Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: V tradingu stagnuji, protože mám problém s prokrastinací


Doporučené příspěvky

Uvědomil jsem si podobný problém. Teďka čtu knížku konec proktastinace. Popisuje problém lehce hlouběji a má taktéž sadu "berliček". Doporučuju k prozkoumání.

Nejsem tedy sjednocen s tím nechat se vézt pocitem urgence nebo je mám na ten "motivátor" trochu jiný pohled. Taková věc by mě možná svedla ke "strachu" z obchodování a tomu se chci pokud možno vyhnout. Ale v tom popisu se poměrně slušně vidím :-).

Nicméně jsem více než sjednocen s tím, hledat problém uvnitř. S meditacemi a prozkoumávání vnitřních záležitostí. Vím že bych měl a to hodně, ale zatím jsem se k tomu kupodivu nedokopal. Jsem technický typ( programátor, mno :-)) a je mi to úplně cizí. Tohle prokrastinuji.

Napíšu si to do berličky a budu o tom přemýšlet. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tím by se dalo souhlasit. Nicméně ten kdo má na to položit 5-10k$ na "oltář" svého budoucího lepšího života se v módu přežití či nepřežití prostě pohybovat nebude. Takový člověk má "zbytné" peníze a nedostane se do toho mentálního stavu kdy mu jde o 'kejhák'. Navíc takový stav není zrovna ideální pro obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vacsina obchodnikov zacina uplne rovnako.Na zaciatku je clovek ktory hlada moznost ako sa vymanit zo zivota ktory vedie a tak zacina hladat,citat a sledovat ako zarobit peniaze a zit vysnivany zivot.V tomto momente uz som rozhodnuty ze urobim vsetko preto aby som sa mal lepsie a tak zacinam otvarat google a tam citam o nejakom Bohatom a chudobnom otcovi a to ako sa stat finnacne nezavislim..V jednej kapitole sa dozvedam o tradingu ako o jednej z moznosti a tak si vravim ,,toto je ta cesta".Googlujem dalej a tu sa mi do cesty dostava financnik a tona moznosti ako trading uchopit.Som nadseny,studujem manual,SR urovne,suporty a rezistencie ,psychologiu obchodovania atd.V navale euforie z moznosti rychleho zarobenia penazi si to vsetko prejdem este raz ( pre istotu) a laham do postele.Nemozem spat ,je to silne,predstavujem si ten zivot,nove bentley,vikendovy dom na Tenerife,kazdy vecer menu u Zdenka Pohleircha a usmev na tvary.Ako cas plynie otvaram si ucet u brokera a testujem svoj obchodny plan,vsetko vyzera slubne .Prichadzaju prve uspechy ( skor zaciatocnicke stastie ) a moja motivacia dosahuje kozmickych rozmerov.V tomto bode som presvedceny ze to naozaj dokazem no ako cert nechcel chytam sadu stratovych obchodov.Napriek neuspechu studujem dalej,stahujem vsetky dostupne knihy a cely svoj volny cas venujem studiu.Uz je tomu nejaky ten cas a moje obchodovanie je ako na hojdacke,motivacia a nadsenie spadlo z priestoru vesmiru do urovne mojich kolien.Uz netravim cas citanim,dennik ktory som si pisal nebol otvoreny zopar tyzdnov,obchody ktore som si tak pekne popisoval a ukladal na externy disk sedia v zlozke bandicamu na disku nedotknute.Len tak si sedim,sledujem financika,pozeram na uspech ostatnych obchodnikov a citim sa frustrovany.Kde sa podela ta motivacia to nadsenie a sila zmenit svoj zivot?Nepisem to nejaky svoj pribeh ,ale urcite su obchodnici ktory je tento pribeh velmi podobny.Tak ako pisal Tomas ,ludia stracaju silu pre dosiahnutie ciela,pretoze nedokazu spalit za sebou most.Tym mostom myslim nejaky ten back up v podobe stalehu prijmu,dobrej prace a moznosti zit nadalej zivot bez toho aby bol nejako vyrazne ovplivneny.Niesme ochotny kracat po vysokej trave a radsej sa pojdeme prejst po pekne vyslapanej cesticke.Casto sa prichytime pri tom ako sami sebe podvedome rozpravame ze dokazeme zit aj bez tradingu.Aby sme vsak dokazali v tradingu dlhodobo napredovat musime sa naucit najst kazdodennu MOTIVACIU ktora bude ako palivo a nenecha nas motor uspechu vyhasnut.Len tak sa budeme moc prinutit k tomu aby sme na dennom zaklade robili to co je potrebne bez toho aby sme sa museli k tomu nejako donucovat.A ak sa naozaj dokazeme dostatocne motivovat,tak vsetka ta potrebna praca ktora vytvara uspesny trading sa nam stane samozrejmostou.Uz nebude potrebne prehovarat sa k popisovaniu grafov,robenia si poznamok,zapisovania si napadov ,dodrziavania obchodneho planu atd.To vsetko sa nam stane sucastou nasho kazdodenneho zivota a posunie nas blizsie k ziskovemu tradingu.Ak sa pozrieme na niektorych uspesnych sportovcov vsetkych cias tak zistime ,ze to co potrebujeme pre uspesny trading je presne to co tyto ludia museli obetovat aby uspeli.A tato obeta je dost casto mimo moznosti vacsiny obchodnikov.Preto je tych uspesnych tak malo zatial co tych stracajucich je vacsina.

