Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Souhrn roku 2013 a mé cíle pro rok 2014


Doporučené příspěvky

to KraKra:

díky.. je to dřina. S Tomášem si občasně vyměníme nějaké názory a zkušenosti, ale přístup k AOS máme oba jiný... specifický... ostatně asi jako každý, oba obchodujeme na "vlastní triko". Rozhovory v tradingu nejsou to důležité ;).

To jm88:

Tradingu se věnuji 8 let a živě obchoduji přes 5 let. Historický DD na backtestu mě zajímá okrajově.. jak u jaké strategie... jsou důležitější věci... a stejně ve výsledku rozhodne fundament.

Počáteční kapitál byl 3560 Euro... dnes už pochopitelně je to dost jinde vybírám si peníze až poslední rok jako "výplatu"... snadno odhadnete podle čísel, co jsem nastínil. Max DD nevím.. bude se pohyboval kolem 30-40%... hlavně z dob kdy byla omezená diverzifikace kvuli velikosti učtu.

úspěšný rok 2014 všem MM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Maxwell:
dekuji za odpoved. Mozna jsem to napsal spatne to na puvodni kapital. Zajimaly me cisla pouze z roku 2013. Procentualni DD v roce 2013 na pocatecni kapital, se kterym jste do 2013 sel. Ten se tedy opravdu pohyboval az na urovni 40% uctu?
Taktez obchoduji AOS. Ja treba dle historickeho DD v backtestu stanovuji velikost uctu pro dane portfolio.
Pro rok 2014 cil 150% pri funkcnim DD portfolia do 25%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bobr:
díky Ti moc za odpověď, se kterou sis dal práci. Je toho hodně. Jsem na začátku, tradingu se věnuji 2 roky, asi 8 měsíců již live. Obchoduji intradenně, poslední dobou podle metody FIMS Petra. Obdržel jsem v poslední době pár impulzů vedoucích směrem je zdravému stravování, zdravému životu. Je to dost i o psychologii. Zároveň si uvědomuji, jak moc mě hlava, tedy psychika, ovlivňuje během obchodování. Proto začínám hledat cestu jak se zlepšit v obchodování a myslím, že je to velmi úzce spojené se zlepšením psychiky. A když začínám studovat otázku zdravého života, tak narážím na problematiku psychologie, meditací, duševního života, atd. Takže se tím začínávám prokousávat, je toho moc, nevím, kde začít, s čím, atd. Díky za odkazy, knihu Trading coach mám, takže se k ní vrátím a věřím, že postupně si najdu svoji cestu.
Konkrétní otázka na Tvoji ranní meditaci: jak dlouho celá trvá? A před zasednutím k trhům v 15,30 provádíš také nějakou kratší meditaci?
Poslední dotaz: protože předpokládám, že se nyní budu muset sám delší dobu vším prokousat a nastudovat, tak když bych potom potřeboval nějakou radu, kde se vyskytuješ? v jakém diskusním vlákně nejvíce?
díky, Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cest je spousta, záleží co komu sedne, dá se zkusit více cest...
Mně sedí opce, výpis i nákup.
Akcie - investičně
Akcie+opce

Co mi nesedí je ID trading, ale na to si každý musí přijít sám.

Někdo zase obchoduje spready, arbitráže, párové akcie...

Pokud si myslíš, že nenajdeš odpovědi na komerčním fóru, hledej je jinde....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff,
proč myslíš, že je vzdálený ... tohle je otevřený, anonymní forum, který snese hodně 1000% :) cílem je imho najít svoji cestu, jak číst trh, jak často, jaký trh, finanční nástroj .. ted tady máš od autorů dva odlišné směry AOS a diskréční orderflow ... cest je fakt hodně
jinak je dobrý, pokud chce člověk pochopit některé autory/nicky na foru si občas vyhledat historii jejich příspěvků

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Snuff:

Tady to bude vypadat jako rouhání, ale co jsem vypátral já, a co mi také přijde logické:

