Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

onlyx,

Moje metody su moje, ved ani poriadne nevies ako to robim, to tu ani prezentovat nebudem. Ak chces s 50% win a RRR=1 mat úspešný systém, naklonený v prospech seba musíš urobiť určitý zázrak, aby to nebola iba náhoda, ja som tu prezentoval určitú časť toho zázraku, nikoho nepresviedcam ani nikomu nebudem vysvetlovať ako sa to robi:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

onlyx
neviem odkial si prišiel na to, že to robím na základe nejakého čarovného indikátora v podobe MA, nič take jednoduché neexistuje, to by potom už mohol naozaj každy zarabať na čomkolvek. problém vidím aj v tom, že veľa ludí je tu presvedcených že majú nejaký prevahu v trhu v podobe nejakej metódy obchodovania. Myšlienka, že možeš viac zarobiť ako prerobiť na jeden obchod je previazaná s úspešnosťou do jednej rovnice, čo je výsledok tej rovnice?nejaká velká výhoda? je úsmevne sledovať niektore naivné predstavy. FA obchodovanie môže pomocť si urobiť prevahu v trhu, úspešnosť indikátorových systémov je iba dočasná záležitosť, keď budeš mať v hlave tu myšlienku že prídeš o zisky tak nech sa páči možeš si vyzbierať aj straty, neviem kde si prišiel na to, že zisky budeš mať väčšie, aby ti pokryli straty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo,

Nasiel som si tvoj starsi prispevok, mozno by sa hodil k tomu co si popisoval a aplikovanie na equity.

www.financnik.cz/forum/read.php?2,14177,63462#msg-63462

Netusim podla coho nadobudol dojem, ze pri obchodovani pouzivam more indikatorov, cez ktore snad ani nevidiet na graf.
Som si vedomy limitov indikatorov, nehladam v nich ziadny HG, ale ako pomocka mozu posluzit. V zaciatkoch som indikatoroval asi 1-2 mesiace a pochopil, ze „tudy cesta nevede“.

Nehladam nic zlozite, mam uz nejaku predstavu o OS. Moj system budu asi len len obycajne S/R, plavajuce pivoty a zaujal ma tiez Joe Ross . Momentalne sa vsak venujem korelaciam, diverzifikacii a MM. Nelutujem cas straveny hlavne nad simulaciou roznych typov PS. Posunulo ma to hooodne dalej, hlavne v tom, co mozem v reale ocakavat...

Stale mi vrta hlavou, kde je zakopany pes v tvojej metode, ale asi by som na pochopenie potreboval nejaky akcelerator IQ....nemas nejaky poruke ? / ber to predbezne ako pochvalu/ :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Maly postreh co sa tyka vypoctu RRR. V niektorych OS /napr. Hans 123/ znacna cast obchodov konci na PT=0. Ani tu na financnikovi som nenasiel uspokojivu odpoved, ako nalozit s takymto spwcifickzm pripadom obchodu.

Ci ich davat do win alebo loss obchodov. Na prvy mozno pohlad malickost, ale vysledky rozne i ked profit faktor je vo vsetkych pripadoch rovnaky.

Skumanim pokus-omyl som dospel k zaveru, ze tieto obchody treba z vypoctu RRR jednoducho vypustit. Nedavat ich ani do win, ani do loss, cize ako by ani neboli. Okrem docasneho blokovania marginu sa taketo obchody totiz nijako na ucte neprejavia.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo,

Random walk, fraktaly, Mandelbrota, Elliota mam prestudovanych i ked len tak zbezne... Ovsem zatial stale nevidim nic co by sa dalo pouzit na equity. Este mala otazka co sa tyka zobrazovania equity. Pouzivas normalnu, ci logaritmicku mierku na zobrazenie grafu?

Normalna mi lepsie zobrazi posledne obchody, na logaritmickej zase lepsie vidiet rovnomernost ci ne-rovnomernost stupania equity uz od 1. obchodu…Tvoju knihu som si uz davnejsie precital a to sa tyka i kritickych ohlasov na inych forach na nu...Nebudem rozoberat dalej :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

onlyx,

je tam posledna cast venovana natahovaniu funkcie, je to taky zakladný model, momentalne pouzivam uz o stupen nieco ine. Este nedavno tu bola debata ohladne zaistovania ziskov, minimalizacii strat a tak podobne. toto si das do excelu behom hodiny. nemozem vsetko dat na web k dispozicii potom mi nic neostane iba ludia co budu kritizovat nieco comu nerozumeju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Testoval som vcera Ronov LR a zistil, ze to nie je /aspon pre mna/ to prave orechove. Podmienky som nastavil tak, aby uz od 2 straty v rade za sebou bol rezim DD, s tym, ze v nasledujucom obchode sa investuje x-krat /5x-10x-20x/ mensia ciastka ako mi ukazuje Kelly.

Rezim win naopak nastupil uz po druhom zisku v rade za sebou s tym, ze investicia sa vratila na full uroven. Vysledky sa nijako nezlepsili ani experimentovanim s roznym % Kelly. Pouzival som len random obchody. Prakticky vzdy bolo konecne zhodnotenie /po 1000obchodoch/ bez pouzitia LR i o rad-dva vacsie ako po pouziti LR.

Tym nechcem povedat, ze LR nemoze byt v urcitych pripadoch prinosny. Mne vsak zatial zatial vychadza, ze trosku vacsie riziko bez pouzitia LR stoji za rozdiel v konecnom zhodnoteni. LR ma asi zmysel v seriach W-W-W-W-W, L-L-L-L-L. Podla mna je aj seria W-L-W-L-W-L specifickym druhom serie :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo,

Musel som sa posadit aby som nespadol ked som cital ze "ked vidim že sa vytvara vzor w,l,w,l,w skor mam tendenciu obchodovat kazdy druhy obchod". Take nieco predbezne nazyvam "indikator Nostradamus" :-D

Myslel som si, ze W-L-W-L je tak urovni sumu...Ako mozes vediet, ze prave nastala taka ci onaka seria ? Tie vzorce som si pozrel co si doporucil, ale zatial som nevidel nic co by ma posunulo dalej...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

onlyx,

prosím jako nováček nepodléhejte obchodní strategii typu "hráč rulety" :-). Pokud chcete mít jistotu v obchodování, držte se pravidel MM, které jsou nastíněny zde na Finančníku, sám jsem příklad toho, že moc dobře fungují.

Tímto nijak nezpochybňuji systém uživatele lopo1, ale pokud chcete vydělávat s větší jistotou, dejte na informace od tvůrců tohoto webu.

Až budete mít stabilní zisky, odložte třeba 5000 USD a klidně vyzkoušejte nějaký nový styl MM, který tu navrhuje lopo1....... ale po pravdě to už nebudete mít vůbec zapotřebí :-).

Toto je moje osobní doporučení pro všechny začínající - tvořte svůj moneymanagement dle článků zde na Finančníku, tvorba MM totiž není žádná věda a jak je zde nastíněna, funguje moc dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...