Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaká poučení si vzít z problémů způsobených skokem švýcarského franku?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tema limitnych pohybov je kategoria - Co sa mi stane, ked sa nieco riadne pokasle. Rozhodne je nad tym treba uvazovat a minimalne pocitat s tym, ze mi z obchodovania moze vzniknut obrovsky dlh aj ked vzdy pouzivam SL. Ale su aj nestandardne riesenia - vid obrazok alebo dukascopy.com. Kniha Cierna labut (The Black Swan) urcite stoji za precitanie a uvazovanie. Martin

30554

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problém, že přesně takový pád se může dít i např. na Dow Jones a jiných trzích. Dojde k propadů mnoha stovek bodů a bez jakékoliv možnosti vystoupení z trhu. Takže pokud pilně budujete účet i několik let, můžete o něj během jediného dne přijít. Obchodování je velmi rizikové. Bohužel k takovým "mazacím" situacím pravidelně dochází v řádu několika let.
Nejlépe se zvládají pokud zrovna stojíte mimo trh. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
Ja treba obchoduji DAX a me se stalo,ze jsem byl v kratke pozici jak SNB oznamila info a byl jsem v zisku peknych par tisic dolaru a nemohl jsem to vybrat,protoze nebyla likvidita a zavrel jsem to az na cene nekde kolem 9700..
Ziskal jsem asi 230 bodu,ale kdyz jsem chtel nakoupit kolem 9620 tak to proste neslo...Kdyz jsem kontaktoval brokera,tak me nechali cekat na telefonu peknych par desitek minut a odpovedi jsem se nedockal..
Potom po par dnech prisel omluvny email kvuli komplikacim s likviditou atd.
Tak jsem ucet zrusil a zalozil ho jinde :-) :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Limitní pohyb přeskočil SL a trader skončil s vynulovaným účtem a s dluhem vůči brokerovi. Znáte někdo takový případ,kdy pak broker vymáhal po traderovi v ČR dluh a uspěl s žalobou a trader přišel exekucí o rodinný majetek a stále ještě dluží tisíce dolarů? (Případně manželka ho pak umlátila násadou od koštěte :-)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z toho vyplýva jeden bezpečný typ obchodovania.
Ísť len do shortov :-)

Tam vám takéto nebezpečie nehrozí. Alebo môže byť (bol už niekedy v histórii) spike do longu taký, že SL (pre short obchody) neboli vyplnené (resp. boli vyplnené až po veľkom gape tak, že vymaľovali účty?

Stalo sa miekedy niečo také?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vla55 Napsal: ------------------------------------------------------- > Z toho vyplýva jeden bezpečný typ obchodovania. > Ísť len do shortov :-) > > Tam vám takéto nebezpečie nehrozí. Alebo môže byť > (bol už niekedy v histórii) spike do longu taký, > že SL (pre short obchody) neboli vyplnené (resp. > boli vyplnené až po veľkom gape tak, že vymaľovali > účty? > > Stalo sa miekedy niečo také? Ano, stalo se to napriklad minuly tyden na futures Svycarskeho franku coz je mimochodem burza a nikoliv forex. Viz screenshot.

30557

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirdo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Co založit a obchodovat jako s.r.o. s minimálním
> vkladem a ručením? Nebo musí být trader jen
> fyzická osoba?


Co tak, chovat se tak, aby se mi to nemohlo stat. A kdyz, tak byt odpovedny za svoje ciny. Je to snad uplne normalni.

Krome to, ze na spolecnost te solidni broker jen tak snadno nezaregistruje. ( jen pro srandu si zkus projit kousek schvalovani u IB)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirdo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Co založit a obchodovat jako s.r.o. s minimálním
> vkladem a ručením? Nebo musí být trader jen
> fyzická osoba?


Jo můžeš to tak udělat, v případě, že by ses dostal s účtem do mínusu, tak vyhlásíš insolvenci a konec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...