Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system II


Doporučené příspěvky

to detroit: dik za odpoved :) ja si prave diky sledovani volume na zajimavych cenovych hladinach uvedomil, ze TF je pomerne melky trh co do hustoty prikazu a opravdu casto tam dochazi k falesnym breakum prave jen na zaklade toho, ze trh "proridne". Trh tak sice S/R priblizne respektuje, ale s mnohem vetsim rozptylem hodnot nez na ES, coz samozrejme produkuje vice nejistoty kolem vstupu i umisteni SLs... dalsi ryze praktickou vyhodou ES, kterou jsem zpozoroval jsou o neco citelnejsi footprinty, ktere na mensim cenovem rozpeti jsou proste lip videt nez kdyz ma jedna svice 30-60 ticku za dve minuty jak na TF posledni dobou :D jinak u me dnes jen jeden obchod, dnes pekne respektovalo uroven i TF...

29810

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 246
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj detroit, díky za inspiraci s ES. Protože IB zvýšila poplatek za data na TF od 1.10. na 85$/měsíc, tak nyní řeším přechod na jiný trh. Zkoušel jsem zatím NQ, ale ted jsem to porovnával s ES, které mi vychází mnohem lépe: větší PT, menší SL, menší “roztěkanost“ - tedy lepší čitelnost, a to při stejných komisích za obchod! Na druhou stranu vyšší margin (ale ten je asi o 500$ menší než u TF) - ale to mně zas až tak nevadí. J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Taraka:
u tveho druheho obchodu bych radil :)
1) Uvedomit si, ze predchazejici bull leg mela lots of momenta up closing bars on its high, takze higher % dalsi up move
2) check it out - high 1, high 2, low 1 low 2 . V tvem pripade tvuj vstup byl low 1 =possible leg 2 for measured move of leg 1
3) measured moves leg 1 leg 2
Ale nejvetsi error v tomto pripade bylo to, ze jsi nerozpoznal high % for bull leg 2 after previous momentum up a nedovolit tedy zasahnout sl po otestovani be entry after 2nd time
4) bar 14:40 se dotkla be a vetsina bears v takove situaci nedovoili market jit 2x proti a proto i ten nasledujici pohyb up
5) tf vetsinou jde po L1 for targets 1 point 2 points atd. v tomto propade sel od low 1526 2 points + 2 ticks (1 tic for entry and 1 tic for exit. Tohle neni nahoda deje se to porad dokola. Zacni si toho vsimat a pomuze ti to vzit profit ve spravnem miste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: momentum up tam predtim bylo, proto jsem cekal az zas dostaneme momentum na opacnou stranu... dik za komentar, s tim otestovanim be urcite souhlas, tam uz jsem mel minimalne prisouvat, ten trade management jsem tam dost pokazil... tyhle lower tf signaly byvaji dost casto spis na scalpy, dle toho bych je mel i ridit... od stredy do patku nebudu stihat obchodovat, tak se po vecerech aspon mrknu, jak to poresit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: momentum up tam predtim bylo, proto
> jsem cekal az zas dostaneme momentum na opacnou
> stranu... dik za komentar, s tim otestovanim be
> urcite souhlas, tam uz jsem mel minimalne
> prisouvat, ten trade management jsem tam dost
> pokazil... tyhle lower tf signaly byvaji dost
> casto spis na scalpy, dle toho bych je mel i
> ridit... od stredy do patku nebudu stihat
> obchodovat, tak se po vecerech aspon mrknu, jak to
> poresit...

...nejsem si jisty, ze jsme se pochopily. Tim momentem up jsem myslel, ze kdyz porovnas pohyb nahoru se svym vstupem do short, tak jak pises to bude jenom scalp, momenta up tam bylo prilis hodne a bulls more likely were scaling in lower. Dalsi pomoc vcetne urceni si L1,L2, H1, H2 a ponts targets + 2 tics je, trh casto potrebuje dalsi bar after break out to confirm actual breakout a to se stalo u te velke bar 15:32 break out bar, ktera otestovala gap but misto dalsi bear bar jsme meli 2 doji as follow through.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: ano, pochopili jsme se, rekl bych... pro mne melo byt rozhodujici to nepotvrzeni breaku dalsim bear barem, kdy bylo videt, ze ma trh znacny problem jit nize... samozrejme momentum pred a po muzes sorvnavat taky, ale me vstupy jsou koncipovany tak, abych pokud mozno byl v obchode jeste predtim, nez bude situace na grafu zcela zretelna... takze tezko porovnam velkost momementa do shortu, ktere je teprve na zacatku sveho pripadneho rozbehu... mnohem dulezitejsi byl fakt, ze se nasledne po tom breaku zcela vytratilo, jak spravne podotykas... (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak bych rekl, ze jsme se nepochopili..myslim
chtel jsem rict, ze ta bull leg, byla prilis silna na swing down a podle toho bych managoval pozici - tedy jako scalp.
Momentum do short tak moc v tomto pripade neresim. A proto i vse ostatni co jse psal, ale rozhodujici pro me bylo to momentum up . Jednoduse na zaklade toho rozlisuji swings and scalps.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: vetsinu obchodu uzaviram na smaller target jako scalp 2 points a pokud se trh nerozjede tak samozdrejme zaviram pozici, ale to neni pravidlem. Hlavne zalezi na rozpoznani smeru trhu a pokud beru pozici proti smeru tak ocekavam pouze scalp a tomu i prizpusobuji rizeni jednotlivych obchodu.
Vcera jsem sel na es pro 30 tics v miste cca, kde ty by jsi minul u tohoto obchodu profit profit coz urcite neni scalp, ale swing. Tohle je problem fora, proste psanim se neda pochopit co je mysleno. Chtel jsem hlavne rict, ze rozeznani situace swing / scalp, take rozlisuji management stopu, targetu, breakeven a davani prostoru zbyvajicim otevrenym pozicim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: ano, kdekdo to tu psal, ale jsem v procesu hledani reseni, ktere mi bude nejvic vyhovovat po psychicke strance a pokud mozno prilis nenarusi vysledky... uplne automaticke PT jsou psychicky pohodlne, jsou-li male... ale nemaji-li vstupy velkou uspesnost, muzes tim taky ze ziskoveho systemu snadno udelat prodelecny... je proto treba byt zvlast opatrny u systemu, ktere se nedaji backtestovat, ale max tak zkouset na replay ci simu... tam totiz obvykle nemas dost velky vzorek dat, ktery by ti pomohl s MAE analyzou pro dany typ obchodu... treba u dnesniho obchodu bych udelal drahou chybu, kdybych si vzal z trhu jen jeden dva body, kdyz slo o signal na vyssim tf, ktery miva vetsi potencial...

29854

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: jo jo to mas naprostou pravdu , obchody s malou pravdepodobnosti potrebuji dostatecny profit target. To co jsem napsal nebylo mysleno k automatickemu brani PT, ale pouze k dane situaci, kde rozlisuji swing/scalp.
Jinak tvuj dnesni obchod nema vubec nic spolecneho s tim co jsme se bavili vyse, uplne jina situace, kde jsi vstoupil na low 2 sided market a ocitl si se always in long. Krasne vybrani profitu blahopreji (tu)
Kazdy mame velmi odlisne obchodovani ta trochu ty o voze a ja o koze :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...