Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: V tradingu stagnuji, protože mám problém s prokrastinací


Doporučené příspěvky

to MIrek F. : Pod to co jsi napsal se můžu klidně podepsat, jinak k tomu zhodnocení já mám osobní zkušenost, v mém případě je to pohyblivé od těch 8% do 20% měsíčně, záleží jak agresivně obchoduji a jak se trhy hýbou. Důležité je v tradingu vydržet a nenechat se "vycukat" občasnými neúspěchy, já sám se v této oblasti pohybuju od roku 2007, ale skutečně koncentrovaně a systematicky od roku 2010, a stále nejsem fulltime trader, ale to mi vůbec nevadí :) .

Jak kdosi řekl: "A kdo ti říkal, že to bude snadné". Trading je jednoduchý, ale není snadný :)

Ne strach, ale respekt k trhům musíš mít a počítat s tím, že DNES (myšleno v dnešní seanci) je všechno jinak ! A proto intraday mám rád, protože platí, že včera jsem mohl mít ztrátu 250 usd, ale dnes mohu vydělat 500 usd. Včerejšek zemřel ať žije dnešek !


"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Raider Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Trademan a ostatní
>
> Poviem ti moju osobnú skúsenosť. Poviem to obrazne
> - pre mňa nájsť cestu k úspešnému tradingu je ako
> nájsť východ v bludisku. Ja som v tomto prípade
> niekto kto sa dostal veľmi ďaleko, skúsil veľa
> ciest, ale žiadnu cestu von nenašiel. A vrátil som
> sa na začiatok a podávam ti o tom správu.
>
> Tradingu som s mojími priateľmi obetoval veľa.
> Šlo o desiatky tisíc eur čo sme do toho vrazili.
> Prečítali sme tisíce strán rôznych kníh. Skúšali
> sme všemožné prístupy ale naša snaha vždy končila
> v slepej uličke. V disciplíne problém nebol -
> strávili sme nad tým tisícky hodín, celé dni a
> noci (niektorí si vzali voľno, dali výpoveď a
> venovali sa tradingu naplno). V motivácii takisto
> nie (všetci sme mali naštudované knihy typu Bohatý
> otec/Chudobný otec a rôznych amerických mentorov).
> Pravdupovediac, spätne keď sa na to dívam sme sa
> správali naivne - vôbec sme tomu nerozumeli. Po
> niekoľkých rokoch neúspechov sme preto vrátili k
> "istote" - niekto odišiel makať do zahraničie, ja
> pracujem v oblasti obchodu, ďalší ktorých sme
> poznali zo zahraničia zmizli (nie, nespáchali
> samovraždu, proste prerušili asi všetky kontakty).
> Či existuje cesta von to neviem - ja som ju
> nenašiel a dal som tomu veľa.
>
> Píšem ti, lebo som sa v tvojom príspevku našiel. A
> určite desiatky/stovky iných ľudí. Len.. Podarilo
> sa to niekomu?
>
> Veľmi mi chýbalo na Finančníku predstavenie
> niekoho kto by napísal referenciu po tom čo sa
> stal úspešným obchodníkom. Lebo veľa referencií a
> ďakovaní je od ľudí ktorí sú na úplnom začiatku
> (ako napríklad ty).
> Napríklad: Začal som na Finančníku, naštudoval
> manuál, strávil tisíce hodín nad tým, a nakoniec
> mám OS s ktorým konzistentne obchodujem. Zanechal
> som prácu a teraz sa už niekoľko rokov živím
> tradingom. Môj systém je založený na XYZ. A
> prípadne rozhovory s úspešnými, aby sa trochu
> predstavili. Tomáš o nich minule napísal článok,
> ale prečo nevyjdu sami z tieňa, neprispievajú tu
> na fórum a pod.? To mi chýba.
>



ok na jednu otazku ti odpoviem. preco na forach nediskutuju ludia ktori sa v tradingu presadili

pretoze si vazia svoj cas.

predstav si, ze dokazes zarobit 10000 $ za mesiac. pracujes 30 dni po 10 hodin. kazda tvoja hodina ta teda vide 33.3 $. v podstate sa to da brat ako investicia do komunity. a teraz si predstav, ze na fore su ludia ktori peniaze zarobit nedokazu a stracaju. takych ludi je drviva vacsina. DRVIVA. tito ludia tiez prispievaju, a na forach travia dramaticky viac casu. tiez siria " informacie " s kadenciou ktora nema logiku. stracaju sice menej, ale o to viac diskutuju. povedzme ze stracaju 100 $ za mesiac. to je 0.33$ za hodinu.

no a na tomto priklade mozes vidiet ako vznika informacny disbalance. tomu zodpoveda aj pomer validnych prispevkov z informacnou hodnotou s prispevkami ktore su toxicke. kazdy novy clen komunity sa chce ucit, ale nema vobec predstavu, ktore prispevky su validne a ktore toxicke. absorbuje vsetko. chce dokazat sebe aj inym, ze sa nieco naucil a preto zacne prispievat. v principe len rozsiruje percento toxickych prispevkou.

ziadny racionalne rozmyslajuci clovek zo skusenostami nebude platit za to, aby mohol citat toxicke prispevky (totalne hluposti). no a to je odpoved na tvoju otazku. preco nevidis na forach success stories. pretoze kazdy clovek, ktory hlada silnu koncentraciu validnych prispevkov s informacnou hodnotou skor ci neskor pochopi, ze je lepsie sa diskusnym foram vyhybat. ja som to zda sa este nepochopil. ale napravim sa :D

no a k tomu co si napisal vyssie.

