Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

Airmike,

presne je pravda co si napisal ako sa to da na malom ucte ale toto s tou pakou je podla mna tiez lepsie ked je mensia, ked mas velku paku tak to mas to iste ako keby si mal velky kapital a otvaral by si riskantne obchody s velkkymi objemami, ked ma niekto maly kapital tak nech ukrajuje po malych kuskoch a nie sa snazit prist aj o to malo co ma za pomoci velkej paky, je to sice sanca rychlo zdvihnut kapital ale je to len o to vecsi risk. alebo v tom vidis nejaku vyhodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Timur443

position sizeing je velmi dolezita sucast tradingu, ak niekto nedoveruje position sizeingu tak mu proste nerozumie, nepoznam ziadneho obchodnika ktory by ho nepouzival, nech je akejkolvek formy, nejde totiz len o navysovanie objemu, ale aj kompletny management objrmu obchodov. ak by neexistoval position sizeing, vsetci obchodnici by obchodovali 1 lot alebo 1 kontrakt systemom All Inn All Out, nonstop cely cas. takto ale neobchoduje nikto.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timur443


Pral bych Ti,aby se Ti podarilo s urcenym managementem profitovat.Position sizing je dulezita soucast tradu !!
Podle me je zbytecny si urcovat tak extremne umelej trading a risk management.Je dobre ,ze se snazis postupovat logicky a mas presnej plan.Myslim si vsak, ( a nemusis Ty i ostatni souhlasit)ze je potreba plan pro ruzny druhy tradu.
Ja osobne pouzivam jina meritka pro ruzne fundamenty ,pary,a podobne.Je treba neustale hledat.To co funguje tyden,nemusi fungovat dalsi !Na druhou stranu neni dobre si trading prilis technicky komplikovat !
I z 250$ se da postupem casu zvysit kapital.Chce to precizni disciplinu a pevne nervy !!


Hodne stesti (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pre NLA urobil som dva testy uplne totoyneho systemu s totoznzmi periodami, jeden je uplne bez MM len otvaranie a zatvaranie pozicii na prekrizeni urciteho signalu, a nejakom casovom filtri. a nejaky trendovy ukazovatel duhy je to iste, ten istz trend prekriyenia periodz a aj casovy ramec, akurat je donho yakomponovanz ten uplne najprimitivnejsi MM ktory ma napadol nieje to rovnake casove obdobie, tomu bey MM chzba mesiac, lebo som vyhodil data, ale ako priklad smeru equity to staci

4977

4978

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S demo účtem již mám zkušenosti, zprvu jsem obchodoval pouze na MA, moc se nedařilo, neměl jsem přesně určený SL, a moneymanagment byl trochu v pozadí. S moneymanagementem mám zkušenosti, v teorii jsem zběhlý, jenže v praxi je to samozřejmě všechno jiné, takže mě čeká zkoušení, pilování a zkoušení.
Přeju všem hodně štěstí v obchodech a díky za cenné rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf

bol som zvedavy kto si to vsimne prvy :) prepac, ale je to pozicny system len pre priklad, keby som to nechal na tickoch asi by to nebolo hotove este ani teraz. a samozrejme ye som si to nevsimol, pri spustani testu. je to ale pozicny system , na tikoch moc nezalezi v tomto pripade. podstatne je ze tie krivky maju opacny priebeh, ani obdobie nieje presne identicke,je to proste akademicky priklad

Nebulizer

ten uplne najjednoduchsi aky ma napadol, s fixnym PT a SL , taky system sam nepouzivam, ako som pisal je to len a len ako prezentacia toho co dokaze zaradenie MM do hociakej strategie. je jasne ze ten trh ktory som vyberal, je specificky tim aby ukazal ze je to extremny rozdiel, prave preto som ho vybral.aby ste si nemysleli ze vas vodim za nos, tak tie vysledky su take super pre to, ze obchodovany trh je USD/CAD 5M a keby ste aplikovali do neho hociaky system ktory funguje na principe trendflowingu na vyssich periodach indikatorov urcujucich trend alebo cohokolvek co dava trhu dostatok priestoru , a nastavili SL a PT tak vam vidu neuveritelne dobre vysledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no konecne som nasiel presnu verziu AOS bez MM a tak vam mozem ponuknut trosicku kvalitnejsie nahlady takze teraz sa zhoduju presne data , systemy , periody, a jedine co sa nezhoduje je system vstupov a vystupov, este som nastavil aj Tick data,aby sme boli vsetci spokojny :) (vtipek) ak tam nejaky ten obchodik chyba. zrejme bude nejaky error , ale na vzorke 380 obchodov to snad az tak neboli data su od 22.8. 2007 do 07.2.2008 cize cca 5,5 mesiaca, par je USD/CAD a je to 5 min TF, este pripominam ze toto je cisto akademicky pripad, obchodovat nieco podobne je prilis riskantne, na to aby bol system vhodny potrebuje vela veci vyriesit, system som vyberal zamerne taky nedokonaly aby boli rozdieli badatelne

4982

4983

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Já se opravdu, ale opravdu nechci hádat, ale takto se dva přístupy porovnávat nedají. Tak tedy proveď oba testy na otevřené ceny, ne jen jeden. A dělej to na stejném období, každý systém má výdělečné období a ztrátové. Jak vyloučíš, že nešlo "jen" o ztrátové období resp. ziskové toho druhého?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf

uf verim ze sa nechces hadat :), len akurat nerozumiem co si chcel povedat, mohol by si mi to vysvetlit este raz?

este jedna vec, co som chcel dodat je ze zhoduju sa este aj vstupy, akurat vystupy sa nezhoduju.
toto nieje priklad porovnania dvoch systemov, len priklad toho ako sa pri zmene MM, z jedneho neproduktivneho systemu da spravit probuktivny, podla toho hesla : nejde o vstupy ale o vystupy

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...