Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

Oprava tabulky

Úroveň---Účet $---Max. dovolený Lot---Max. Risk $
1..............200...........0,01................. 20
2..............400...........0,02..................40
3..............600...........0,03..................60
4..............800...........0,04..................80
5.............1000..........0,05.................100
6.............1200..........0,06.................120
7.............1400..........0,07.................140
8.............1600..........0,08.................160
9.............1800..........0,09.................180
10...........2000..........0,1...................200

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

veterán: Fakt.Tak dík:)

Další oprava tabulky
Úroveň---Účet $---Max. dovolený Lot---Max. Risk $
1..............200...........0,01................. 2
2..............400...........0,02..................4
3..............600...........0,03..................6
4..............800...........0,04..................8
5.............1000..........0,05.................10
6.............1200..........0,06.................12
7.............1400..........0,07.................14
8.............1600..........0,08.................16
9.............1800..........0,09.................18
10...........2000..........0,1...................20

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax: výpočet má správne. 2 USD pri mikrolotoch je 20 pips, kde spread je potom od 0,3 USD.
Valcik: veľkosť SL si dobre zváž. Malý SL = častejšie vyhodenie s trhu. Nehovorím ale, že 20 pips nebude stačiť, záleží na stratégii a menovom páre ktorý budeš obchodovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jano:Já jsem nezpochybnoval výpočty,jen jsem chtěl říct,že se musí s těmito věcmi počítat a konkretně 0.3 USd ze 2 USD je už 15% SL ztracených aniž by podklad udělal nějaký pohyb,a taky plnění vstupů a výstupů v demu kde to má asi Valcik.M natestováno může být na live účtu trošku horší,což může být taky problém pro SL.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Valcik.M

je to dobry PS , paci s mi , SL 20 je dost velky, na male TF , ale nemusis riskovat vzdy 20 pips, riad sa podla trhu ja som si pri malom ucte prerataval vzdy vzorce na pocet dolarov,

v excely som si spravil tabulku, ktora vykalkulovala pocet USD pri danom pocte lotov a pricom som vydy hodil do vzorca kolko lotov potrebujem na SL

povedzme ak potrebujem 24 pips SL, tak to bolo vzdy 20 USD a ked to bolo 15 pips SL aj tak to bolo 20 USD, takto ti vykalkuluje pocet lotov s ktorzmi vstupit a nikdy neriskujes viac ako mas stanovene %

vzorceky boli dva, pre dolarove a pre jenove pary, stacilo zadat aky SL potrebujem.
tento postup je vhodny na male ucty. treba ho len dodrzat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Rád bych se zkušenějších traderů zeptal jestli mám šanci obchodovat s mini účtem. Mám připravený obchodní plán (MA, RSI, fundamentální časová analýza hlavních měnových párů), slýchám často že mini účty nemají šanci ve forexovém obchodování přežít.
Díky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějak musíte začít. Dejte si tu nejmenší páku a obchodujte. Na vyších TF jsou větší výdělky, ale musí být také větší SL-risk. Najděte si co vám bude nejvíce vyhovovat a které trhy dobře trendují. Logické je , že s malým účtem se těžko přežívá. Já bych doporučoval účet alespon 1000$. Záleží jen na vás jak rychle proniknete do ziskového obchodování. V případě nějakých problémů se můžete zastavit a zkoušet na demu. Důležitá je analýza sebe samotného. Pokud nyní trénujete na demu a máte ziskový systém tak máte velikou šanci zvítězit i v ostrém obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timur443

RSI a MA je technika, fundamentalna analyza je zas nieco ine. podla mna ak chces pracovat na malom ucte potrebujes co najstriktnejsie definovane pravidla. len zo striktnymi a jednoduchymi pravidlami (jasne definovanymi) sa da zo zaciatku
postavit system na statistike a pravdepodobnosti. dalej potrebujes, Risk a Monezmanayment a ucet u brokera ktory ti dovoli obchodovat male objemy, najidealnejsie mikroloty, aby si mohol aplikovat progresivny position sizeing.
neviem preco MNovak odporuca malu paku, prave pre male ucty je dolezita paka velka, ale to je zase vec nazoru, najdolezitejsia je statistika a monezmanazment, ak si diskrecny obchodnik samozrejme disciplina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timur443 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> Rád bych se zkušenějších traderů zeptal jestli mám šanci obchodovat s mini účtem. Mám připravený obchodní plán (MA, RSI, fundamentální časová analýza hlavních měnových párů), slýchám často že mini účty nemají šanci ve forexovém obchodování přežít.
> Díky moc.

Osobně tvrdím, že je to dokonce nutné, pokud nemám k dispozici větší rizikový kapitál. Pro nějaké přežívání to asi zřejmě bez zvýšení risku nebude valné (agresivním obchodováním se dá účet velmi razantně zvyšovat ale i rychle vynulovat, na to stačí jednoduché počty). Pro vyzkoušení, zda u tohoto způsobu obživy mohu zůstat, je jednoznačně lepší potit se u našetřených 200 USD (a brát je jako školné), než blbnout 2 roky na demu, nebo nedej bože skočit do obchodování s půjčenými miliony - i tohle tady už bylo.
Happy pips.

Jeden náš bývalý Pan Prezident měl krédo:"Nebát se a nekrást"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Chtěl bych kombinovat RSI, MA a fundamentální analýzu, ale pouze časovou (viz.Obchodujeme forex VIII), zkrátka bych obchodoval jen dny a hodiny kdy jsou měny "nejaktivnější".

Rád bych se také zeptal na position sizing. Hodně lidí píše že position sizing nedoporučují. Pokud mám však stanovený risk 2% z účtu, mohl bych později po případném zvýšení počátečního kapitálu loty přidávat.

Zde je menší shrnutí mého prozatimního obchodního plánu:

Technická+fundamentální (časová) analýza
MA, 5min. graf (hodnota 13)
RSI
SL:2% z účtu (případně 4% stále se nemůžu rozhodnout, zkoušel jsem 2% jenže to trh nemá šanci se příliš rozjet)
Velikost účtu: USD 250
Výstup: buď PT 40 pips nebo protnutí MA

Pokud byste měli nějaké návrhy či připomínky byl bych rád.

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pohled zatím spíše teoretika a nováčka, ve forexu superteoretika:

Kdysi ve své přednášce J. Ross říkal, že největší problém je v podkapitalizování. Že by člověk neměl obchodovat, pokud nemá na aspoň 2 kontrakty (2 mini-mikro loty). Ještě lépe na 3. Nakoupit 3 a když je aspoň nějaký malý zisk na pokrytí komisí, tak uzavřít jeden(2) kontrakty a stopku posunout nad B/E. A s tím zbytkem pak se snažit vydržet do nejdéle a nejlépe.

Prostě snažit se o "drobky" s tím, že časem se podaří i nějaký větší obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...