Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

onlyx,

Pytal si sa na konkretnu seriu. Je to tak dlhšie studujem vzory a ešte raz opakujem, že zvyknu mať tendenciu sa na určity čas držať. Každá taktika má svoje plus aj mínus. Všetko je to založené na tom ako to prehodnotiť, či je momentálne účinná. Mne osobne najviac sedí dynamický systém, považujem ho za najefektivnejší. Keď niekto ako Honzim si myslí, že obchodovanie sa drží v nejakom tendenčnom pásme a len občas vypadne, to znamená, že príde nejake väčšie DD, tak ja sa radšej vždy pokúšam analyzovať či už nekolope na dvere. Mne je úplne jedno, či tomu veríš, alebo niekto, chvalim ti, že použivaš hlavu a snažíš sa niečo optimálne nájsť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lopo,

Za dynamicky PS povazujem i Kellyho. Uvazujem nad moznostou, co nedavno nacrtol Ron. A to rozdelovanie %risku na jednotlive obchodovane trhy, podla zasluh kazdeho z nich zvlast. Cize ak to prelozim do svojej reci tak pridelenie % risku bude podla aktualnych profit faktorov kazdeho trhu mínus-1. Tuto moznost vsak musim este dokladne otestovat.

Doteraz som to riesil tak, ze %risku co mi vyslo z Kelly som vydelil poctom obchodovanych trhov. I tento model mi daval celkom solidne vysledky. Ma vsak slabinu v tom, ze ak ma nejaky trh aktualnu dlhsiu seriu DD tak si to nevsimnem, lebo ostatne trhy “tahaju ” zanho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Týmto príspevkom uzatváram rozdávanie rozumov. každý ma svoju hlavu a úsudok. Za najdôležitejšie považujem rozlišenie troch stavov: 1, ziskový- account sa skriabe na sever, 2, obdobia stratové, 3, obdobia nerozhodné- oscilujúce. Trh ma presne taku istú štruktúru. Ak najdeš metódu ako rozlíšiť tieto stavy tak si vyhral, dokonalosť v tom nehladaj, stačí ak budeš mať solídnu pravdepodobnosť ich rozlišovať. Keď chceš zarábať v trhoch tak je to obdobné hladáš pohyb, ktorý ti nadelí zisk. trh ma obdobia kedy netrenduje - pohyb do strany. Pozri sa na RW a trh zistíš, že veľký rozdiel tam nie je, ak tam nejaký je tak iba ten, že trh ma tedndeciu viac trendovat. Doležité je predsa vedieť kedy obchodovať, ak budeš ako kombajn a budeš brať všetky vstupy potom budeš mať aj ty tendenciu sa vraciať k zárobku=0. to je môj názor, kto si myslí , že trh bude iba trendovať a bude predvídateľný tak takeho považujem za rojka. Byť pripravený na defenzívu je najdôležitejšie, inak ťa zloži to, že budeš doháňať straty, nechaš sa vyviesť z miery a žiaden návod ti nepomôže. Vedieť, že to nie je prechádzka ružovou záhradou už zistili mnohý, stále sa najdu rojkovia, čo tu budú tvrdiť, že im sa také nemôže stať keď budú dodržiavať pravidlá tak po roku idu na svoju jachtu. Vytriezvenie príde rýchlo a može prísť už na začiatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

nechci nijak zpochybňovat vše, co bylo uvedeno zde na FINANCNIKU, ale zajimala by mě argumentace, proč není vhodné blokovat víc než 50 procent účtu v marginech. Dává mi to smysl při pozičním obchodování, ale při intraday v tom nevidím důvod. Myslím, že margin nelze považovat za riskovanou částku. Znovu opakuji, že nechci toto tvrzení zpochybňovat, akorát bych to chtěla vysvětlit. Obchoduji ER2 s účtem 11K a v podstatě bych měla začít se dvěma kontrakty od 14K.

Děkuji za odpověď
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený pane Kyselo,

věřte mi, nebo ne, všechny tyto příspěvky jsem četla, obzvláště, když jsou od Libice. Nenašla jsem tu však odpověď na mou otázku. Asi jsem to dostatečně nevysvětlila, ale samozřejmě, že mi vychází, že když budu obchodovat se dvěma kontrakty, tak mi zůstane i na drawdown a ještě mám i rezervu. Snažím se své příspěvky vybírat opravdu svědomitě a nepsat sem žádné hlouposti, a už vůbec ne něco, co je tu výstižně popsáno. Samozřejmě mohu i něco přehlédnout, ale to není tento případ. Omlouvám se, jestli Vás můj předešlý příspěvek pobouřil a zdálo se Vám, že mrhám Vašim časem.

