Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Souhrn roku 2013 a mé cíle pro rok 2014


Doporučené příspěvky

To JiKos:
vůbec není důvod aby se ti kdokoli smál. Napsat sem drsnou realitu vyžaduje dost odvahy. Internet snese hodně, DLOUHODOBĚ profitabilních LIVE obchodníků tady bude ale velmi málo. Profitabilní obchodník je pro mě ten, který mi alespoň za 3 poslední roky ukáže výpisy z účtů se slušným průměrným zhodnocením (už 30% průměr za rok považuji za velmi dobré). Zkus pátrat kolem sebe, skutečně takoví existují. Jsou to ti jediní, od kterých má smysl čerpat informace.

Do výše zmíněného klubu stále ještě nepatřím, proto ber následující doporučení s velkou rezervou. :) Přestaň obchodovat intradenně na nízkém timeframe. Ideálně neobchoduj intradenně vůbec, sleduj hlavně denní grafy. Proti diskréčnímu ID obchodování to má podstatné výhody - rozhoduješ o obchodech v klidu po konci seance, navíc komise a skluzy přestávají hrát takovou roli. Můžeš v pohodě sledovat třeba 10 trhů a počkat si na opravdu dobrou příležitost.
O AOS nevím nic, vůbec tomuto způsobu obchodování nedůvěřuji.

Hodně štěstí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

30% rocne je dobry investor a ne obchodnik. Dobry obchodnik dela tolik procent, na kolik ma "koule" .... minimalne stovky.

Ja jsem konecne v roce 2013 skoncil s futures a forexem a ucim se ted od lidi kteri delaji i tisice % rocne, je to uplne jina realita nez zde financnik.

Preju vam pevne nervy v tomto silenem boji proti pocitacum ....

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To K_Pavel:
Ahoj Pavle,
máš na myslí přímo praktikování meditací nebo obecnější pohled?
Je potřeba hned na začátek říct, že jde o celou filozofii - buddhistickou. Ta pro mě představuje cestu a životní pohled, kterým vidím i trading... Pokud se chceš nějak do toho pustit, určitě bych Ti doporučil nejprve nějakou knihu, která Tě srozumitelně zasvětí do toho, jak pracuje tvoje mysl a introspekcí (sebepozorováním) začneš hledat ty místa, na kterých je potřeba vědomě pracovat.

Kniha, která je pěkně propojená s tradingem je "Trading Coach". Často se opírá i o meditace a práce s myslí v relaxovaném stavu. Je zde spousty praktických a konkrétních tipů.

Pokud by jsi chtěl něco, co se týče meditací a životní filozofie buddhismu, tak bych ti doporučil hezký rozhovor s mnichem, který by Ti mohl zodpovědět většinu tvých otázek " www.cestyksobe.cz/buddhisticky-mnich-ad848/ " a knihy typu "Jak se věci mají (Lama Ole Nydahl)", "Čtyři dohody (Don Miguel Ruiz)" nebo "Muž, který chtěl být bohatý (Mark Fisher)".

Pokud tohle všechno shlédneš/přečteš, tak pak už budeš vědět o čem to je a jak jít dál.

Má ranní meditace je proces několika úkonů a pak zaměření mysli na vybrané věci. Ve stručnosti Ti to mohu popsat, ale neber to prosím jako lacný návod. Jen jako náhled... Vždy je to potřeba udělat po svém, tak jak to nejlépe bude vyhovovat tobě.
1- Po probuzení si dám vlažnou sprchu aby se mé tělo a mysl nastartovala.
2- Snídaně spolu s japonským zeleným čajem (mé oblíbené: Matcha, Kabukicha, Tamaryokucha, Gyokuro).
3- Samotná relaxace, kdy sedím v křesle nebo na zemi, poslouchám příjemnou hudbu a zaměřuji se postupně na:
4- Svůj dech = chvíle pro sebe (chvíle, kdy mě nezajímá absolutně nic na tomto světě... žádné povinnosti, obavy. Prostě jen klid, dech a hudba.
5- Zacílení mysli na to co mě potěšilo/ rozhořčilo v posledních dnech. Proč jsem tak reagoval? Stálo to za to? Jak na to příště...
6- Koho já jsem potěšil/ rozhořči . Proč? Nedalo se to řešit jinak? Jak? Bylo to vědomé/ nevědomé?
7- Co bych dnes rád vše zvládl (postavit si v hlavě myšlenkovou mapu, jak to udělat co nejefektivnější, co mohu vypustit...)
8- Jak se cítím? Chci dnes obchodovat? ANO/ NE proč? ...
9- Kompletní projetí atributu, proč chci obchodovat, co mě k tomu vede, co v tom spatřuji za radost a motivaci, jaká je má strategie, co v trzích hledám, na co chci čekat, proč se mi to vyplatí, jaký je můj MM...
10-Uvědomit si pomíjivost jakýchkoli nedokonalostí, ztrát nebo drawdownů. Jsem jen člověk, který může dělat chyby!
11-Postupné probuzení a zasednutí k PC.
12- analýza videí předešlého dne, zpětný pohled na trhy, co jsem vynechal, na co jsem zapomněl, kde a proč jsem jednal impulzivně.... Zápis do deníku, který každý týden analyzuji jestli se mi daří řešit ty problémy nebo ne...Když ne, tak hledám další cesty jak problém vyřešit.
13- příprava na dnešní seanci ( S/R zóny, kontrola nadcházejících zpráv, kontrola výpisů)

