Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

Rekl bych ze po te co ten clovek drzi pozici s nejakymi -1500$ a ani nevi jestli mu to broker zavrel nebo ne, a ve finale na tomto super obchode vydela celych 70 !!!! dolaru... ztratila veskery smysl...

I jak rekl hajdis.." blazen kteremu neni pomoci..." jen doufam ze jeho hazarderske kousky neskonci necim velmi spatnym... Jak rika klasik... "smrti vse teprve jen zacina..." Co tim myslim lze nalezt i zde na foru.. vedou se tu o tom nekonecne letite debaty... (Pro mene informovane... preskoceni SL, ktery ten dotycny stejne ani nema, nemoznost pozici zavrit, ztrata spojeni atd. zkratka vse co tu desi 98% lidi kteri by chteli zacit obchodovat, nebo uz treba obchoduji, ale nemaji jasno v zakladnich technickych otazkach a moznych problemech) Abych to rekl tak nejak lidsky... doufam ze tahle cela akce neskonci nejakym megapruserem... A ne ze by nemel naslapnuto...

2 tomicek: zkus to zastavit dokud je cas...

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomicek Napsal:
-------------------------------------------------------
> to mdina: neproklikaval se z otevrene ztraty ale
> jak mu dcera uzavrela pozici ve ztrate, proklikal
> se novymi obchody zpet do plusu.
>
> all: takze dnes pridavam dalsi dva obchodni dny,
> pondeli a utery. opet slusny zisk, ale uvidite
> samy. je tam dalsich 19 obchodu, 18x zisk, 1x
> ztrata. nestudoval jsem obchody, jen jsem se
> podival na ten ztratovy. trh sel proti nemu 630.
>
> stranger, all: ja popravde receno bych skoro rekl,
> ze je to gambling, ale mozna je to jen
> slovickareni. kazdopadne, vsichni se shodneme na
> tom, ze ze serioznim tradingem to nema nic
> spolecneho. az na to, ze mu to funguje.
>
> all: a ted tedy jeste uprimnost z hlouby me duse.
> dlouho jsem premyslel, zda se s tim sverit, ale
> snad to pomuze i me. treba napisete neco, co mi
> otevre oci, nebo naznaci neco, co bych mel vedet,
> abych se posunul dal. zverejnil jsem to zde mimo
> jine proto, ze ten dotycny obchodnik je muj bratr.
> zive klika o neco vice nez tyden a vydelal si
> cisteho necelych $1.700. ZIVE KLIKA TYDEN!!. ja
> obchoduji - seriozne obchoduji - od roku 2006.
> obchoduji tak, jak to tu znaji profi a ostatni
> seriozni traderi. mam plan, delam statistiky,
> zabyvam se tradingem zkratka do hloubky, pracuji
> na sve psychice. a ted prijde muj bratr a jede mu
> to jako po masle bez vseho toho, co my ostatnima
> delame a zname. cela pointa je, ze citim lehkou
> frustraci. lehkou, ale citim, ze tam je.. mozna
> proto jsem chtel slyset ujisteni od ostatnich, ze
> to fungovat nemuze, prestoze ja sam jsem
> presvedceny, ze dlouhodobe to nemuze fungovat.
> presto - so far very good. ikdyz pristupem jaky
> jsem vam popsal. ciste netradingovym.
>
> a ted jeste slibenou tabulku.
>
> ps: obchody tedy budu pridavat pravidelne. treba
> bude i nadale o cem diskutovat
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 05.03.
> 10:59 uživatelem tomicek.