1) Na prvním místě obrovský kapitál. Bohužel tak velký, o jakém se nám naprosté většině ani nesní.
2) Málo obchodů. Roční profit profíků dělá často jen několik obchodů.
3) Naprosté minimum ztrátových obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslel som ze stratu s prenajatym AOS som zaznamenal len ja ale vidim ze nas je viac. Mam podobnu skusenost ako HonzaK a Beginnerd. Az sa to tu hanbim napisat. Leasovany AOS Gainer5TF - od 25.aprila do konca roka 2013 hodnotim ako prepadak. -789 USD, s prenajmom a poplatkami brookerovi -1689,18 USD. Pokial by bolo zaujemcov 100 a kazdy si prenajal len jeden system tak je to, ak dobre pocitam, pre prenajimatela za rok 50.000, .... Na margo uvahy ci skoncit alebo este pokracovat... nuz, poznate ten vtip ako hovori jeden trader druhemu : Som uz v obrovskej strate. teraz uz nemozem prestat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 all: Nemal som na mysli odpoved typu : Akcie, ID, spready, opcie..atd.. To vsetko ma vacsina pravidelnych citatelov Financnika zvladnute.. Obchodny plan, money management , psychika atd..

Ale par prispevkov, som tu uz videl ktore tvrdili, ze obchoduju uplne inak a ze profesionali obchoduju uplne inak. Tak neviem co si mam pod tym predstavit. Ze ci nemaju obchodny plan a riadia sa niecim uplne inym, alebo co sa pod tym skryva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff,
chybí ti tam úvaha, že za podobnými příspěvky jsou třeba i lidi, kteří buď neobchodují vubec nebo neuspeli a chtějí tak naštvat ostatní a není nic snazšího, než uvádět podobný náznaky existence svatého grálu, neskutečných zhodnocení a slibů milionových plánů apod ... takových tu bylo v minulosti více (už tu nejsou nebo pod jinými nicky)

je jasný, že postupem času se zlepšují schopnosti každého obchodníka, větší klid a jistota, nadhled nad trhy, lepší a rychlejší čtení trhu a kontextu .. ale to ti nikdo nepředá, pokud někdo tvrdí že ano, tak lže, screentime nelze nahradit, domácí úkoly také ne, osobně mám hodně zkušeností, že čím více se kolem nějaké strategie, obchodního plánu dělalo tajemno a náznaky, tím větší to byla kravina

asi jsem ti moc nepomohl, ale hledání "jiného" postupu a obchodnování "jinak" neni to co Tě někam posune

at se daří
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: jm88

DD loni byl já nevím asi 25-35% ... neměřím to. Přišel loni hned v lednu.. Jsem relativně agresivní obchodník a řídím se strategickým vývojem účtu a přísným MM.
historický DD znamená jen velmi málo, maximální DD vždy přijde na reál.. nedá se podle něj ani moc měřit.. zkuste si na netu najít výherní equity šampiona v tradingu Andrea Ungera...

to mira_k:

celkem souhlas, ale naprosto nesouhlasím s tím hledáním jiného postupu.. já po předlouhé frustraci trvající dlouhé měsíce práce, která nikam nevedla jsem se rozhodl pro "restart" a defakto jsem eliminoval a vymazal všechny informace které nebyly podloženy reálnými výsledky... a navíc začal analyzovat trh sám... tak nějak mi došlo že nemůžu používat přístupy, které používá 90% obchodníků a jsou obecně "přece jasné", když 90% obchodníků na trhu prodělává... proto dělám dost často opak, než se obecně "doporučuje".

ono to o ničem jiném není.. jen ty a trh .. a statement

Link to comment
Sdílet pomocí služby

-Maxwell-,
souhlas s tím co si napsat
omlouvám se, asi jsem se špatně vyjádřil, jak jsem psal dříve, celá cesta tradingem k úspěchu je podle mne o nalezení vlastního směru a cesty, způsobu vnímání trhů, to co si myslím, že je špatně a zavádějící je sledovat rádoby superúspěšné systémy, skvělé equity v powerpointu, tajemné obchodní plány, svaté grály a chtít je najít, je chybou hledat nějakou tajemnou skupinu obchodníků, která obchoduje jinak, než všichni na světě, mají geniální výsledky (a když jim napíšeš mail, pošleš 1100 USD manipulační poplatek a registruješ si newsletter, tak ti je prozdradí :D)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...