Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Vas,

musim povedat, ze po precitani tohoto vlakna som si najprv myslel, ze ide o nejaky zart. Totiz ani nie podobnu ale absolutne ronaku situaciu ako sa popisuje prezivam aj ja so svojim znamym :). On sice neobchoduje na rope ale dava EUR/USD. Inac uplne vsetko sedi. Traduje cca 1 mesiac, bank 2000E, vstupy skoro vzdy najprv v minuse 100 - 300 E, Najvacsi minus v otvorenom obchode -1200E ("milimetre" od MC), nakoniec uzavrete + 60E, presne tento vikend druhy krat otvorene pozicie -600E a hlavne ziadny SL. Profit za mesiac cca 1800E. Peniaze vzdy odlieva z uctu aby zachoval bank 2000E, co je asi jedina dobra vec ktoru z mojho pohladu robi, lebo roz..be len tych 2k :). Vstupy dava za 0,5 lotu. Na zaciatku to tak aj bolo ale posledne dni je uz na 3x0,5Lotu (bank vzdy 2000E), co je spojene hlavne s tym ze pozicie mu skoro vzdy najprv utekaju a on vzdy otvara dalsie pozicie proti :). No co mam este k tomu na objasnenie napisat :). Aha, jedna pozicia sell za 0,5L otvorena uz 7dni na 1,3820 (TP 1,3810; SL neexistuje). Momentalne sme na 1,3892. Mozno tento obchod ustoji, ale kolko takych pokusov sa da prezit? :)

Napada ma, ze takychto pripadov je na tomto svete absolutna vacsina. Toto nie je nahoda, toto je realita tradingu :)

Ruku na srdce, kolki z vas co si citaju toto vlakno postupuju tymto hura systemom a nechcu si priznat ze je to cesta do zahuby? Je jasne kazdemu co tomu rozumie, preco sa po "uspesnej" serii uplne prestava darit. Vlakno sa ma volat: "Po nahodnej serii sa mi konecne zacina darit" :)

Tiez citim trosku frustraciu zo situacie, ale skor frustraciu z mojej neschopnosti presvedcit svojho najlepsieho kamarata, ze sa myli a nejde spravnym smerom. Ked si predstavim kolko hodin driny som si musel odsediet nad tabulkami, videami, statistikami, tvorbou a upravou systemu, samotnym real testovanim, kym som zacal skutocne zarabat. Je mi luto takych ludi, co bojuju s realitou a oddaluju prvu, o to x-nasobne vacsiu prehru len koli svojmu strachu, ci egu.

PS: Akurat este jedna mega brutal informacia: z XTB ho pred 4 dnami oslovili, ci by sa nechcel zapojit do ich sluzby X-SOCIAL na zaklade toho ze je uspesny obchodnik :)))))). Znamena, ze ho vlastne este viac zmagorili a nedaj boze ho niekto neskuseny zacne kopirovat. Toto je od XTB absolutny vrchol. Iba zeby XTB malo v zaujem z neho urobit pripadovu studiu ako neobchodovat :). Uz je len otazka casu kedy vzniknu vsetky premenne pre tuto studiu (chyba este posledna premenna, margin call :) ) Akurat neverim, ze cielom xtb je pomoct inym...........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Strategia tohoto typu je v tom krasna ze existuje sanca na vyber nejakeho zisku ak clovek vie ze nic nevie a nahoda mu ponukla moznost zhodnotit velmi rychlo peniaze. V pripade absolutnej neznalosti trhu a dodrziavania mm pravdepodobne neexistuje moznos zhodnotenia ale len moznos neustaleho zasahovania sl az do znicenia uctu. Je ale skoda ze clovek si vacsinou nepripusti ze nic nevie, cize v pripade dodrzovania mm alebo nedodrzovania v takom pripade ak nic nevie pride o peniaze za rovnaky cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jak se říká každý svého štěstí strůjce, jen bych dodal ze je jedna věc riskovat učet kolem 3000 bez stopu maximálně ho vymaže broker to vždycky zavře teda pokud zrovna neztratí spojení s burzou, ale držet takovou ztrátovou pozici přes víkend to už snad ani není hazard, jen aby to pak nemusel do konce života splácet až to jednou o víkendu udělá velký gap proti pozici

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nemel jsem moc cas prispet sem, ale ted mam chvilku. takze tu otevrenou ztratu nakonec ustal a uzavrel se $70 zisku.. jen me prekvapilo, ze broker to nezavrel ma MC, protoze jak o vikendu otevrela burza, byl v otevrene ztrate a margin byl prekrocen. nebo, kdyz se podivate do tabulky, pocitam to spatne? takhel byly pozadavky marginu:

Margin Requirements

Currency USD

Initial Margin Requirement 3,410.00
Maintenance Margin Requirement 3,100.00

a jestli pocitam dobre, tak jednu chvili byl bankroll pod 3k. a nebo jsem nekde neco prehlidl.. a nebo to nezavre v nejakych pripadech? jeste jsem MC neresil, tak nevim, jak presne to probiha..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek,
nejsem moc příznivcem tohoto pokusu, protože se toho někdo z nováčku může chytit, když uvidí "rychlý prachy", ale budiž ... jediný co můžu dotyčnému poradit, když si chce takto zahrávat, at si vybírá a dostane se rychle do situace, kdy neriskuje svoje peníze, ale už vydělané (teda až zase se dostane do nějakýho smysluplnýho plusu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tohle jsem taky zažil na začátku - úžasný zhodnocení během krátký chvíle a ťukal jsem si na čelo za čim se ty všichni tradeři honí za těma jejich desítkama procent ročně atd. a já frajer si blbnu u compu a udělám sto procent za tejden, no co to je za voly ty lidi, jsem to ale mistr, čeká mě zářná budoucnost, za tři měsíce se budu válet v karibiku a atd atd...:))) a pak přijde den, kdy poznáte realitu...a ten den přijde i u tvýho bráchy...vsadil bych na to i peníze, kdyby to šlo:)
*ty jpg mi nikdy nejdou zobrazit, netušim proč

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I moj znamy to cez vikend ustal a po zasadani fedu vybral uctihodny profit cca 300e. Pozicia bola pred zasadanim v minuse okolo 1000. Samozrejme ako automat dnes otvoril buy hned ako si poskrabal lave vajco :). Vzapati sa trh prudko rozbehol proti nemu a teraz je - 600. Vysvetlenie z jeho strany : "daco sa deje, nechapem, ale to sa musi vratit"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...