Vzdy ked mam nutkanie povolit tak si vravim ,, Tam niekde vo svete je niekto kto prave teraz pracuje na sebe tak tvrdo aby ta dokazal obrat o peniaze".No trading neberiem len ako suboj medzi dvoma obchodnikmi ale z casti aj ako moznost spoznat sameho seba.

Prajem vsetkym nech nejdu kazdodennu silu a motivaciu dosahovat svoje ciele.

Trademan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi,

vdaka za dalsi skvely clanok. Pre mna to znamena hlavne pomenovanie veci pravym menom. Osobne som si presiel cez mnozstvo "barliciek" , mnohe z nich dodnes pouzivam. /napr. motivacie od B.Tracy, Tony Robbins/

Podstatne ale je najst vnutornu silu na akciu, vediet sa vymanit z komfortnej zony a neustale, kazdym dnom sa pomaly posuvat dalej.

Budem rad a vdacny ak bude podobnych clankov v buducnosti viac.

Vsetkym prajem pekny a uspesny den s pocitom urgencie posuvat sa dalej :)

K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to vidím takhle. Pokud máte v nějakém oboru uspět, tak musíte udělat víc než konkurence. Mít jen talent rozhodně nestačí. K tomu, aby člověk udělal víc, nestačí mít jen disciplínu, ale hlavně chuť a vášeň pro to, co dělám. Protože to je daleko víc než vůle. Prostě se musíte nutit, abyste nedělali jenom to, co vás baví (třeba trading), ale taky žili normálním životem. Pak žádnou vnější motivaci nepotřebujete. Bohatě si vystačíte se svojí vlastní. Ti, co to ve svém oboru dotáhli nejdál, byli fanatici svého oboru. Nebylo to tím, že by měli tak pevnou vůli. Spíš naopak - nemohli si pomoct nedělat to! Troufám si dokonce tvrdit, že je to takhle od přírody geniálně zařízené. Každý máme na něco předpoklady, a na něco zase ne. Pokud se do něčeho pustíme a máme na to tak říkajíc buňky, tak nám to půjde, a to nás bude těšit. Říká se tomu funkční slast. To bude motivem pro to, abychom v tom pokračovali. Příroda nám zde dává jasnou zpětnou vazbu, ano pokračuj. Pokud tedy nemám k dané aktivitě dostatek vlastní vnitřní motivace, a není to jen přechodná záležitost z únavy, či frustrace (což se samozřejmě může stát), tak je zkrátka dost dobře možné, že daná aktivita prostě není pro mě. Nemusí tady jít o lenost. Prostě dostávám zpětnou vazbu, tudy ne. A na tom není nic špatného. Člověk by se měl věnovat tomu, co mu jde, a co ho baví. Tam má největší předpoklady, že uspěje.
PS: …a motivací by asi neměly být peníze, ale daná činnost. Peníze jsou pak spíš "vedlejší produkt".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Trademan a ostatní

