Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Souhrn roku 2013 a mé cíle pro rok 2014


Doporučené příspěvky

Já jsem v názoru na max. denní ztrátu poměrně tolerantní, aneb každému co vyhovuje... Pro AOS se kloním spíš k názoru, že pokud je obchodování založeno na nějakém patternu, indikátoru apod. a nikoliv na základě "času", pak je limit na počet ztrátových obchodů v daném dni kontraproduktivní. Resp. tento limit se pak nutně stává součástí strategie a tudíž je potřeba ho důkladně otestovat. Může a nemusí to znamenat přínos.

V případě manuálního obchodování je to opravdu čistě o psychice a souhlasím s MNovákem, že dostat řadu SL po sobě není úplně jednoduché a je pak těžké další obchody dělat bez nutkání "dohnat ztrátu", udělat si proto jednoznačnou stopku pro "schlazení emocí" může pro nováčky znamenat otázku bytí či nebytí. Tak to tedy i beru, že rada MNovaka byla určena hlavně pro začátečníky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to K_Pavel:
Pavle, nejčastěji si čtu podněty a vlákna v uzavřeném vláknu ve FIMS... nemám nějaké konkrétní vlánko, které sleduji. Jinak by bylo asi nejlepší na sebe vzít nějaký kontakt, www, ale nevím, jak to místní diskuze a pravidla dovolují...

Ranní meditace mi zabere (od doby, kdy vstanu po dobu, kdy odejdu od pc) cca 2h.
V 15:30 si vše zapínám, kontroluji funkčnost záložního internetu a procházím ještě přípravu. Kde mám S/R zóny a jaké scénáře jsem schopen akceptovat.
Chystám si čaj k pc, kontroluji forexfactory.com...
Úplně na závěr si pustím mojí oblíbenou skladbu, a jen se zkoncentruji, vyčístím hlavu od pozitivních a negativních (obě emoce výrazně škodí mému obchodování) zážitků, tak abych byl co nejvíce neutrální a začínám se orientovat, jaký je trh, co vidím.

PS: promiň, že reaguji opožděně, ale dlouho jsem hledal tvou odpověď. Snad už budou mé reakce rychlejší

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2013 byl dobrý rok díky velké volatilitě trhů, obchoduju live už X let, takže psychicky už to nějak neprožívám, prostě jsem si tím už prošel, takže pohoda, ale nejhorší je ta chamtivost, kterou se mi nedaří ovládnout. Často tak utíkají nemalé zisky. Kamarád z USA mi říkal, že jsem starý Žid, nikdy jsem tomu nevěřil, ale je to tak.

Pro rok 2014 by to chtělo stejné pohyby trhů jako v roce 2013, ale to zřejmě nehrozí.

Mnoho zdaru všem :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to man.in.black:
portfolia breakout strategii na futures. Vse hodne zamereno na rizeni risku. I s jednoduchym breakout vstupem se da vytvorit kvalitni system, pokud je dobre rizen risk, tzn pro me - dobre zvoleny SL, posouvani SL a market-based vystup.
150% je samo o sobe nicnerikajici. Dulezity je k tomu vzdy vedet i prubezny DD a ten je okolo 20-30% uctu.

martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...