trosku mi v te uprimnosti chybi kolik jste tim serioznim obchodovanim od r 2006 vydelal vy, staci radove:)z toho vaseho prispevku na me cisi frustrace vetsi nez lehka. pokud se necim zabyvam 8 let mel bych byt schopen sam usoudit co je v danem oboru mozne a co ne a nehledat pro svoje nazory podporu na anonymnim internetovem foru...
neberte to nejak osobne i komentare ostatnich mi prijdou, ze hledaji nekoho, nad kym by se mohli pohorsit, aby se usvedcili v tom, ze oni to prece delaji spravne i kdyz vysledky tomu neodpovidaji...
neprestavejte ale prosim v informovani o vyvoji...je to docela zabavna reality show!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to richip:

tuhle debatu s vami nemuzu vyhrat:-) at napisu co napisu, muzete tomu verit a take nemusite. dokonce ikdybych sem dal naskenovane ucty od brokera, dnes je v photoshopu mozne vsechno. takze jakekoli cislo sem dat, abych se hajil, je zbytecne. navic, ja vim, jak vnimam bratrovo obchodovani a vy zase vite, co citite z toho, co jsem napsal. jaka je ale realita - o tom se muzeme jen bavit - nic jineho. abych rekl pravdu, ma historie obchodovani je takova. ze jsem kdysi davno tak jako bratr jen sledoval trh, klikal a vydelaval. nijak zavratne, ale vydelaval. pak jsem narazil na financnika, abych se v oboru ucil dal, tak jsem absolvoval nekolik kurzu a razem se mi prestalo darit. narazil jsem u woodiho, narazil jsem s finwinem - nic mi nefungovalo. i tak to povazuji za seriozni obchodovani, protoze jsem to zacal delat systematicky. a pak jsem hledenim do grafu nasel ten svuj system. a ten obchoduji dosud. nevim jestli to na objasneni staci, vic k tomu nemam co rici, ale ta frustrace, o ktere jsem mluvil je spojena s tim, ze je spousta lidi, vcetne me, kteri se opravdu snazi. a pak jsou ti, kterym to jde tak nejak samo. nevim, zda to pochopite ci prijmete, ale mozna je to jen soupereni s bratrem, ktere jsem jeste nevstrebal a to je ma slabost. takze proto. snad to takto staci.

ps: diky za nakopnuti, mozna i to jsem potreboval..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

samozrejme ze ne, vsak jsem taky hned po jirkovi druhy nejlepsi diskuter:)
nicmene zkusenost mi rika, ze pokud se tazany na jasnou otazku neda jasnou odpoved, nejspis mu ta odpoved z nejakeho duvodu neni prijemna...takze jste mi vlastne odpovedel...
je docela odvazne na tomto serveru tvrdit, ze vam finwin nefungoval, rekl bych, ze to bylo psychologii...porad si ale nejak nedokazu co jste systematicky tech 8 let delal, kdyz mate potrebu zduraznit, ze nekdo "vydela" $1 700 za tyden a dokonce o tom rikate: "jde mu to samo".leda ze byste hledal kde se cervena cara prekrizila s modrou...
p.s. souhlasim s tim, ze jsou lide, kterym jdou nejake veci bez usili. ovsem muzu vas ubezpecit, ze to je vzdy jen do nejake urovne. jakykoli posun nad tuto uroven je pro ne ale temer vzdy mnohem narocnejsi nez pro ty co si museli danou vec odpracovat od zacatku...znam z vlastni zkusenosti:)
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

souhlasim, ze to s tim finwinem, bylo psychologii. ale kazdy, jak zde bylo mnohokrat psano, hleda to, co sedne jemu samotnemu.. u me to holt finwin neni. nicmene, to o cem pisete dale, je jadro pudla. asi bych to vubec neresil, ze kdokoli jiny za tyden pouhym klikanim vydela 1700, ale prave proto, ze ve me zustala potreba byt v necem lepsi nez bratr (napriklad to, ze tomas a petr vydelavaji velke penize se mnou ani nehne a velice jim to preji), jsem se v hlave dostal mimo realitu a vlastne jsem o tom psal v prispevku, ktery jste citoval.. doslova jsem zde psal, ze vlastne sam vim, ze ten klikaci pristup dlouodobe nemuze fungovat, ze vlastne hledam jen ujisteni. od zacatku to priznavam. skoda, ze zde neni mozna soukroma korespondence, neni pro me uplne prijemne, byt anonymne, takhle verejne psat.. ps: nema kazdy nejakou tu vec, co sam resi.. ja holt mam tuhle. a i sem zde priznal, ze budu rad, kdyz zde treba nekdo necim pripspeje tomu, ze ja sam se pohnu z mista..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hehe, typicka ceskoslovenska mentalita sa u richipa prejavila naplno. Nerozmysla nad hlbsim odkazom tomickovho postu. Skuma moznosti ako dokazat ze dovodom temy je zavist...