Poviem ti moju osobnú skúsenosť. Poviem to obrazne - pre mňa nájsť cestu k úspešnému tradingu je ako nájsť východ v bludisku. Ja som v tomto prípade niekto kto sa dostal veľmi ďaleko, skúsil veľa ciest, ale žiadnu cestu von nenašiel. A vrátil som sa na začiatok a podávam ti o tom správu.

Tradingu som s mojími priateľmi obetoval veľa. Šlo o desiatky tisíc eur čo sme do toho vrazili. Prečítali sme tisíce strán rôznych kníh. Skúšali sme všemožné prístupy ale naša snaha vždy končila v slepej uličke. V disciplíne problém nebol - strávili sme nad tým tisícky hodín, celé dni a noci (niektorí si vzali voľno, dali výpoveď a venovali sa tradingu naplno). V motivácii takisto nie (všetci sme mali naštudované knihy typu Bohatý otec/Chudobný otec a rôznych amerických mentorov). Pravdupovediac, spätne keď sa na to dívam sme sa správali naivne - vôbec sme tomu nerozumeli. Po niekoľkých rokoch neúspechov sme preto vrátili k "istote" - niekto odišiel makať do zahraničie, ja pracujem v oblasti obchodu, ďalší ktorých sme poznali zo zahraničia zmizli (nie, nespáchali samovraždu, proste prerušili asi všetky kontakty). Či existuje cesta von to neviem - ja som ju nenašiel a dal som tomu veľa.

Píšem ti, lebo som sa v tvojom príspevku našiel. A určite desiatky/stovky iných ľudí. Len.. Podarilo sa to niekomu?

Veľmi mi chýbalo na Finančníku predstavenie niekoho kto by napísal referenciu po tom čo sa stal úspešným obchodníkom. Lebo veľa referencií a ďakovaní je od ľudí ktorí sú na úplnom začiatku (ako napríklad ty).
Napríklad: Začal som na Finančníku, naštudoval manuál, strávil tisíce hodín nad tým, a nakoniec mám OS s ktorým konzistentne obchodujem. Zanechal som prácu a teraz sa už niekoľko rokov živím tradingom. Môj systém je založený na XYZ. A prípadne rozhovory s úspešnými, aby sa trochu predstavili. Tomáš o nich minule napísal článok, ale prečo nevyjdu sami z tieňa, neprispievajú tu na fórum a pod.? To mi chýba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Traderman, Raider, Magic3939

1) Uvedomit si, ze kazda seance je trochu jina, nicmene lze najit jistou podobnost s historii. Striktne mechanicky system proto nemuze fungovat.
2) Screen time - tisíce hodin - pak to zacne vse davat smysl a uvidite opakujici se situace, kterych jste si napr. pet let nevsimali.
3) Jit na live az po jednom roce vydelecneho sim tradingu - bez zmen systemu
4) Neobchodovat za kazdou cenu denne - ale jen situace, ktere znáte - ktere odpovidaji vasemu stylu
5) Nenechat se vyzobavat malymi SL.
6) Nebat se trhů, ale respektovat je.
7) Zapomenout na vsechny patterny, linky, indikatory a ostatni veci, co pouzivaji zacatecnici, ktere stejne nefunguji.

Pote neni problem 10% mesicni zhodnoceni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...