Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mozna je to trochu off topic, ale k tomu edge. mozna ze to samy znate a tak se chci zeptat na nazor ostatnich. znam nekoho, kdo obchoduje 1mesic na demu. rekneme, ze vydelava - vydelava. naprosto nezna zakonitosti burzy nevi o tomto businessu temer nic. jen klika. klika v rope. jen podle citu, kdyz si mysli ze to pujde nahoru tak nakoupi a opet podle citu, kdyz si mysli ze to pujde dolu proda. ma nastaven SL na $150 a klikne, pocka si na chvilkovy pohyb a zavre treba na +30, +100, +60.. atd. udela takhle treba 10-15 obchodu denne. myslite si nekdo, ze jde s timhle v realnem tradingu prezit? pointa je, ze vcera poslal penize na live trading. sam jsem zvedav, co se stane.. co o tom soudite? da se rict, ze jeho edge je cit.. skratka, nejak nevim, jak to uchopit..

diky za vase nazory

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: tomicek
V Petrově článku jsem našel dvě velmi důležité věty (alespoň pro mě zcela zásadní).
První z nich zní: [bold]Diskréční obchodování neznamená, že bychom měli obchodovat podle svých pocitů. [/bold] Maximálně se s ní ztotožňuji. Ty máš dojem, že pocity jdou nějak uchopit? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tu ked nieco napises tak vetsinou dostanes trocha blbu odpoved na nieco na co si sa nepital asi nevedia citat.

- ci to je mozne tak je, vzdy sa najde cas,miesto,priestor, ked veci jednoducho idu tak ako idu jednoducho mu to ide aj
bez jeho pricinenia, proste niekedy sa zosuladia veci a vychadza to (niekedy kym tento stav prejde moze sa za ten cas naucit obchodovat a nakoniec sa s neho stane velky trader, vsetko je mozne )

- preco niekto kto zacne obchodovat od zaciatku zaraba a niekomu to trva dlhsie alebo vobec (a vsetci studuju a maju rovnaky zaklad ) asi preto ze zivot nieje spravodlivy a vsetko ide ako chce bez ohladu na nas (my sa len nemozeme vzdavat a ist za tym o chceme)

- druha vec su dalsie faktory ktore pridu as s Live ,kde moze zo zaciatku zarabat ale ked nastanu problemy, je otazne ako sa zachova a tak je tazko urcit aj vysledok . (tu)

tomicek : kazdy ma inu cestu pozeraj sa na tu svoju
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zafunguje psychologie. Já na demu umím také s účtem 2.000 EUR vydělat klidně dalších 1.500 a ani na to nepotřebuji celý den. Poslouchám u toho hudbu, telefonuji a čtu zprávy...
Až kamarád udělá pár ztrátových obchodů a novými ani nedorovná účet na nulu, nastoupí frustrace, zklamání, stres atd. Začne přemýšlet jinak, klikat jinak...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k hledání "THE HOLY GRAIL", trochu filozofie i praxe

HL hledáme tak trochu všichni, v tradingu i v životě :)
Zda existuje nevíme, jeho neexistenci nikdo zatím nepotvrdil :)

Aby obchod byl úspěšný, snažíme se dělat predikce postavené na nejrůznějších modelech, přičemž žádný z nich nefunguje spolehlivě:

- technická analýza
- fundamentální analýza (zprávy aj.)
- statistika, regresní analýza
- rozhodovací stromy
- social trading
- sentiment trading
- genetické algoritmy / neuronové sítě
aj.

Co ale funguje, je prostá matematika a některé souvislosti s hodnotami OHLC (open-high-low-close).

Příklad na DAX / CFD / horizont intraday / time 9:00 až 17:30 Praha:

- H je vždy > O (objevil jsem ameriku), mě to např. u DAXu statisticky za 1 rok zpětně vychází cca 30 bodů nad O
- když tedy hodnota indexu od okamžiku O stále klesá (nepřekonala hranici O), musí zákonitě index stoupnout vždy nad O, a to alespoň na malou chvilku, takových dnů je v roce poměrně dost
- když tedy tedy dám např. buy long na hodnotě - 20 od O a příkaz limit + 5 od O, vydělám s 93% pravděpodobností (za rok zpět bylo 93% případů vždy více než + 5 nad O) 20 + 5 - spread, a to i když bude index ve stejný den ještě nějakou dobu klesat klidně i o desítky bodů - u CFD pozor na tzv. usage při malém účtu, velkém počtu CFD a velkém poklesu by aplikace mohla automaticky ukončit obchod po dosažení limitní margin
- obchod musí být samozřejmě doplněn o patřičný SL

K HL jsem se přiblížil na 93% :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek:

Odpovim ti na to na co ptas na zacatku.. ne takto obchodovat dlouhodobe nejde. Leda ze si hrajes s jednim kontraktem a trh ti supluje navstevu kasina.. Pak na tom vydelas - usetris za cestu do kasina. Ztrata "ve hre" je ovsem v obou pripadech uplne stejna... stoprocentni... Nepises kolik si tam poslal, ale jestli je to tak do 5000, tak timhle stylem mu davam tak mesic a je na nule... Dej pak vedet jak moc jsem se sekl... Dik :)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nedá mi to, ale jak to souvisí s článkem?

Jinak článků podobného ražení lze najít stovky, prosím nepleťme si tento web se sociální sítí...

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jak se dá obchodovat s nulovým rizikem? A potom ,
> že to nejde! A mi se tady dřeme jak š.......ni s
> každým tickem.
> byznys.ihned.cz/c1-60548390-paul-newman-by-
> se-divil-na-burzovnich-podrazech-se-vydelavaji-mil
> iardy


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...