Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Po úspěšné sérii obchodů se mi úplně přestane dařit


Doporučené příspěvky

2 tomicek:

no uz je to lepsi :) ale staci kdyz tomu excel souboru zmenis priponu na .jpg nebo png a normalne ho sem dostanes.. ja jen ze si to chtel zformatovat...

2 ajin:

To sem rad ze jsem ti pomohl udelat si tak jasno.

"Pořád nevím, kde z toho vyčíst, že to bylo určeno pro začátečníky, či snad, že je to dokonce obchodním přístupem Petra_M. Já z toho usuzuji, že pouze nezavrhl teoretickou možnost, že někdo s dostatkem znalostí, schopností a citu takto úspěšně obchoduje."

Krom jineho jsem nenapsal ani jedno z toho co mi tu podsouvas. Myslel jsem to jinak, ale ty to vidis takto a to ti staci. Takze se netrap tim kde to z toho vicist, protoze to tam prekvapive u meho prispevku neni. Ja psal totiz uplne o necem jinem. Tak at se ti dari. A moje prispevky uz radsi necti. Si z nich pak zbytecne nervozni....

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rob99

Nervozita žádná, náramně se bavím.

Já psal v množném čísle, takže vše není na vás. Pokud jste to myslel jinak a máte chuť, můžete mi to vysvětlit.
Nevím, jak jinak porozumět citacím:

Pri vsi ucte... to je nejvetsi blabol co si mohl napsat...

na poznámku Petra_M Nerozumiem tomuto typu reakcií..

mdina napsal:
Bohužel je to Tvoje smůla, jestli tak jasnému postu nerozumíš. Ale fakt se mi líbí, jak se nejvíce diskuzí rozvine kolem nejhloupějších teorii.

Vaše reakce Rob99
nastesti se najdou traderi kteri to jsou schopni rozklicovat. No mne to moc nebavi, jen si dovedu predstavit kolik zacatecniku o tom zacne premyslet a zacnou to nedejboze praktikovat.
Pravda je, ze kdyz krmeni leze samo do krmitka, tak by se nemelo odhanet. Ale tento server mi dal tolik,
a v byznysu uz jsem tak dlouho, ze se obcas neudrzim a zkousim jit proti tem nejhvezdnatejsim
myslenkam.

Prostě jsem jen nepochopil, kde berete to přesvědčení, že je to takový nesmysl. Argument, že jste v byznysu už tak dlouho fakt neobstojí, to není záruka kvality, ač ho nespochybňuji.

Petr_M jen jinými slovy popsal můj obchodní styl. Já prostě obchoduji tradingovou logiku založenou na přirozeném lidském instinktu vnímání tržního prostředí.

Nejkrásnější je, že tento náš názorový spor stejně rozsoudí jen trh a ten nikdo neokecá.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ajin: v té poslední větě jste to konečně trefil.....:)

a tady je citace z posledního newstu od nějakých traderských asi troubů...:)

Diskréční obchodování
Většina obchodníků začíná u diskréčního obchodování. Stejně tak jsme začínali také my. Na jednu stranu je to dobře, protože začínající obchodník stráví spoustu času u grafů a získává tak cenné zkušenosti. Na druhou stranu může být pro nezkušeného a hlavně nezodpovědného nováčka diskréční obchodování tak trochu pastí. Pastí v tom smyslu, že většina nováčků si plete diskréční obchodování s obchodováním podle pocitů a momentální nálady a podle toho také často vypadají výsledky.

Pěkné obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 ajin:

uz fakt naposledy... nebudem tu flamovat...

ad1) roky si tu vsichni tykame, ja ti tykam.. takze klidne muzes i ty mne.. :)

ad2) porad neco nechapes nebo necemu nerozumis... je to trosku tvuj problem, protoze nechces premyslet o tom co jsem psal a co za tim je... a vysvetlovat vsechno kazdemu jak triletemu diteti ? to snad ne...

ad3) tak ty obchodujes "tradingovou logiku" jo ? to je hodne dobrej termin...

Pro mne za mne at si kazdej obchoduje jak chce. Ale nazor ze klikanim podle citu budu dlouhodobe v trhu vydelavat... notabene i treba s multikontrakty.. tak to se prece musim ozvat... a ano trvam na tom ze to je utopie. Nezamenovat prosim s citem pro trh na zaklade komplexnich informaci, ktery si trader vybuduje letitou praxi, spolu se svym systemem atd. Ale tady se primarne resi situace... nic nevim nic neznam.. zelena svicka.. jdu long. cervena svicka jdu short... vydelal jsem 30 babek ? Aha... mam cit pro trh.. tak snad si uz aspon trochu rozumime. Jestli porad ne, pak jsem za sebe udelal maximum a dal uz to resit nebudu.

