradenní a poziční obchodník, zajímají mne lidé jako já, resp. vstupuji do obchodů pravidelně, několikrát za měsíc, a tak je mi celkem jedno, že nějaký obří hedge fond udělá na začátku roku pár milionů obchodů a nebo ne (ano, je mi to sice "jedno", ale já jsem loser, takže co já vím...). Tohle je ale v podstatě všechno jedno a je to rozpitvávání něčeho co si to sice možná zaslouží ale ne teď. Princip jsem ale nadhodil, dle mě, správný, a tedy to, že musím být lepší než ti co jsou na opačné straně obchodu, nezávisle na tom či to je korporace nebo student VŠ.
ale tohle jsem řešit nechtěl.

to kata,
tohle v podstatě nezodpovědělo otázku, jen přidalo. ano, jde mi přesně o to, že je to "jednodušší", no ale právě že je to zero-sum-game, tak tam musí být stejně loseři, jako při intradenním a pozičním obchodování. ale právě že když je to "jednodušší", tak mi neseděj počty, pořád mi tam něco chybí, ale asi se špatně vyjadřuji.

Peace lidi a ať se nepotkáme na stejné straně obchodu, páč já jsem loser :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas vsechny,

Chtel jsem se zeptat,kde bych mohl stahnout pripadne zakoupit denni data na FDAX od roku 1987 kdy se tento index zacal obchodovat?Mate nekdo tuseni?Chtel bych si neco zbacktestovat na cele historii?
Diky moc za odpoved,nenasel jsem adekvatni vlakno s prispevky starsimi jak tyden a nevim zda to nekdo cte.
Diky moc za info!

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe: Ve spreadech neděláš nic víc, než že pořád nakupuješ a prodáváš proti ostatním účastníkům trhu. Spready nejsou nějaka speciální kategorie obchodování, kde proti sobě stojí jenom spreadaři, obchoduješ proti ostatním pozičním i intradenním obchodníkům, s jejichž objednávkami se zrovna ta tvoje spáruje. Možná je důležité zmínit, že spready nejsou nijak úspěšnější sami o sobě, spíš způsob, jak jsou tady propagovány, čili obchodování pomocí sezonnosti. Ta je u spreadů velice dobře čitelná a pravidelná a úspěšnost je dlouhodobě vyšší se zachováním pozitivního risk-reward-ratio (ale zase záleží jak si postavíš obchodní systém). Můžeme tomu říkat třeba "edge" navíc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidrapsak:

ano - lidé to čtou, protože se to posunuje v sekci uplně nahoru, když tam vložíte příspěvek (i do 10 let starého vlákna) + máme postranní panel s nejnovějšími příspěvky..tj. prosím nevkládejte offtopic přísěpěvky do špatných vláken jen proto, že tam lidi zrovna diskutují!

děkuji

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

divadrapsak:

1) příspěvek se zařadí vždy uplně na konec vlákna, vlákno jako takové se ale posune vždy uplně nahoru ve své sekci
2) příspěvek se vždy zobrazí jako nejnovější ve volbe TOP50 www.financnik.cz/forum/top50.php
3) postranní panel je ten okrový pásek s výpisem posledních příspěvků na hlavní straně diskuse VPRAVO
4) žádný příspěvek kromě tohoto jste do diskuse od včerejška nevložil
5) nevkládejte prosím stejný dotaz do více vláken, viz to, jak jste to udělal včera - sem a ještě do dalšího vlákna
6) kontaktní údaje naleznete nahoře v záložce O NÁS - KONTAKT
7) pokud vám stačí EOD data, pak je můžete zobrazit např. zdarma přes KINETICK v rámci demoverze programu NinjTrader..viz www.financnik.cz/forum/read.php?31,194698

