Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaká poučení si vzít z problémů způsobených skokem švýcarského franku?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zase se tak neplašte.
Už jsem v live zažil, že jsem zapomněl zkontrolovat ke konci seance, zda mám vypárované všechny příkazy, i stoplossy. Neměl jsem. Takže po nočním gapu jsem si druhý den užíval ztrátu 600 USD jen kvůli tomuto a to na levném trhu.
To se vám stane častěji než popisované černé labutě.
Další černou labutí pro mě bylo když jsem šel v jistý pátek spinkat se svým pozičním účtem, tuším listopad, několik let tomu nazad, a v pondělí jsem zjistil, že se do svýho MF GLOBAlL účtu nedostanu a hned už jsem z ekonomických médií věděl proč. Peníze mi nakonec po částech vraceli snad 2 roky.

A stále žiju! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
chci se zeptat, zda se někomu stal opačný případ, že spekuloval je jedno jestli long nebo short, nechal pozici bez PT a když zkontroloval obchod, zjistil že po obrovském gapu a v dalším pohybu v jeho směru na účtě přistálo několik tisíc USD v otevřeném profitu? :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
no poviem vám veľa nechýbalo bol by som mimo tradingu už aj ja.
Ono známky toho, že SNB urobí takúto šialenosť predsa len boli. Mnoho brokerov a investičných bánk zvyšovali svoje marginy ešte pred tým veľkým pohybom. Napríklad SAXO BANK pokiaľ dobre viem mali páku zredukovanú až na 1:12,5
a predsa sa sťažovali, že majú straty. EURO oslaboval, USD silnelo, Rusi ruble zamienali za devíza. SNB malo už naakulomovaných cez 500 mld. EUR, denný graf eurchf ukazoval stále menšie výstreli smerom hore, retailisti boli na strane long permanente už roky cez 80%. Nemal som odvahu otvoriť short na EURCHF - ale aspoň som už pred mesiacmi zatvoril a ukončil všetky svoje operácie na EURCHF. Pre SNB je lepšie ísť do negatívnych úrokoch z dlhodobého hľadiska ako furt intervenovať. Hoci ako vidíme Číne sa to bez problémov darí - tiež silný export, intervencie
na zoslabenie juanu. Ale porovnávať swiss a čínu to asi neni namieste.

Cena padla po oznámení SNB o 2000 pips čo bolo dovtedy niečo nepredstaviteľné. Cena sa udržala na niekoľko desiatok sekúnd na úrovni 1.02 - potom z trhu vymizla likvidita. Cena spadla na 0.84 rappenov za 1 EURO. Moji
brokeri kótovali BID pre EURCHF na 0.68 rappenov za 1 EUR. Videl som aj extrém 0.48.
Prvé čo som spravil, bolo že som začal kontaktovať brokerov - či sú okej, či budú ďalej fungovať - všetci na teraz
vyzerajú byť O.K. - aspoň teda splňajú kapitalizáciu podľa regulačných orgánov - tu očakávam, že nie každý FX broker
sa priznal - takže očakávam zopár defaultov. [bold]Odporúčam sledovať fóra - ktoré pojednávajú o vašom brokerovi. A hlavne pre istotu withdrawnúť dočasne aspoň 30% z účtu.
Tu financnik.cz píše veľmi dobre, že netreba mať všetko u jedného brokera a treba si aj zistiť ako to je naozaj s ochranou vkladu a vašimi záväzkami voči brokerovi v takýchto prípadoch.[/bold]

FXCM strata 300 mil. USD - museli si vziať úver so s 17% úrokom. Ich akcie skolabovali - teraz sa už obchoduje ale rozdiel medzi BID a ASK je veľmi veľký. Malý investori neuvidia dividendy veľmi dlhé roky.

Alpari - je mimo možno ich kúpia z IG markets - ale tí tiež majú stratu 30 mil. GBP. Je dosť zaujímavé, že Alpari s cca 8% podielom na trhu s ruskými majiteľmi skrachoval a ostatní sú v pohode. Minoritné bucket shopy na novom zélande nerátam. Zainteresovaní boli jednoznačne včas informovaní.

Excel markets, Global brokers na Novom Zélande skončili. Oanda, Dukascopy vynulovali negatívny dlh voči klientom - toto neviem na isto, ale keď obchodujete FX tak ručíte do výšky vášho vkladu - nikdy som sa nadtýmto nemusel zamýšlať, keďže reálne používam páku od 1:6 do 1:12 - viac som nikdy nepotreboval. Potom som zase čítal, že FXCM
poslalo svojim klientom, aby vyrovnali svoje záväzky voči firme.



forexáci majte sa na pozore - teraz sú FOREX brokeri ako nášlapná mína. Podľa mňa mnoho z nich nehovorí pravdu. Možno spĺňajú minimálne kapitálové požiadavky, ale iba na papieri - v minulosti sme videli čo dokáže kreatívne učtovníctvo. Take care fx friends.

