Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

maestro:

je to vsetko vysvetlene v spominanej literature, t.j. : INTRADENNI OBCHODOVANI E-MINI TRHU II., str.79.
V pripade, ze nie ste absolventom skolenia, dufam, ze nijako neporusim pravidla tohto vlakna, ked Vam chcem pomoct, ako taktiez zacinajucemu traderovi.

Jedna sa teda o jednu z metod position sizingu na vypocet poctu kontraktov.Je to konzervativnejsia metoda, zo zaciatku (do cca 6 kontraktov) narast rychlejsi, no s pribudajucim profitom je narast poctu kontraktov pomalsi a tak nam chrani nazhromazdeny profit.

N- pocet kontraktov
P- vytvoreny profit (vyska uctu - pociatocny kapital)
delta- konstanta, napr. 2000 nam hovori, kolko USD profitu musime dosiahnut, aby sme mohli zvysit o jeden kontrakt.Plati taktiez pre uberanie pozicii so znizujucim sa profitom.
^ - exponent

Nech sa Vam dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luke22:

samozrejme, ze rovnica je rovnicou len vtedy, ked sa lava strana rovna pravej.A aby sa rovnala, musime tu jednu stranu (obycajne lavu) vypocitat.Takze my pocitame pocet kontraktov N, pri znamom P a delta.Cize ste dospel k stadiu, kde N=0,5*(odmocnina zo 17 +1).
Teda konktretne Vy s Profitom (nie pociatocnym kapitalom) 10 000 USD a deltou 5000 mozete obchodovat s 2 (presne 2,56) kontraktami.Pre doplnenie profit=momentalna vyska konta minus pociatocny kapital.

Ale jednoduchsie sa problematika chape celkom logicky tak, ze sa pytame, kedy uz konecne budeme obchodovat viacej kontraktov.Teda vieme pocet kontraktov, vieme delta, ale nepozname Profit.
Priklad. kolko musim mat vytvoreneho Profitu, aby som mohol obchodovat uz 2 kontrakty pri delta napr. 2000.Jednoduchou matematickou upravou zakl. rovnice, vyssie uvedenej vypocitame P=250(4k2-1), kde k je pocet kontraktov.Slovami P rovna sa 250 krat(4 k na druhu -1).Pre k=2 nam vychadza Profit 3750 USD.Teda pri pociatocnom kapitale napr. 5000 USD mozme podla tejto metody pridat druhy kontrakt pri vyske uctu 5000+3750=8750USD.

Happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky moc a neni delta 2000 malo? Cetl jsem to i v clanku: Kolik muze sypat daytrading. Kde uvadi Tomas taky delta 2000, ale pri pocatecnim kapitalu 10000 USD a pravidla risku 3% na obchod. Je to hodne malo ne? Kdyz riskuju 3% z 10 000 USD to je 300 USD a zakladni sl mam 150 USD tak to znamena, ze muzu zacit obchodovat s 2 kontrakty. Takze v tomto pripade, kdy jeste nemam zadny profit je delta 5000 pokud tomu rozumim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim,

vzhledem k tomu, ze forum Financnika mi hodne dalo, rad bych taky prispel nejakou drobnosti:

Vytvoril jsem jednoduchy programek, ktery vypocita maximalni moznou riskovatelnou castku pri zadani celkove velikosti uctu a percentualniho omezeni. To znamena, ze napriklad pokud mate v obchodnim planu, ze chcete riskovat max 3% z uctu na jeden obchod, a mate na uctu napr. 25632 $, tak Vam program vypise cervenymi pismeny :), ze muzete riskovat max. 768.96 $.

Programek je napsan v prog.jazyku Autoit3 a mel by byt plne kompatibilni s vetsinou OS (testovano na W2000, W XP a W Vista-vcetne 64bit verze.

V programu je samozrejme povolena spetna dekompilace, aby jste si mohli zkontrolovat, ze skutecne neobsahuje nic skodliveho. V pripade zajmu samozrejme pridam zdrojovy kod take na forum ;-)

Programek muzete stahnout na:
czshare.com/download_file.php?id=116802&file=mmcalc.exe

(snad moderatori prominou ten link :) )

Myslim, ze by to mohlo pomoct hlavne zacatecnikum a lidem, co maji vecne potize s dodrzovanim sveho stanoveneho MM. Samozrejme to take urychluje vypocty. co si jeste muzete dovolit a co nikoliv :)

Pouziti:
Program staci stahnout a ulozit nekam do pocitace, po spusteni zadejte do prvniho policka sumu na ucte a do druheho procenta, ktere Vam dovoluje Vas MM riskovat. Zmacknete tlacitko GO! a zobrazi se celkova castka, kterou miuzete na jeden obchod riskovat (typicky celkova velikost SL)

V pripade dotazu, nebo navrhu co pridat/ zlepsit klidne piste sem, nebo na muj mail (v profilu)

Pipsum zdar!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stojan:
nechci se tě dotknout, jsem rád, pokud někdo aktivně přispívá... Ale nestačilo by takový vzorec hodit do excelu a ve třech buňkách by to spravilo stejný efekt? Mimochodem, já mám podobný vztah zabudovaný v EA, který si vždy sám spočítá velikost pozice než začne obchodovat.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...