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe:

myslím si, že obchodování spreadů bývá úspěšnější, protože je snažší u nich prakticky uchopit edge v podobě sezonality, která zase vyplývá víceméně z fundamentálního rozložení S/D, což zase odpovídá chování smart money, producentů, fondů, kteří mají ve spreadech ohromné množství peněz a jejich otisk tedy představuje hlavní směry na cenových grafech. Pokud je např. v létě velké sucho, tak je víceméně jasné, co budou dělat velcí hráči a že budou převažovat agresivní nákupy. Proto pak cena letí rychle nahoru a ti, co shortují (ať už z jakéhokoliv důvodu), což můžou být jak poziční, tak intradenní tradeři nebo klidně i hedgeři, to celé prostě a jednoduše financují. Taky si myslím, že význam sezonality klesá s tím, kolik účastníků na trhu ji následuje, což si myslím, že je důvod toho, proč se spready vrtí každý rok jinak a někdy dokážou být pěkně zrádné a totálně popírat veškerý zdravý rozum - myslím, že v posledních letech se toto potvrzuje. To je ale jen moje domněnka, ale přijde mi to logické, protože "mít výhodu" znamená, že ji nevyužívá každý druhý .. Taky je pravda, že spready jsou asi globálně méně vyhledávané a využívané většinovou populací traderů oproti třeba ID nebo pozičnímu tradingu a myslím, že to tak ještě dlouho bude.
Na druhou stranu si ale nemyslím, že by byly spready jednodušší. Přijít o kalhoty můžeš úplně stejně jako v ID a někdy taky velmi rychle. Hlavní výhodu vidím u spreadů v tom, že tím jako jsou pomalé, rozmanité a flexibilní, člověk si je velice snadno osvojí jako sobě vlastní obchodní styl a tím se zvedá jeho šance na úspěch. To jsou ale jen moje úvahy a pro tebe můžou být zcela bezcenné.
Za sebe můžu říct, že pokud bych nedělal klasické chyby risk-managementu, byl bych na tom docela slušně, ale zase kdybych je neudělal, tak by mě to neposunulo tam, kde jsem teď ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yord Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> zajímavý a inspirativní článek. Chtěl jsem se
> zeptat , pokud by nějaká maminka na mateřské
> dovolené uvažovala, vydat se na cestu spredů,
> kolik by měla mít na to volných prostředků?
>
> $10000 -základní minimální účet
> +TnT software-cca$200 ???
> + nějaké to mrci-cca $150/měsíc ???
> omlouvám se, neznám přesné ceny, spredy nedělám,
> ale pokud bych byl začínající maminka na mateřské,
> asi bych to měl vědět.

Odpověď na tuhle otázku by mne taky zajímala, ne přesné částky, ale s jakými náklady je zhruba třeba počítat
... Děkuji.

to deluxe - všimněte si, jak v každém Vašem odstavci, co napíšete, neopomenete zmínit, že jste loser... Pokud si to takhle pořád říkáte - mozek se tomu přizpůsobí a tím loserem zůstanete pořád,
zkuste zapracovat i na tomhle...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diana, yord:
kdyz jsem pred cca 4 lety se spready zacinal, byly naklady nasledujici:

197+197 USD Gecko Tnt + spreadovy modul (pokud je chcete poridit, doporucuji po vyprseni trialu chvili s koupi vyckat a zeptat se, jestli nemaji nejakou akci, treba daji 10% dolu, kdysi pred vanoci byla i nejaka financnikova sleva snad az k 50% - na to ale nespolehejte;))
20 USD mesicni data z Gecka (nevim, jaka je aktualni cena, mozna bude i nejaka sleva na vicemesicni predplatne)
129 USD trimesicni MRCI Online - POZOR, pri rocnim predplatnem to vyjde v prepoctu na mesic levneji, celkove je rok za 379USD

Ucet se da otevrit od 5k USD, ale samozrejme s 10k ma clovek vic moznosti slapnout vedle a pak se z toho jeste dostat.

Vychazim z vasich dotazu a z toho co se uci na kurzu, prectete si ale po kurzu pred nakupem vseho mozneho jeste diskusi o zlepsovacich a vychytavkach, najdete treba i dalsi tooly, ktere vam mohou pomoci v zacatcich.

Gratuluji pani Hane a preji vsem hodne zdaru!

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Diana, Yord


také se spready začínám a zatím jsem zjistil toto, jen trochu doplním Petra.tr.
1) kurz (volitelně) zde na finnčníkovi - 4.400,-
2) brouker Striker, česky mluvící
3) obchodní platforma zdarma po založení účtu, SOL trader
4) testovací a analytická platforma včetně dat 30$

pokud má někdo co doplnit budu rád.

L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...