Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

k tomu vybileni uctu: kdyz tak o tom premyslim, tak co rikate na tenhle pohled - aby se vybilil jakykoli ucet , tak se musi nakoupit a nebo prodat na samem high a nebo low. to znamena, ze nakoupim na high a trh uz jen pada. a to skutecne na samem high. a ted - kolikrat se vam stane, ze nakoupite nebo prodate na samem high a nebo low? navic, my cilene chceme nakoupit na samem low a prodat na samem high. jakykoli gambler nebo scalper tohle vubec neresi, takze tam to vidim jeste s mensi pravdepodobnosti. co vy na to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vybilit ucet se da velmi snadno bez nakoupeni na absolutnim high, nebo prodeji na samotnem low. Kdyby to tak nebylo, nikdo by se neobtezoval s risk managementem, nebo vubec obchodnim planem. Staci aby se trh vydal jednim smerem a uz se nevratil na vstupni cenu, coz je naprosto bezna situace. Ten trader o kterem se tu bavite, je predem vyrizeny pripad, jeste tim hure ze se mu ze zacatku dari - to je nejhorsi co ho mohlo potkat. Muze zhodnotit ucet treba o 1000% ale nakonec stejne skocni na nule. Je naprosto vyloucene ze by napriklad za rok jeste mel svuj puvodni kapital, o vse prijde podstatne drive. Trhy jsou vymyslene prave tak aby toto zajistily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja mluvim o high nebo low jeho obchodu. to znamena, ze trh nepujde ani tick (nebo max 4-5 ticku kdy zavira se ziskem). navic, ma omezenou denni ztratu u infinity, takze ted uz ma vydelano na jednu plnou ztratu (cca $2.000) kdy by mu to zavrel broker, aby nevybilil ucet az do marginu. a kolikrat takova situace nastane, ze trh mu tech 5ticku neda?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek :

Navrhni mu malej zlepsovak.. At si zapisuje nejenom zisky z pozice, ale i nejvetsi propad v pozici. Takze se tu pak docteme treba obchod zisk 30$ - komise = 25 babek, propad v pozici -300... to bude teprve vodvaz... To bude RRR a Profit faktor jak vino... ja vim jemu to nic nerekne, ale my by sme byly zas vic v obraze :)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, all:

potom mi vysvetli ked v obchode 37 isiel do straty 850 USD a veril tomu ze sa trhy obratia a cakal kym to uzavrie v miernom pluse, tak preco v obchode 48 uzavrel so stratou 160 USD? Preco tam nenechal ist trh tiez do straty s vierou ze sa trh predsa musi otocit? [ital] [/ital]

dneska se mi bracha pochlubil, ze uz byl dokonce pres 800 minus, ale ze drzel a vydrzel "vedel", ze trh se jeste vrati.. pak ze mel ten obchod, kdy videl, ze uz to nad nulu nevyleze a tak to zavrel, ze pry intuice. a taky ze nevylezlo a ze to uzavreni udelal na hranici, kde uz to pak zaclo klesat, ze ten moment vystuhnul presne. kdyz sem se ptal, kolik by vydrzel jit do minusu, tak nevi, ale kazdopadne je to pry psychycky narocne. takze je rad, kdyz je vikend, ze si muze odpocinout.

kazdpadne, dnes me pozadal, zda bych mu nenastavil SL na -50 a ukazal mu, kde se zapina a kde vypina.

ted kdyz jsem byl u nej, mel v platforme ydelano +190. kdyz sem videl graf sierry a ty sipky, to jsou z meho pohledu tak nesmyslny obchody. no, to je ale jedno.

Rob99: napadlo me to same, ale udelat to jinak. tys mi kdysi delal dva indikatory v sierre. nenapada te, jak tohle dostat primo ze sierry? mame data, casy a ceny vstupu a vystupu, tak by to nemuselo byt tak tezke. ja jsem kdysi mel excelovskou tabulku, kam jsem si nasmeroval studii write bar data ze sierry, ale pouzival jsem to pro volume grafy. v tomhle pripade by se to muselo udelat asi na 1sec data a nebo tick data (protoze nevstupuje na clse 3min TF) a to bych asi excel neotevrel:-) ten excel mi automaticky delal MAE/MFE mych zapsanych obchodu. ty jsi v programovani daleko lepsi, nevidis nejake snadnejsi reseni?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mdina:

nerad bych, aby se tahle diskuze zvrhla a tak abych predesel pripadnym zbytecnym polemikam - uz davno nejsme nactileti. mozna to budes povazovat za o to smutnejsi, ale rikam to proto, aby se to nezvrhlo v debatu o tom, zda tu provokuji a nebo ne. neprovokuji tady a ani nechci. podivej se do historie mych prispevku. ikdyz chapu, ze to co tady prezentuji na pristup nactileteho muze ukazovat. ne, nastilety neni, jen zacatecnik - zacal pozde, ale u rodicu uz nikdo z nas davno nebydli.

pevne doufam, ze se to nasi debaty nijak nedotkne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mdina trocha od veci ale dobre.

