Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Evoluce orderflow tradera – Wem


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás

Sejna : skúsim predbehnúť Wema, myslím, že IMD má pre vstupy aj v jeho prípade dôležitý význam, keď mu umožní reagovať v ref. úrovniach ideálne na trh v divergencii, čo mu umožní, ktorý trh je lepšie zobchodovať, veď to nakoniec vidno aj na screene, keď cca 17:05 bol NQ v IMD a naopak cca 15:35 bolo YM, ale aj tak IMD je len jedna časť rozhodovania a mala by sa odohrávať v referenčných úrovniach čo na screene nie je vidieť a samozrejme OF. Dúfam, že to chápem správne a rád si prečítam Wemové vysvetlenie.

Wem : pridávam sa k Sejnovi, aj ja som zvedavý na Tvoje posúdenie významu IMD a ešte pridám otázku, akú úlohu zohrávajú vyznačené časové pásma s TR H-L.
Ináč skvelo zobchodovaný deň, máš môj obdiv a poklonu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 62
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

IMD beru jako takový fundamentální indikátor ukazující, že je nějaký trh pod/nadhodnocený. Není to však pro mě zásadní podmínka pro vstup - beru vstupy i bez IMD. Jinak pomáhá při časování vstupu. Z logiky věci může IMD pomoci v začátcích i jako psychologická podpora pro kliknutí.
Momentálně mě celkem oslovila "skrytá divergence", kterou jsem pochytil od Petra. Ale o tomto tématu bych tady neměl psát, protože to je součástí Petrovýho fims2 :)

Antonio:
Jestli myslíš ty časový pásma v posledním screenu, tak to je H/L půlhodinových grafů a pomáhá rychle se zorientovat ve vyšším tf. Je lepší vstupovat long například po otestování low nějaké úsečky z vyššího tf - vybrání SL/nalákání break. Pěkně je to vidět na tom posledním vstupu. Vznikla IMD s tím, že NQ šlo pod low předchozích 30 min barů.
Pro mě to musí splňovat další podmínky z pohledu OF a aktuálně vytvořené struktury.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

svopex, pokud máte s FIMS tak extrémně nízkou úspěšnost, doporučuji vkládat nějaké ukázkové obchody do FIMS vlákna www.financnik.cz/forum/list.php?33 abyste si ujasnil, co děláte špatně.
Aktuálně odjíždím na dovolenou mimo internet, ale jinak diskuzi monitoruji a snažím se všem poskytovat zpětnou vazbu. Úspěšnost k prvnímu targetu byste měl mít při orderflow vstupech určitě nad 65%, spíše více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wem:
Tak jsem si to i prehral :-)
Jedine, co me neni jasne, je vystup z toho tretiho nakupu, tech dvou kontraktu.
Pokud budes mit naladu, popis me to nekde v diskuzi FIMS1, dik.

Ja jsem pristoupil ke zjednoduseni meho layoutu.
Mel jsem tam plno veci, kterym nerozumim/neumim je pouzivat/nebo je nestiham,
uvidime, zda se zlepsim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda využíváte techniku Volume Imbalance zobrazovanou na Footprint grafech? Viděl jsem to na videu Market Delty, podporuje to třeba i Indicator Mall, a vypadá to jako celkem mocný nástroj na určení místa, kde se prudce obrací poměr nabídky a poptávky a chystá se reverz. Máte s tím zkušenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na tomto obrázku to nevidím. Mělo by to fungovat tak, že se zvýrazní, pokud na nějaké ceně např. objem nákupů výrazně překročí objem prodejů na ceně nižší (a samozřejmě i naopak pro prodeje). Význam je jasný, obchodníci začali agresivně nakupovat a cena se otáčí. Zatím se s tím seznamuji, ale vypadá to funkčně, minimálně jako další indikace pro nebo proti vstupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...