S pozdravem
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,

v pohode, kdybych mel takovy pocit, ani bych nereagoval. ;-)

Pak ovsem zrejme nechapu otazku. Ptate se, proc nema byt v marginech blokovano vice nez 50% uctu. V odkazovane diskusi je to imho vysvetleno celkem jasne. Mj. je vsak treba si uvedomit, ze tento pristup money managementu funguje jako ochrana proti navyseni marginu nebo proti gapum. I k takovym situacim dochazi. Pokud budete v marginech blokovat vice nez 50% uctu a broker zvedne margin na dvojnasobek (viz InteractiveBrokers na indexech), pak Vas takovy krok jiste nepotesi (broker automaticky uzavre Vase pozice).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Promiňte Martínku, ale vysvětlení Libice není korektní.

a) obchodovat stále stejný objem kontraktů - stokrát opakovaný nesmysl (dynamicky se přispůsobující se objem je základním předpokladem, jak úspěšně rozvinout jakoukoliv činnost - v duchu hesla "Kdo se nerozvíjí, zaniká".) - zdá se mi lepší zvyšovat loty, než stále vyhledávat nové a nové páry na obchodování (limitem je sumamých znalostí o trhu). Sám jsem si to na sobě ověřil - a myslím si,že je nás tu více.

b)poměr blokovaného marginu k výši konta závisí na stylu obchodování, výši rizika (vysledovaném DD, atd) a ne na dogmatech, slepě přebíraných z knhi na knihu (článku, školení). Musíte si uvědomit jednu věc - ten, kdo vás školí, musí mít něco za sebou (a to tu má málokdo). Bral bych větu typu - obchoduji tak a tak a zde se mi osvědčilo to a to. Tady však zaznívá jen papouškování.

Nic ve zlém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN: Myslim, ze jsem vysvetlil celkem jasne, proc je vhodne neblokovat vice nez 50% uctu v marginech, takze s tim papouskovanim bych byl opatrnejsi. :-) V tradingu je samozrejme vse zcela individualni a zalezi na vlastnim obchodnim stylu. Urcite poucky a - jak Vy rikate - "dogmata" maji svuj logicky a zcela racionalni zaklad. Samozrejme Vam ale nikdo nebrani, abyste je ignoroval a obchodoval treba bez SL a s 90% uctu blokovanymi v marginech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN,

já se jen svojí troškou připojím k diskuzi, nebojte se, nechci tu nic "papouškovat". Co napíšu, je z vlastní - skutečné real trade zkušenosti.
Proč mít maximálně 50% účtu na marginu ? Předem jsem jen intraday obchodník.
Když jsem budoval MM, uvažoval jsem právě o až 90% z účtu na margin, 10% na SL je přece až až :-). Po nějakém papertradingu a přidání selského rozumu, jsem stejně MM pozměnil a na marginy riskuju 50% z účtu.
Že bych měl pocit, že mi účet roste pomaleji ? Tak na to musím hned zapomenout, v tradingu je možné za jeden jediný den zhodnotit účet klidně o 10%, ale také je možné o 15% přijít :-). Navíc jedno z hesel pro trading by mohlo být (možná už je) - ani jeden jediný cent vám z předpokládáného zisku neuteče, pokud budete obchodovat opatrně a obezřetně.

Nedávno se stala zajímavá situace u IB jak psal Martinek - margin na ER2 se najednou zdvojnásobil.
Pokud bych měl účet 5000 USD, pohoda, pořád mám na margin dost peněz (4000 USD). Ale veřte nebo nevěřte, hooodně obchodníků, hlavně začátečníků (stejně jako já), by měla obrovský problém obchodovat s pocitem, že si můžu dovolit při SL 100 USD max. 9 ztrátových obchodů. ER2 navíc hodně obchodníků obchoduje se SL větším než 100 USD. Navíc pokud jste tvrdě papertradoval ER2, je dost škoda přecházet na jiný trh abych riskoval max. 50% z účtu. A jak to potom vypadá ? Stačí, když první obchod je ztrátový, nebo i varianta, že první je ziskový a druhý ztrátový a zaručuju, že u velkého procenta obchodníků jde psychika do kytek.
Pocit, že se přibližujete k situaci, že dáte margin a zbyde vám na jeden jediný obchod, je katastrofální. Netvrdím, že k takovému scénáři dojde, ale psychika tu sehrává ohromnou roli - přímo vám bude mávat před očima a křičet - neriskuj tolik, nedopadneš dobře !!! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...