Tomicek. postupne nabere bracha tu intuiciu, a bude si vsimat akesi opakujuce vzorce atd. Takze to je spravne.
Este sa vratim k tomu stylu obchodovania ktory pouziva. tzn ze po velkej sviecke short ide long a opacne.
Existuje realny dovod preco mu to funguje a teda sam som ho kedysi pouzival.
VOla sa to (neviem ako sa to vola, je to len moj pracovny nazov) tzv. "posledny vydych" alebo "posledny vykrik"
Neviem v akom kontexte brat vyhladava taketo dlhe sviecky, ci hocikde alebo pozera aj na vyssi TF a na pripadne SR urovne, ale vseobecne to funguje, pretoze po vyraznej sviecke do povodneho smeru nasleduje bud otocenie (v pripade ze sa odraza od SR urovni) alebo minimalne korekcia.
Samozrejme dolezite je sledovat ako som uz napisal, vyssi ramec tzn vyhladavat len take prilezitosti kde sa to odraza od SR urovni. Tvoj brat obchoduje protitrendovo. AK ma teda ochotu drzat poziciu dlhsie bez SL (alebo nastaveneho vecsieho mentalneho SL) tak o to vecsiu sancu na uspech ma pretoze takmer vzdy sa cena po poslednom vykriku obrati a to bud korekciou alebo uplnou zmenou trendu (swingu). LEnze je dolezite ako som uz napisal sledovat ten vyssi TF.
Apropo nech ale necha ist cenu dlhsie do zisku, pretoze pri ziskoch 20 - 100 USD pripadnu stratu kym zasiahne mentalny SL nemusi prezit a ak aj prezije (lebo jasne ze prezije, azda by to nenechal ist do straty 5 tisic) tak moze sa jeho psychicky pohoda dost narusit a vtedy mozu vzikat chyby za chybami a to by bola skoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

tomicek Napsal: ------------------------------------------------------- > abych sem zas pridal novy vyvoj. je v tabulce. > reagovat budu snad az na vase komentare.. co na to > rikate? Problém tam je jediný - zásadní :-) Dva takové obchody za sebou a měsíc obchodování je v tahu, nevím jakou leverage tenhle trading využívá, ale je klidně možné, že cca 3 takové obchody za sebou a celý účet je v tahu... Stojí vám za to pachtit se s 50 obchody na to, aby se vykompenzoval jeden průšvih?

27354

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po očku to tu sleduji, musím říct, že průběh equity do nějakého 75/80 obchodu je velice dobrý. Být jím, osobně bych vybral zisky, dokud se nedostanu k tomu, že budu riskovat pouze peníze z trhu. Je škoda jen tak o ty peníze přijít. Může to takto vycházet dlouho, ale bez lepšího zvládnutí trade managementu, hlavně na straně ztrát, to do nekonečna určitě nepůjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek:

"...ja jsem se rozhodl, jak mi doporucil Rob99, to jen pozorovat"


No po te co jsem se ted dival na tu pozici a na trhy.. tak bych se byt tebou dal radsi na modleni. Bud uz je ta pozice davno zavrena kvuli marginu a jeste dostane pokutu za to ze obchoduje pres noc s tak maly uctem kdyz nema na overnight margin, a nebo se stane neco jineho.. treba to gapne a broker ti to nezavre, nemas tam SL... no jak rikam... tady uz prestava celkem legrace a myslim, ze jestli obchoduje opravdu live, tak je od tebe lehce nezodpovedne zes to nechal dojit tak daleko. Sice jsme tu 90% lidi vedeli ze to takto skonci, ale nechat to otevrene pres vikend s takovym uctem a jeste s pozici ktera jde jasne proti tobe... tak to uz neni gambling ale hazard s rodinnym stestim...

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...