Tohle celé nazývám meditací. Až, když ráno opustím PC, tak beru meditaci za ukončenou. K PC zase zasedám pak v 15:30 a exekuce provádím až někdy po 16:00...

Snad to takhle nějak stačí. Asi se to nedá lehce vměstnat na řádky, ale snad ti to trochu přiblížilo pohled na "mé ráno" :D

Pokud Tě ještě něco zajímá, tak se ptej. :)




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já loni skončil nakonec podle očekávání... zhodnocení 215%.
Poslední roky se mi daří stabilně držet cca 170-220%.

Obchoduji především AOS. Ikdyž už zobchoduji stovky kontraktů za měsíc, tak si dávám další cíle v tradingu.. docela náročné cíle :).
Obchoduji napůl originálně podle mě a napůl podle Larryho W. ... jiné přístupy se mi za ty léta neosvědčily...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud Vás článek Tomáše přivádí do depresí jako mě,nezoufejte. Platí Paretovo pravidlo,že 80% výsledků dosáhneme s 20% úsilím. Proto pro nás "obyčejné lidi", kteří nejsou programátoři, stačí 20% Tomášovo úsilí,času a inteligence,abychom teoreticky dosáhli 80% jeho výsledků. Já to beru,i když má několikaměsíční cesta kolem světa bude muset být úměrně kratší :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

inac pekne sa to tu cita.. najme tie spready ma prekvapili, ako keby ze spravim 50 percent z 50 000 ... tak ja osobne sa uz netrapim s intraday a aosami.
inac k tim tisickam percentam rocne.. to su fake podvodnici... takych tu bude stale... tri roky byt profitabilny...?
50 000 krat 1000percent to je kolko? 5milionov 5 miliard za rok? videli ste tabulkuu najbohatsich ludi? :)) to su bajky na zmykanie penazi...
kto robi tisicky percent tak kasle na ostatnych...
inac vela zdaru, tak ja si dam asi tie spready ja by som sa uskromnil i s 20 per (z 50k :P )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 krakra:
obchoduji na různých účtech u různých brokerů, snažím se diverzifikovat, jak v podnikání :-) tak samozřejmě v tradingu. dělám hodně diskréčně ID, akciové arbitráže, komodity pozičně a spreadově, opce a také,
poprvé pronajatý AOS od "cizího subjektu" (v rámci právě diverzif. kapitálu, a říkal jsem si, než vytvářet dlouhosáhle vlastní portfolio systémů, proč nepoužít od někoho, kdo se tím delší dobu zabývá a má v tom své úspěchy).
Nicméně, abych pravdu řekl, nijak mě to ani nepřekvapilo (myslím ten né moc valný výsledek), ono je to tak se vším, co si člověk neudělá sám a nemá zcela jasno v tom, jakým způsobem to do puntíku funguje, potom to takto většinou dopadne. ale já jsem docela trpělivej člověk, takže počkám na výročí (což je cca polovina 04/2014) a pak to zhodnotím definitivně. No minimálně tak udělám radost alespoň pronajímateli malým poplatkem a brokerovi za komise, ne?

Ať se vám všem daří

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BSK5:

Děkuji za reakci a za radu.
Skutečně docházím k závěru (možná pozdě), že ID není pro mě. Podobné úvahy jako tvoje doporučení se mi honí hlavou už několik týdnů.
Vůbec nemám zájem nikoho zde zkoušet z pravdomluvnosti o stavu jejich účtů, ale je pravda, že v mém okolí znám 5 lidí a nikdo dlouhodobě v profitu není. Možná mám jen smůlu na špatné kamarády :).

Děkuji za rady a přeji ti strmě stoupající equitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...