Tu sú linky na zoznam brokerov podľa ich vyjadrení - berte ich s rezervou.

www.forexlive.com/blog/2015/01/16/snb-fall-out-news-repository/
forexmagnates.com/banks-bucketshop-retail-forex-brokers-winners-losers-swiss-franc-volatility/
www.seputarforex.com/abe/editorial/view.php?id=218744&title=alpari_uk_bankruptcy_and_other_fallout_of_swiss_bombshell

[bold]A ešte perlička na záver. Pred mesiacom som sa registroval po rokoch na jeden dosť známy Forexový web.
A tam som pozeral príspevky od ľudí, ktorí vo veľkom osie....li SAXO BANK, že im zvyšuje marginy na EUR/CHF a že ich ten zlý market maker chce vyhnať z ich LONG-ov. Hoci iba snižovali expozíciu rizika podľa dopredu zadaného vzorca - ako neskôr tento broker komentoval - mohli ešte od septembra, aspoň raz snížiť páku pre EUR/CHF - no neurobili tak.
[/bold]

Nech sa darí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už na semináři Finančníka v roce 2007/08 se mluvilo o zkušenostech s Forex Brokerama.
Loni jsem byl na semináři, kde nám byly představeny doplňky pro forex brokery na krátkodobou manipulaci cenou (dle toho na jaké platformě jedou) a její zpětnou opravu po vystopování dobrých obchodníků a vysátí té většiny špatných.
90% forex brokerů toto používá + detailní typy jak rozeznáme OK a ne OK forex brokera a stejně si lidi nedají říct a lezou k forex brokerům bez prověření. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři. žhavé téma, co? A co takhle kouknout na grafy? první adept AUDCHF denní graf - na něm je vidět že trh na podzim šel do strany, pak se utrhl dolů a vrátil se otestovat low kanálu (červené čáry) a potom následoval propad ( Petr na toto téma kdysi napsal pěkný článek zde na finančníku ). Na 4H grafu je vidět jak se trh odráží od stoupající trendové čáry, 14. 1. ji proráží aby ji ihned otestoval zespodu a jen co se dostane W%R 10 do extrému následuje propad druhý adept EURCHF 4H graf - všimněte si že 2x (v listopadu a v prosinci) nastala stejná situace - trh šel do strany. Co se pak stalo? Long. Tak proč by to sakra nevyšlo napotřetí? No nevyšlo. Ale nikdo nemůže říct že nebyl varován. Koukněte na prosinec. Po stranovém pohybu najednou long jak výstřel z kanónu. Myslím si, že "smart money" měli nachystané příkazy nad i pod trhem a jen se čekalo, na jakou stranu to práskne. Stejně tak i v lednu ... třetí adept CHFJPY 4H graf - to je krásný zimní short, že. A opět trh překonal trendovou čáru aby ji následně sezhora otestoval (stejně jako u AUD) a když se dostal W%R 10 do extrému a trh na S/R úroveň tak ... čtvrtý adept USDCHF 4H graf - a zase trend který při dosažení S/R úrovně ztratil sílu a oscilátor je v extrému, zde i s divergencí. Na 15 min. grafu je to i s pinbarem a divergencí - jako na stříbrném podnosu. Jen ty fanfáry chybí ... Tak jaké si vzít ponaučení? Nevěřte nikomu (ani mě) co vám tvrdí. Pravdu najdete jen v grafu. Tatanka p.s. jedinému čemu můžete věřit je ... "vybíráním profitů ještě nikdo nezchudnul, čekáním na zázrak ano"

30588

30589

30590

30591

30592

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar tatanka,
popísané to máš pekne, otázkou je, koľko si toho aj reálne zobchodoval. Ak sa ti zadarilo, tak ti gratulujem, ale predpokladám, že krok SNB bol hodne nečakaný (verím, že i pre teba) a tak podobné omalovánky sú dnes bezpredmetné, ak za nimi nie sú konkrétne výsledky. A medzi nami, PIN na 15 min grafe? :) to by som nebral ako tutovku.
Osobne zo švajčiarov sledujem len USD/CHF a v momente toho zošupu som bol pri PC, ale bol som nesmierne rád, že som nebol zrovna v tom momente v obchode i keby to bolo na správnej strane lebo by som asi zošedivel....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foglik: nedal jednak protože žádný ze mnou sledovaných párů neobsahuje CHF a za druhé nejsem charita

freeman 11: tyhle omalovánky jsem si vytvořil protože mě samotného zajímalo jestli ten propad byl až tak nečekaný. A docela mě zarazilo a zamrazilo jak si ty 4 trhy šli pěkně spolu. Jak se odrazily od S/R úrovní a nabídly (pro mě) validní signály ke vstupu. A právě tohle načasování a ta zpráva (ve správnou dobu) vytvořila ten extrémní pohyb. Prostě to bylo jako když se přilije benzín do ohně.
To ale není nic nového, že zpráva ve vhodnou dobu způsobí extrémní pohyb. Na druhou stranu když se zveřejní zpráva která je spíš opačná než se očekává, tak dokáže trh zastavit. (tahle by ho dozajista otočila naruby)

A mimochodem, pro mě to bylo taky veliké překvapení. Já jsem 15. 1. sledoval Dax (uvažuji o dopoledním obchodování - rozšíření portfolia) a divil jsem se co se to děje. Dax letěl dolů a hned zas nahoru jak splašený a o CHF jsem se dozvěděl až druhý den na internetu.

A teď k tomu pinbaru. Podle mě, trhy by se neměly brát samostatně ale vždy v kontextu. Proto koukám na více trhů s jednou (základní) měnou. A pokud vidím že se něco připravuje na všech trzích, jdu klidně i na 15 min. tf pro lepší vstup (nižší SL, lepší RRR, atd...).

tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...