Howg
Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99
Očividně máme rozdílné vnímání psaného slova. Když někdo napíše:

Myslím si, že je možné obchodovať úspešne čisto podľa pocitov iba pozeraním na grafy, ale ide o vypracovaný - získaný zmysel, ktorý sa objaví po tisíckach hodín čumenia do grafov. Ale tiež sú za tým nejaké formácie/paterny, ktoré má človek v oku a ktorých vytvorenie vedie s vyššou pravdepodobnosťou k očakávanému pohybu.

Tak to prostě není pro mě klikání jen tak. To je chápání tržní logiky. To, že někdo případně nevěří, že trh je řízen tržní logikou je jeho věc.

mdina

Já píši komentář na reakci na obchodní styl zkušeného obchodníka. Vy něco o nováčcích. Takže každý o něčem úplně jiném.

Smysluplnost zde již opravdu chybí, končím i za mě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all:

prisel jsem na tajemstvi toho "systemu". abych to trochu objasnil. prosel jsem si obchody, ktere jsem minule prilozil v tabulce. v nekolika z nich sel trh proti otevrene pozici temer $500. jak jsem zjistil, tak pres me doporuceni a nastaveni byl odstranen SL, protoze pokud by byl zasazen, tak uz je to ztrata a trh nema sanci se vratit zpet. tim je receno vse. ta jedina ztrata, o ktere jsem psal vznikla tak, ze mu dcera zavrela obchod v minusu. ten obchod by se zpet nad nulu taktez vratil. a to je cele. jeste k te ztrate. kdyz uz byl v minusu, tak si k tomu sednul a naklikal si obchody tak, ze pro ten den zkoncil opet v plusu.

co vy na to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já myslím, že to každý, kdo už nějakou dobu obchoduje čekal. Ono to totiž ani jinak nejde. Po tom prvním přehledu obchodů jsem si říkal, že ta ztráta 290 $ byla jeho psychologickým stopem a trochu ho to vystresovalo, protože se pak snížil průměrný zisk. Pak bych mu dal tak 2-3 týdny, kdy chyte takové ztráty 2-3 brzo po sobě a tím by skončil, protože už by to psychicky nedával a zbytek by odevzdal. Člověk, který neví co dělá, zákonitě zkrachuje a kdy to příjde záleží hodně i na velikosti jeho stopu. Dotyčný ho má teda obrovský :-), s ním to asi ještě chvíli potrvá než se zničí. O to to pak bude rychlejší.
Sám jsem už jednou takové technice (i když s mnohem menším stopem) taky podlehl. Pár dnů se to dařilo ... No samozřejmě jsem se pokorně vrátil zpátky k tomu co jsem dělal dřív. I když to nevypadá tak efektně a finančně zajímavě, je to jediný způsob jak vydělávat dlouhodobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podla velkosti ziskov sa jedna o par tickov za kazdym obchodom, CO na rope zisk hoc aj 100 USD je zalostne malo, ked si vezmem ze chalani tu pouzivaju SL 160 USD a viac, tak jeho RRR predstavuje hodnotu ktora o konzistencii nemoze ani len snivat. Podla tych ziskov sa prevazne bude jedna o obchody
1. ktore isli do straty a potom nejakym zazrakom sa dostali do plusu no zo strachu bol obchod uzavrety,
2. alebo sa jedna opat o obchodovanie zo strachu dosledkom coho nevie obchodnik drzat poziciu dlhsie. (ale stratu vie drzat poriadne dlho)
V kazdom pripade v tomto style obchodovania je strach. No nie strach zo straty, ale strach z neuspechu, co je este horsie. pretoze sa jedneho dna pravdepodobne dostane do takeho stavu ze bude s trhmi bojovat (co robi aj teraz) no v inych rozmeroch.
Nemusim pisat ze to bude znicujuce pre jeho ucet, psychiku a nakoniec zbytocne zaplati vysoke skolne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tmicek - to jsou všechny obchody, které jste udělal nebo se zkrátka ten týden zadařilo a tak je dobré se s tím pochlubit? :-) Celkem se dá souhlasit s příspvěkem strangera, tohle skalpování je velmi ošemetná věc. Z dlouhodobějšího hlediska skalpovací systém potřebuje obvykle skutečně VELMI vysoký win ratio aby přežil sice ojedinělé, ale o to více zničující ztráty. Nikde není řečeno, že se skalpovat takto nedá, třeba se bude dařit i nadále, proč ne, rozhodně ale je potřeba dobře vědět, co ještě je pro tradera přijatelné a co už ne s ohledem na ztráty. Ty zisky jsou jak vidím kolem 3 - 10 ticků, průměr počítám někde kolem 5 ticků a zatím jediná ztráta má 29 ticků, s komisema prakticky 30. Pokud udělám jenom velmi hrubý a rychlý výpočet (vzorek 1 ztrátového obchodu je skutečně nic neřikající :) ), tak na to, abyste byl ziskový, potřebujete zhruba 90% win rate. A otázka zní - budete ho mít i po dejme tomu 200 obchodech?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, Honza K.,
myslím, že tady pálíte svůj drahocenný čas a energii, tady nejde o trading, ale čistý gamble, myslím, že jsem pochopil správně, tak dotyčný nemá žádný plán a jen kliká, čistě podle pocitu ničím nedotčeného nováčka, když to jde proti němu tak klasicky čeká na návrat do kladných čísel (pokles 500 USD žádný problém), ta jedna ztráta je "omylem" zavřená ztrátová pozice a aby byl efekt ještě větší, tak si otevřel live účet 3000 USD na ropě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all:

ne, takhle neobchoduji ja a ani se tim v zadnem pripade nechlubim. je vysvetleno na zacatku, proc jsem to tady zverejnil. zkratka, znam nekoho, kdo takto obchoduje a ptal jsem se na nazor ostatnich, jak dlouho to muze vydrzet. je to nekdo, kdo obchodoval 1mesic na demu, libilo se mu to a tak me pozadal, zda bych mu otevrel ucet (neumi anglicky). nadto, jak jsem psal drive, nema vubec sajnu, jak funguje burza, ze vychazeji reporty, ze se meni kontraktni mesice, ze jsou ruzne timeframy atd.. jedine co dela, tak ze se proklikava do plusu. a ja jsem se ptal, co o tom kdo zde soudi. ja ve vsem souhlasim s vama tady, jen me prekvapilo, ze mu to (zatim) funguje. ted u neho vidim nadseni, jak jsou to sndane penize. SL nepouziva proto, ze kdyz je zasazen trh uz nema sanci se vratit zpet do plusu. a pokud by chytil tri za sebou uz je tezke se proklikat zpet do zisku. protoze jsem se tim jeste nesetkal, podelil jsem se s ostatnimi. jsem zvedav na dnesni obchodni den. pokud je zajem, a chcete tento vyvoj sledovat se mnou, staci rict. pokud ne, neni to samosebou nutne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek: Skoro to vypadá, že tu schytáváš kritiku (byť konstruktivní) za svého kamaráda, kterému se snažíš spíš pomoci :-) Za sebe budu rád, když zde budeš udávat výsledky, jak se mu daří, ať si všichni ověříme, jak moc profitabilní může být takovéto klikání. Je nutné dívat se na všechno z dlouhodobého hlediska, takže doufám, že Ti toto reportování vydrží alespoň měsíc (tu)
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Toto je nejaka komunita ludi ktory sa rozhodli urovbit nieco viac pre svoj zivot a teda si myslim ze je prirodzene ze ked tu pride novacik snazia sa mu ty skusenejsi pomoct, poradit, minimalne povedat svoj nazor.
O obchodovaniu dotycneho by som povedal ze sa nejedna ani len o gambling a ani len o scalping
A to z toho dovodu ze scalper (ktory ma viac skusenosti ako ostatny obchodnici "bezny") urcite si nemoze dovolit negativne RRR a jeho obchodovanie je skor zamerane ne obchodovanie s RRR 1:1 a nie drzat poziciu ziskovu kratko a stratovu niekolko nasobne dlhsie (az kym sa neotoci opat do plusu)
A co sa tyka gamblingu, ten ma taktiez riadne pravidla kedy hra konci, kolko moze vyhrat a taktiez ma presne stanovene kolko moze stratit.
TUna dotycny obchoduje stylom ktory nema s ani jednym pristupom nic spolocne.
Skro by som povedal ze sa jedna o obchodovanie na zaklade zelenych a cervenych sviecok. tzn zelena sviecka long, cervena sviecka short.
Ano moze to relativne fungovat, pretoze je pravda ze vecsinou po long sviecke nasleduje dalsia long sviecka (ak neobchoduje proti vyraznej SR urovni) co dotycny nevie nakolko trhom nerozumie.
Takze tymto stylom by to fungovat mohlo, nazvyme to uplne lahostajnym sposobom. tento lahostajny sposob obchodovania ma ale jednu chybu a to RRR. Pokial dotycny takto chce obchodovat mal by cenu ist dalej, obchodovat pre vyssie zisky. 30 usd zisk alebo 100 usd zisk pri rope je nic.
Pokial necha trhy ist dalej ked je v zisku tak ma sanciu prezit pretoze budu jeho zisky poriadne velke aby prezil pripadny DD pripadne seriu par strat.
ALe pokial bude len chodit po zisky 30 usd a straty bude drzat dlho tak tak to neprezije.

V kazdom pripade by som sa odporucal poohliadnut obchodujucemu aj do svojej minulosti a jeho uspechu alebo skor neuspechu v zivote. Pretoze takyto styl obchodovania dost predstavuje zmyslanie jedinca ktory sa boji neuspechu a nie strat. Snazi sa trhy porazit a bojovat s nimi mat za kazdym pravdu silou mocou. Velmi dobre o tom pise v knihe Trading in the Zone o tychto obchodnikoch. Odporucam to dotycnemu precitat skor ako bude neskoro, aby sa dostal z nahodneho klikania ku konzistentnosti, pretoze toto nema nic spolocne so serioznym byznisom

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...