Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Souhrn roku 2013 a mé cíle pro rok 2014


Doporučené příspěvky

Hezký a motivující článek Tomáši, jde vidět, že opravdu dřete! Chtěl bych se zeptat jak jste na tom s obchodováním komoditních spreadů a jestli se jim ještě věnujete. Já jsem teprve v prvním roce se spready a čeká mě ještě hodně práce. Přeji hodně osobních i pracovních úspěchů v novém roce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za hezký a ostatně jako vždy motivující článek. Od března loňského roku obchoduji naživo spready a po spoustě chyb jsem ukončil rok +- s nulou, takže nevím jestli je čím se chlubit. Pozitivní je, že mě živé obchodování hodně naučilo z hlediska psychologie i tradingu a snad i ta pozitivní nula. :) :) :) Pro letošní rok bych rád zhodnotil účet alespoň o 50% což při mé opatrnosti bude i tak dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
jednoduché zhodnocení pronajatého portfolia 5 ti, zde známých, AOS v roce 2013.
podotýkám, že se bavím o LIVE obchodování

systémy spuštěny 04/2013
vložený kapitál: 50.000$
výsledky k 31.12.2013:

Ztráta (LOSS) - 4,300 $ = -8,6%
max DD (Drawdown) = 5,600 $ = -11,2%
Equity High = 1,500$ (total balance 51,500$)
Equity Low = - 10,500$ (total balance = 40,700$)
další údaje není potřeba zmiňovat.

Nyní se rozhoduji, zda systémy kompletně vypnu nebo nechám doběhnout rok (tedy do 03/2014). Nicméně je docela jasné, že tudy cesta nevede :-)

Všem přeji vše dobré v tomto roce.

Honza
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, moje rekapitulace roku 2013 je následující.
Začal jsem na ostro obchodovat spready.
V dubnu jsem udělal první obchod,
červenec a srpen jsem neobchodoval, zaplatil jsem inaktivity fee.
Celkový nárůst účtu o 65%. Začínal jsem s 6 995$.
Spready obchoduji u Strikera, na jeho platformě SOL mám otevřené grafy
spreadů, které sleduji a porovnávám s MRCI analýzou.
Úplně jsem přestal používat Gecko, takto mi to stačí.
V prosinci jsem udělal několik ostrých obchodů intraday na trhu YM
jako přípravu na začátek obchodování v roce 2014.
Dále jsem udělal v roce 2013 433 papertradových obchodů v NT trhu YM
s celkovým ziskem 7 694$ papírových.
Můj cíl pro rok 2014 je pokračovat ve spreadech a odstranit chyby o kterých vím.
Obchodovat intraday YM, do konce března se konsolidovat, uklidnit
a být okolo nuly. Vím co se mnou dělaly první obchody spreadů.
Přeji všem obchodníkům schopnost dodržovat obchodní plán v roce 2014
a děkuji tímto pánům finančníkům Petrovi a Tomášovi, že mi ukázali cestu,
kterou jen málokterý Čech chápe a která je opravdu neuvěřitelná.
Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdrávím,
Pro mě byl rok 2013 rokem růstu, zdokonalení a uklidnění.
Tradingem se už aktivně zabývám 6 let a z toho 3,5 roku obchoduji live.
Jsem diskreční obchodník pracující hodně s S/R, orderflow... Styl by se dal připodobnit Petrovu stylu FIMS (moc rád od něj doplňuji své vzdělání).

Letošní cíle byly:1- Zhodnotit kapitál o 100% = cca 9% měsíčně (minulý rok byl plán 60%).
2- Snížit počet ztrátových měsíců ze 4 (4 ztrátové měsíce v roce 2012) alespoň na 3.
3- Zachovat stejný procentuální risk a přidal 1 kontrakt (až můj MM dovolí).
4- Nadále zvyšovat objektivnost v řízení pozice a potlačovat impulzivost (skrze natáčení vlastních seancí).
5- Udržovat brzké vstávání spojené s meditací a následnou analýzou předešlého obchodního dne s vycházejícím sluncem.

Cítím velkou radost, protože se mi podařily splnit všechny cíle. Bylo jich samozřejmě mnohem víc. Malých a dílčích, které vedly k těmto větším cílům.

1-Kapitál jsem ukončil se zhodnocením 123%.
2-Ztrátové měsíce snížil dokonce jen na 2.
3-Přidal další 1 kontrak, kterým se snažím vychytávat vzdálenější targety.
4-Skrze aktivní trade-management jsem ušetřil mnoho plných stop-lossů a ověřil si, že má smysl pozice aktivně řídit a dále na tom pracovat.
5-Díky dodržení a zvládnutí tohoto pátého cíle jsem dokázal naplnit cíle výše zmíněné. Neustálého kontrolování, přemýšlení o sobě, psychice (strachy, motivace, chamtivost, vyrovnanost, disciplína), svých obchodech jsem dosáhl značného progresu a přišel na spousty drobností, které jsem "cestou kaizen" nadále dopilovával.
Také uvědomění, že je potřeba své cíle zvedat postupně a s jistou skromností! Zahodit vzdušné zámky!
Proto můj nynější rok dopadl o něco málo lépe než ten předešlý!

Dalo by se říct, že 5. cíl byl tím nejdůležitějším. Ten mě totiž nutil něco dělat, skutečně se do tradingu nořit! Ostatní cíle vyjadřovaly jen přání a mé očekávání...

Proto na následující rok si budu sestavovat cíle více o konání než očekávání ... Zjišťuji, že když dělám věci poctivě (né-jen v tradingu), tak výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a může převýšit i daná očekávání.

Přeji Všem Mnoho úspěchů v roce 2014.


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
tak jak to čtu,tak mi to připadá jako návod na atomovou ponorku :D.Je to až neuvěřitelné,co vše se musí trader naučit a pochopit.Přiznám se,že na tohle prostě nemám.Naproti tomu mi přijde diskréční daytrading jako procházka růžovou zahradou,akorát je třeba(jak píšete) "u toho sedět".
Už dlouho mě přepadá jedna otázka a věřím,že jste nad ní uvažoval taky.
Nebylo by efektivnější vynechat kompletní AOS a soustředit se na spready a opce a obchodovat je ve větších(velkých) pozicích.Myslíte,že by mohl trader s velkým účtem uvažovat tímto směrem nebo je vhodné zapojit i AOS,jestliže nechce trávit každý den u monitoru a přesto si zachovat zajímavé zhodnocení účtu?
Osobně se domnívám,že by tohle mohla být cesta,jestliže trader uvažuje o zhodnocení během roku.A mohlo by to i ušetřit spoustu času,které AOS při stavbě jistě vyžaduje.
Jaké máte názory?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
i já mám svoje předsevzetí.
Rád bych po více jak 3 letech obchodování ID (US indexů) konečně dosáhl alespoň nějakého profitu. Doposud jsou moje equity pouze klesající :( . Prosím, nesmějte se mi.
Zajimalo by mě, kolik obchodníků je skutečně profitabilních.
Všem přeji úspěch a splnění vašich cílů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...