Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaká poučení si vzít z problémů způsobených skokem švýcarského franku?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevím, jestli si toho už někdo všiml, ale
tady v odkazu se píše jak mohou nově černé labutě vypadat na CME:

www.cmegroup.com/tools-information/lookups/advisories/ser/files/SER-7258.pdf
.
:(
Mohl by to někdo porovnat jak to bylo dřív a případně to nejdůležitější přeložit?

Zvětšují už z toho brokeři marginy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi zajímavý článek. Petře jak je možné, že se obchodník dostane se svým účtem do mínusu? Nebo spíš, co se děje potom? Jak z takového tradera dostane příslušná instituce peníze na dorovnání ztráty? Vždyť dohledat dotyčného, který za daným obchodem stojí nemusí být vždy jednoduché.
Nebo to bylo jen obrazně řečeno?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud nemáte na účtu moc peněz, máte vysokou páku a trh skočí bez možnosti uzavření pozice (z vaší strany, nebo ze strany brokera), tak je přeci jasný, že výsledkem může být negativní stav účtu.

Jak z něj dostane peníze? No nevím jak Vy, ale já jsem všem brokerům posílal ověření adresy, sken pasu atd. Většina brokerů je nějakým způsobem registrovaná v EU, takže předpokládám, že to bude úplně normální proces stejně, jako byste dlužil komukoliv jinému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S.:
Ten odkaz není nic přelomového. Týká se jen kovů - futures a opce a mírně zpřísňuje a sjednocuje původní pravidla podle kterých burza zastaví obchodování v případě limitního pohybu. Podobné dokumenty a pravidla existují i pro další typy komodit. Výše marginu s tím souvisí jen nepřímo.

Honzasek:
To určitě nebylo obrazně. Při dost rychlém pohybu se obchody s pákou nebo na margin do mínusu dostat můžou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tisková zpráva IB:

GREENWICH, CT, January 16, 2015 ‹ Interactive Brokers Group, Inc. (NASDAQGS: IBKR) Due to the sudden move in the value of the Swiss Franc ("CHF") yesterday, several of our customers suffered losses in excess of their deposit with us. Such debits amount to approximately $120 million, less than 2.5% of our net worth.

česky:
Kvůli včerejšímu náhlému pohybu hodnoty švýcarského franku (CHF) několik našich zákazníků utrpělo ztráty překračující jejich vklady u nás. Takový debit dosahuje přibližně 120 milionů dolarů, méně než 2,5% našeho čistého jmění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzasek,

Já jsem se například do mínusu u AMP futures dostal celkem snadno. Když jsem přecházel k OEC a přesouval vklady, zapoměl jsem zaškrtnout kolonku pro zrušení účtu. Nadále mi tak účtovaly poplatky za platformu a data ještě nekolik dalších měsíců (celková částka v dolarech byla nakonec asi 175 DR). Až po delší době jsem kontroloval email adresu, kam mi broker posílal account statementy a zjistil, že můj účet je stále aktivní. Poplatky mi byly nakonec ze strany brokera vráceny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V profiloch inštrumentov NQ a YM na barchart.com je zrejmý (asi) aktuálny denný limit pohybov "7.0%, 13.0% and 20.0% decline below the Settlement Price of the preceding session (limited to 5.0% outside of RTH)".
Je vyšší, ako bol vlani, tuším bol dlhšiu dobu 3,5%. Ak tomu správne rozumiem, jedná sa o najväčší prípustný pohyb ceny voči predošlému regulérnemu EOD, po jeho dosiahnutí zrejme končí obchodovanie pre konkrétny obchodný deň. Len neviem nič o mechanizmoch vysporiadania a teraz mi nie je jasná ani trojstupňová kategorizácia - minimálnych 7,0% je cca 6000 USD/kontrakt a to už je celkom slušná pálka za niečí "fat finger".


www.barchart.com/commodityfutures/DJIA_Mini-Sized_Futures/profile/YM*1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thomas.Jacksonville

To je dobré vědět. Také mám aktivní účet u AMP a nepoužívám ho. Koukal jsem ale, že můj konečný zůstatek je 0 USD. Za platformu jsem žádné poplatky neplatil. Tenkrát jsem měl NT ještě zdarma. Raději jsem napsal panu Sabovi. Doufám, že tam ještě pracuje.

Spíš by mne ale ale zajímalo, pokud se to skutečně stane a ta ztráta je veliká, jak to z těch lidí dostanou,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Být dostatečně kapitalizován a obchodovat s hodně malou pákou do 1:5 nebo raději, bez páky, a nebo vůbec nejlépe neobchodovat forex, kde obchodují banky, nevidíte tok objednávek atd.
Průměrná pozice na forexu je cca 1 lot = 10$ za bod, na CHF byl pohyb cca 2000 bodu, a u většiny brokerů vám na 1 lot pozici stačí cca 1000$. A hned tu je ztráta 19 000$ kterou by klient musel doplatit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...