Moj core trading nie je klasicka burza, a preto sa nemozem na 100% vyjadrit ci bezhlave klikanie moze alebo nemoze priniest dlhodoby profit. No viem isto, ze ludia co klikaju na zaklade "intuicie" bez stop lossu to skor alebo neskor prepalia. Funguje to takto na konskych dostihoch, tak preco by to nemalo fungovat na sofistikovanejsej burze, este viac prepracovanej na oberanie malych traderov o peniaze ako su komodity alebo forex :) Obchodnici vedia, ze v trhu su takito experti, intuiteri. Ja sam na nich celkom slusne zarabam kedze obchodovat ich pozicie je moja zakladna strategia :)
Ako to je na komoditach? Koho zaciatocnik "intuiter" obera o prachy? Kto mu tie prachy nakoniec zoberie?

Lutujem dopredu novacikov co si precitali richipov nazor. Ten bohu zial utvrdzuje presvedcenie, ze aj bezhlavym klikanim sa da dlhodobo zarabat a hlavne hned za tyzden, co nie je pravda. A novacik si zial zoberie len hlupe rady a postrehy k srdcu.

Moj nazor berte ale velmi okrajovo. Som len trader na konskych dostihoch kde je nutne vyuzivat taky tvrdy MM o akom sa vacsine traderov na komoditach ci forexe ani v najhorsom sne nesnivalo z titulu specifickeho charakteru trhu ako su konske dostihy. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2tomicek:
s tou psychologii to byla spis takova narazka na zde oblibenou mantru...ja mam taky spoustu veci k reseni ale rozhodne by me prave nenapadlo resit je na internetovem foru...
2Sinuhet:
presne tak, prave nechapu, kdyz tomicek pise, ze se 8 let systematicky tradingu venuje presto o tom pochybuje...pritom z vypisu je naprosto jasne videt, ze nekolik dnu prace je behem jednoho obchodu pryc...
2Horacio:
:D
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze pribeh mojho znameho a jeho obchodovanie bez Stop lossu sa dnes dostalo do finale:

2 mesiace obchodovania; zrealizovanych 108 obchodov; ziskovych obchodov 107, celkom profit 2300EUR; stratovych obchodov 1; celkom strata -2130 EUR.... Krasa, len tak dalej

Uz 107 obchodov v pluse je uctihodny vysledok, ale i napriek tomu staci jeden vstup na znicenie iluzie.....

A ide sa od znova......

Nakolko vsak druhe kolo bude o dobiehani straty, myslim, ze 107 profitov uz nehrozi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> 2 mesiace obchodovania; zrealizovanych 108 obchodov; ziskovych obchodov 107, celkom profit 2300EUR; stratovych obchodov 1; celkom strata -2130 EUR.... Krasa, len tak dalej

Díky Horacio za informaci. Alespoň je dobře vidět, jak klamné mohou být "jednotlivosti" typu Win %, RRR, PF nebo jakákoliv jiná veličina naznačující výkon strategie nebo obchodování. Úspěšnost 99%, přesto je zisk prakticky zanedbatelný, to o něčem svědčí. Na druhou stranu jsou systémy, které dosáhnou sotva 30% a přesto mohou být daleko ziskovější. Když už nic jiného, tenhle styl obchodování dá člověku nové zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo, to je v ludskej mentalite. I ja s tym mam vela krat problemy ked ide obchod proti mne. Ale povedzme si kto nie :). Clovek sa zo dna na den nezmeni, "ved ide len o jednu stratu..." . Vacsina nepochopi ze za uspechom moze stat aj strategia s uspesnostou 30%. Kto v svojom normalnom zivote dokaze tolerovat 30% uspech? :) To by bolo sa ovela viac samovrazd keby bol 30% uspech v beznom zivote normalna vec. Preto to je aj nepochopitelna okolnost pre cloveka neznaleho :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...