Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zaškolení v užívání IB


nikator

Doporučené příspěvky

Dobrý den, po nemálé pauze se vrácím ke studiu spreadu, prošel sem si znovu spreadový online kurz, všechny zápisky, nainstaloval potřebný software jako tws, tnt atd. a chystám se v brzké době otevřít účet u IB. Chtěl jsem se tedy zeptat, zda existují nějaké nové kurzy, pdf soubory s nějakými novými informacemi a vychytávkami spreadu, nebo zda neexistuje kurz základního ovládání platformy tws,(trošku se v tom strácim), samozdrejmě vše zde na finančníkovi. Můj pocit ze samotného začátku obchodování je dobrý, ale nejsem si vůbec jistý s prací v tws (zadávání příkazu a celková orientace).
Předem Děkuji za odpověď :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 310
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

flady:
Ze začátku jsem měl stejný pocit, že se ztrácím. Sice tady na Finančníkovi existuje kurs TWS, ale ten je zaměřený pouze na intradenní obchodování. Pokud budeš dělat jen spready, nemá smysl se tam hlásit, nic ti to nedá (byl jsem na něm na jaře tohoto roku). K zadávání spreadů toho ale moc nepotřebuješ. Informace které máš ve webináři ti v kombinaci s reálným osaháním na simu bohatě stačí k obchodování spr. Doporučuji nahodit sim a "hrabat" se v tom, otvírat, zavírat apod., a za chvíli ti to bude jasné. TWS má milion funkcí, které ke spredovému obchodování vůbec nepotřebuješ. Ani mentor na školení neznal všechno co plaforma obnáší. Nedělej si to zbytečně složité. Podstatnější je umět pracovat s TnT, nebo SA. V TWS pak zadáš pouze příkaz (viz.webinář).

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hanzi:

Diky moc, jak řikaš, v tws se hrabu každej den tak snad mi to pomuže :), jinak sem zvědavej jake problemy ještě nastanou při zakladaní účtu u IB, tak snad bude vše ok, ale jak rikam ja sicher ist sicher. Teď se chystam projit vlakna z diskuze kde toho je hodně tak snad mi to pomuže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak si pohravam s tws a mám první otázku, asi bude znít uplně trivialně ale jak řikam začatky jsou těžky. Chci v demu tws otevřít spread eurodolaru sep15-dec14 a před otevřenim se mi vyskočí tabulka viz. vlevo kde musim ještě zadat nějake infomace, ve kterych se nějak neorientuju, snažil sem se to pochopit podle tabulky po otevření viz, v pravo ale nevim. :)

29325

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bobek:
Jo děkuju tak nějak sem našel EUR i EMU futures ale nejde mi to otevrit jako spread, otevřelo se to jako jedna noha EUR, USD nemužu vubec najit jen forex, zkoušel sem vic variant, asi to bude nějaka banalita ale zasekl sem se na tom :), pokusim se to otevrit normalně v combu, ale porad nic :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mas z poloviny pravdu nasel sem to pod GE, ale zase mi to nezobrazuje data ve spreadu ale jen v kazde noze zvlast, to je presne to na co sem naražel v příspevku předtím, vše co se týče teorie a programů jako TnT 5, sierra mam zmaknuty, ale velkem problem mi dela to tws, jedno se to oznacuje eurusd podruhe GE a plno pripon k tomu, nekdy ani nemuzu najit spread ktery hledam, o tom ze se mi pak nemuze otevrit cely spread ale kazda noha zvlast o tom ani nemluvim, vim ze to zni asi trosku amaterky a mel bych se tim prohrabat sam což už dělam, ale někdy stačí zmačknou trosku jinde nebo zadat jiny pismeno a je vse v poradku, nejlepší by bylo kdyby vznikla nějaka tabulka všech zakladních spreadu co se nejvice obchoduji jeji oznaceni v tws burzy atd, asi by to ulečilo život nejen mě. Potom vznika ten velkej strach ze az to bude naostro tak to budou nervy :).
jinak hezky večer :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zkuz pohledat zde nebo na netu, jestli nahodou neni tahle funkce v demu, ktere pouzivas, nejak omezena. mam dojem, ze jsem nekde neco takoveho cetl.

jinak jak to delam ja:

- spustim TWS
- ze skrytych tlacitek zviditelnim Combo
- spustim Combo z nabidky na liste
- vyberu kartu Pair or Leg by leg
- napisu GE do sloupce underlying
- vyberu si Eurodollar Futures Sep 15 Globex
- napisu znova GE
- ted vyberu Dec 14 a zkontroluji, ze v Action mam Sell
- dole odskrtnu Request m d f l
- dole zaskrtnu Cerate 1:1 price combo
- OK a je to, vidim cenu last -0.460

Pokud Ti to nejde, tak to fakt musi byt omezeni demo verze TWS.

Jinak TWS/IB ma obcas trochu jine tickery, je treba si sve trhy najit na strankach IB.

Dej vedet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Ahojte,

ospravedlňujem sa, ak bude moja otázka off topic. V najbližšej dobe si založím účet u IB, chcem sa ale uistiť, že ak v registrácii pri otázkach Net Worth, Liquid NW neuvediem správne informácie, nespôsobí to komplikácie v budúcnosti - nebudú si overovať info, nebudú chcieť dôkazy, nebude problém pri daňovom priznaní na SK?

Za každú odpoveď vopred ďakujeeem.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím,
rád by som sa opýtal či mi viem niekto pomôcť s automatickým nastavením príkazu v TWS. Obchodujem systém Joa Rossa a potreboval by som aby zautomatizovať vstupné a hlavne následné príkazy stopov a profitov na viac ako 1 kontrakt.
Príklad:
vstup buy 2 kontrakty:

profit 2 (limit 1 kontrakt)
profit 1 (limit 1 kontrakt)
[bold] Vstup 2 kontrakty [/bold]
základný stop (2 kontrakty)

ak by došlo k plneniu na 1 profite tak by sa to automaticky zmenilo na:

profit 2 (limit 1 kontrakt)

[bold] Vstup 2 kontrakty [/bold] - posunutý stop na BE (1 kontrakt)

a ak by došlo ku zasiahnutiu stolu tak by sa limit objednávky zrušili.
Má s tým to niekto v IB skúsenosť?
Ďakujem

:) :) :) [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...