- financnik bol jeden z webou, kde som zacinal. Datum registrace: March 3, 2007 03:20PM
- obchodovat derivaty som zacal v tom case, predtym ma zaujimali skor akcie
- profesionalne som zacal obchodovat v roku 2009
- presiel som niekolkymi firmami, kde som obchodoval rozne obchodne styly.
- v diskrecnom obchodovani som v podstate dosiahol, to co som chcel. svoj target som si splnil.

BTW: aby som nezabudol, preco som vlastne chcel prispiet k tejto teme. precital som si clanok, ale chyba mi tam jedna velmi dolezita vec. a to je , ze najvacsia forma prokrastinacie traderov su verejne diskusie.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Vďaka za reakciu. Z nejakého dôvodu sa nedajú vyhľadávať tvoje príspevky, tak si nemôžem o tebe nič bližšie prečítať. Súhlasím s tým čo si popísal, platí to nielen na trading.

Zaujímalo by ma zopár otázok, ak dovolíš.

1. Čo si si spravil od roku 2007 inak, než robíme my a čo v stručnosti +/- napísal traderman? Čo ťa odlíšilo od "masy"?
2. Čo má robiť obyčajný "chlapec z dediny" keď nedokáže odlíšiť valídne príspevky od toxických? Kde má hľadať informácie ktoré ho "posunú" k ziskovému tradingu? Je to vôbec pre neho možné naštudovať si z internetu potrebné znalosti a samostatne zostaviť konzistentne ziskový OS ktorým bude živiť seba i rodinu na nadštandardnej úrovni?
3. Prečo si svoj OS nemal založený na objektívnych/kvantifikovateľných kritériach?
4. Využíval si pri svojom OS len cenu? Dokáže správanie ceny v minulosti predvídať jej budúce správanie, t.j. sú tam fakt patterny? Dajú sa kvantifikovať? Problém v minulosti môj bol že vždy sa dalo nájsť niečo prečo do obchodu nevstúpiť.

Mňa na začiatku mojej neúspešnej kariéry hnala predstava "ľahkého" zárobku potrebného na živobytie a možnosť obchodovať nezávisle na mieste. Keby mi mal trading len zhodnocovať úspory o zopár percent, asi by som to nikdy nepodstupoval, ani nikto z mojich priateľov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmmm poslední příspěvek se ptá zda vůbec fungují patterny. Já říkám že musí fungovat tak asi přibližně na 50%, ale všechny patterny a všechny známé formace. Pokud se dá RRR 1:1, přidá se špatnej nebo vůbez žádnej MM a přidá se psycho => ztrátevej trader. Uvědomte si proti komu stojíme, obrovský velký obchodník, banky, hedge fondy apod, dělají asi 90% objemu obchodů a ty malé tradery, masy, chtějí obrat o všechny peníze. A velkej přesně zná všechny patterny a ví jak pohnout trhem, a tak můj názor je, že nemůže velkej hýbat proti všem patternům to by potom malý poznaly že patterny nefungují, a tak velkej některé patterny pustí aby fungovali a některé ne a tam si vybere svoje zisky. Ano dobré patterny jsou OK, ale k tomu by bylo vhodné vystopovat toho velkého a s ním se nakousek svézt. Jak? Blbě. To je další diskuze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Natan, o tom proc nefunguji patterny, jak stopovat slabe a silne jsem dost podrobne zde na Financnikovi psal v ebooce Orderflow trader.
Tato otazka tedy neni nijak zahadna/slozita. Spousta lidi neuspeje jednodusse proto, ze se pres vsechny informace stejne snazi honit za svatym gralem, jako jsou treba patterny.

-------------------------------------------------------
> Hmmm poslední příspěvek se ptá zda vůbec fungují
> patterny. Já říkám že musí fungovat tak asi
> přibližně na 50%, ale všechny patterny a všechny
> známé formace. Pokud se dá RRR 1:1, přidá se
> špatnej nebo vůbez žádnej MM a přidá se psycho
> => ztrátevej trader. Uvědomte si proti komu
> stojíme, obrovský velký obchodník, banky, hedge
> fondy apod, dělají asi 90% objemu obchodů a ty
> malé tradery, masy, chtějí obrat o všechny peníze.
> A velkej přesně zná všechny patterny a ví jak
> pohnout trhem, a tak můj názor je, že nemůže
> velkej hýbat proti všem patternům to by potom malý
> poznaly že patterny nefungují, a tak velkej
> některé patterny pustí aby fungovali a některé ne
> a tam si vybere svoje zisky. Ano dobré patterny
> jsou OK, ale k tomu by bylo vhodné vystopovat toho
> velkého a s ním se nakousek svézt. Jak? Blbě. To
> je další diskuze.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč sem nechodí úspěšný trader? Každý takový ví, že k ziskovému obchodování nepotřebuje nic co se tu píše. Všechno jsou to zbytečnosti. Já zde chodím jen tak ze zajimavosti co se dá všechno vymyslet. Ke zvládnutí trhů stačí naučit se zadávat příkazy limit, profit, market, sl. a sledovat pohledem trh kam právě směřuje. To je celé. Tvé oči jsou nejlepší indikátor, který ti řekne kam jde trh. Na co všechny teorie a desítky indikátorů. Statistiky jsou fajn, ale jen pro zábavu, nikoliv ke zvýšení profitů. Trh se mění, statistiky taky. A tak je to pořád dokola. Myslíte, že nemám pravdu?
Přečetli jste spousty knih, zúčastnili se mnoha kurzů, jste přihlášeni na několika forech, tak proč jste stále v minusu? Tudy cesta skutečně nevede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...