Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

Nemôžem si pomôcť, ale neskutočne mi to pripomína jeden výskum (článok) kde pri tradingu vrana (áno, ten vták) zarobila v priebehu dňa viac ako inštitucionálny trader :D
(čím nechcem v žiadnom prípade uraziť tú osobu, len jej znalosť trhov podľa popisu je zrejme na podobnej úrovni)
ak sa mi podarí nájsť článok tak prepošlem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mdina: neproklikaval se z otevrene ztraty ale jak mu dcera uzavrela pozici ve ztrate, proklikal se novymi obchody zpet do plusu. all: takze dnes pridavam dalsi dva obchodni dny, pondeli a utery. opet slusny zisk, ale uvidite samy. je tam dalsich 19 obchodu, 18x zisk, 1x ztrata. nestudoval jsem obchody, jen jsem se podival na ten ztratovy. trh sel proti nemu 630. stranger, all: ja popravde receno bych skoro rekl, ze je to gambling, ale mozna je to jen slovickareni. kazdopadne, vsichni se shodneme na tom, ze ze serioznim tradingem to nema nic spolecneho. az na to, ze mu to funguje. all: a ted tedy jeste uprimnost z hlouby me duse. dlouho jsem premyslel, zda se s tim sverit, ale snad to pomuze i me. treba napisete neco, co mi otevre oci, nebo naznaci neco, co bych mel vedet, abych se posunul dal. zverejnil jsem to zde mimo jine proto, ze ten dotycny obchodnik je muj bratr. zive klika o neco vice nez tyden a vydelal si cisteho necelych $1.700. ZIVE KLIKA TYDEN!!. ja obchoduji - seriozne obchoduji - od roku 2006. obchoduji tak, jak to tu znaji profi a ostatni seriozni traderi. mam plan, delam statistiky, zabyvam se tradingem zkratka do hloubky, pracuji na sve psychice. a ted prijde muj bratr a jede mu to jako po masle bez vseho toho, co my ostatnima delame a zname. cela pointa je, ze citim lehkou frustraci. lehkou, ale citim, ze tam je.. mozna proto jsem chtel slyset ujisteni od ostatnich, ze to fungovat nemuze, prestoze ja sam jsem presvedceny, ze dlouhodobe to nemuze fungovat. presto - so far very good. ikdyz pristupem jaky jsem vam popsal. ciste netradingovym. a ted jeste slibenou tabulku. ps: obchody tedy budu pridavat pravidelne. treba bude i nadale o cem diskutovat

27225

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tomicek,

nabízí se přísloví: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne."
Řekl bych, že v budoucnu nastane buďto situace, kdy bude ještě nějaký čas klikat a ono to bude vycházet. Potom to s tvrzením "koukejte pitomci, já pouhým klikáním vydělal x tisíc dolarů a vy nic" a s pocitem, že je king zabalí. Nebo bude podle mně pravděpodobnější scénář, že bude pokračovat pořád dál. A věř tomu, nebo ne, ona ta situace kdy se trh prostě nevrátí a půjde pořád proti němu, až v jednom obchodě propálí celý účet příjde. Tak jako po noci vždycky příjde den. Pouze někteří lide tomu nechcou věřit, dokud se na vlastní kůži nepřesvědčí.
Doufám, že i potom tuto situaci popíšeš.

PS: nevím, jestli je to pouze můj problém, ale tvoje přílohy nejdou otevřít.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne ako tu pisu iny, ze jedneho dna sa trhy nevratia a strati velku cast kapitalu.
len by ma zaujimalo ked v obchode 37 isiel do straty 850 USD a veril tomu ze sa trhy obratia a cakal kym to uzavrie v miernom pluse, tak preco v obchode 48 uzavrel so stratou 160 USD? Preco tam nenechal ist trh tiez do straty s vierou ze sa trh predsa musi otocit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi se tu můžeme začít vsázet, kdy trh bratrovi otočí na delší trend a on bude muset zavřít na MC a pak ještě volat brokerovi, aby mu laskavě odemkli účet :) 1400 vydělal, a jedním obchodem šli necelý dolar proti němu. To je pořád dost do pohody, chtěl bych vidět, jak se bude tvářit, až ropa cukne a půjde dolarů 5 bez známky nejmenší korekce. Pak se nadechne na dolar až dva a půjde dál o dalších 10. Co pak? Jak dlouho bude zase klikat, aby těch 5 0000 dostal zpátky, když bere na obchod cca 30 - 100 USD?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky za vase nazory. jen novinka, tak ji sem pridam. ptal jsem se ho, na zaklade ceho vlastne vstupuje. tak - ma vypozorovano, ze kdyz je velka usecka tak to vetsinou jde kousek proti. takze kdyz je velka long, prodava a kdyz je velka short, kupuje. nijak jsem to nepitval, jen jsem mu rekl at si na to udela test. on to pry ale ma vypozorovane. a taky ma vypozorovano, ze ikdyz to jde hodne proti nemu, tak se to vetsinou vrati nad nulu. takze kdyz uz, tak ceka zpatky na plus a zavira. kdyby tohle obchodoval se stoplosem, tak uz nejspis zkoncil. protoze v prvni rade by neustal serii SL. jen, co jsem se s nima (obchoduji spolu s manzelkou) bavil, tak pry jsou kolikrat uplne spoceny - a nasledoval smich.. mimochodem, u infinity je pri castce na ucte kolem $3.000 automaticky nastaveny SL (asi neco jako jejich margin, ale klient si to muze vypnout) ve vysi $1,800. takze pokud bude -1800 tak mu to broker zavre. rikal, ze kdyby vedel, ze se trh vrati z -1790 tak ze by vydrzel i to, ale to nevi. a dalsi, kdyby vedel, ze trh pujde cely den long, tak nakopu a necha to cely den a pri sortu analogicky proda a necha to cely den. chci jen podtrhnout, na jakem zacatku je. tohle bychom udelali vsichni, ale nikdo to nevyrkne nahlas, jak je to jasne. je to cele naivni, ale zatim to funguje. pocitam, ze se s tim vyrovnam, ale na zacatku jsem citil, co jsem popsal drive:-)

pekne obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek:

frustraci nepodlehej, jen to pozoruju. Z reakci uz vis jak se veci maji a vazne nepodlehni. Je to i pro tebe velka zkouska..
A taky at nezapomene na jednu vec.. Uz nevim kam to fundoval, ale rikal si 3 tacy takze to bylo nekam do AMP, Mirus a okoli... a tam je margin na ropu 1000 $ ne 500 $ jak treba na indexy... tak az pojede tisic do minusu v jednom obchode, tak at to ma dobre spocitany, nebo bude prekvapenej driv nez se nadeje.. Pro inspiraci bych dopoorucil shlednout film "Margin call" :)

Tak at se dari (hlavne tobe to ustat.. :) reporty davej.. uz je to vazne na tabulku se sazkama jak dlouho vydrzi.)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...