Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím forexákov
Túto stránku zakladal Adraj a ak ešte obchoduje metodu ktorú popisal na jeseň2005 ako druhý príspevok,
rád by som vedel aká je jej úspešnosť.Prípadne ak ju niekto z vás obchoduje budem rád ak tu pripojíte
nejaké názory a postrehy o nej.Prečo sa na to pýtam.Jeden učet vo Vtčku mám zahedžovaný a z druhým sa trápim.
Môj problém je ten,že plusových obchodov mám 70% z celkových obchodov a 30%stratových,len tých 30% má
úspešne ničí lebo nedodržiavam MM.Bud priemerujem,alebo mám pocit že už sa to otáča,a rozne dalšie blbosti
po ktorých mám bolesti brucha.Ak dám stoploss asi všetci čo ste Live viete čo mi spravý,samozrejme mna vymetie a pekne sa vráti.Ak si vyhradím den na obchodovanie,nič sa nedeje,ak tu nie som trh sa valí.Ale to všetci poznáte.
Budem rád ak sa mi k danej stratégii vyjadrite tý čo ju obchodujete live,alebo ste ju obchodovali,dostávam ju už druhý týžden do krvi a verím že teraz už nebudem nervozne otvárať VTčko ked večer sa k tomu dostanem.
dik za názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Adraj Napsal:
-------------------------------------------------------
> To rbitter,
> 1.j á také říkám, že navyšování pozic je VELMI
> nebezpečná záležitost
> 2. je to ovšem zajímavá věc, ale na velmi dobře
> zbacktestovaném systému
> 3. je nutné nutné mít RRR min. 1:2, ale čím vyšší
> tím lepší
> 4. končit řadu na 0,5 lotu je asi málo
> 5. nerozumím větě: "Pokial chceš dosiahnuť vyššie
> RRR ..."
> 6. systém který tě tahá v 300 pips trendu kontra
> se mi moc nezdá
> 7. pokud už navyšovat, tak (podle mého názoru) je
> d´Alembert systém nejlepší. Může zvednout výkon
> zisku, a je relativně šetrný k účtu.
>
> Shrnul bych to asi tak = začátečníkům rozhodně
> nedoporučuji ! Pro zkušenější tradery to může být
> zajímavé.
>
>
> Adraj


Souhlas (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před tím, než jsem se začal vrtat ve forexu jsem se zabýval taky docela riskantním podnikáním a bylo potřeba dobrého moneymanagementu a tak vám nastíním jaký mm. používám já. Je to mm. který je opravdu funkční a nikdy jsem s ním neměl problémy. Budu rád, když se na to podíváte a napíšete, co si o tom myslíte.

1) Zvolím si maximální risk na obchod, používal jsem 2,5%, ale ted zkouším 5%.

2) Vytvořím si žebříček přechodů mezi limity:

$1000
$2000
$4000
$8000
$16000
$32000
$64000



3) Zvolím si, jak budu volit výšku stoplossu a počet lotů. Vždy chci riskovat těch 5 %.

- buď zvolím pevné stoplossy
$1000 - SL=50
$2000 - SL=100
$4000 - SL=200
...

- nebo stoplossy nebudou pevné, ale musím přepočítávat počet lotů. Příklad bude pro první limit $1000.
př: 5% z $1000 je 50 bodů, ale já chci umístit SL ne na 50 bodů, ale na 80.
Počet lotů=(50)/(80)


4)
-Začínám Na limitu $1000 a mám SL50
-Vždy riskuju stejnou částku až do přechodu na vyšší limit, nebo na limit nižší
-Rozmožím-li majetek o 100%, přecházím na vyšší limit
-Přijdu-li o 50% majetku, přecházím na nižší limit
_________________________________________________________________

Výhody ...
-klasická výhoda mm. a to exponenciální nárůst kapitálu
-čím delší dobu obchoduji a čím je můj majetek vyšší, tím se minimalizuje riziko bankrotu !!!

-Začínám-li s 1000ci dolary, tak při risku 5% na obchod bych musel mít sérii 20ti neúspěšných obchodů abych zbankrotoval.
-Pokud svůj majetek zdvojnásobím na $2000, tak při risku 5% bych musel mít sérii 10ti neúspěšných obchodů, abych klesl na $1000, čímž se dostanu na nižší limit a dalších 20 neúspěšných obchodů, než se dostanu na nulu.
-Pokud se časem můj účet rozroste na $32000, musel bych mít opravdu velkou smůlu abych klesnul na nulu a to přesně 60ti neúspěšných obchodů ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste,

trochu podobný model budem aplikovať i ja, ale čisty martingale, ako je u teba to nie je. No nič, v krátkosti vylíčim o čo ide, vlastne to zlepšuje RRR, ak je systém funkčný. Je to martingale, resp. pyramídovanie , ale v mojom prípade tak max. 2-3x.
Príklad:

Určím si niekoľko rôznych hladín vstupu, pričom SL ostáva na rovnakej cenovej hladine.
Risk na obchod je vždy rovnaký napr. :

1. 0.1 lotu SL 80 pips.
2. 0.2 lotu SL 40 pips.
2. 0.4 lotu SL 20 pips.
4. 0.8 lotu SL 10 pips.

Výhoda je, že ak je SL dobre odhadnutý a trend sa obráti po 3-4 vstupe, mám podstatne výhodnejšiu cenu ako len v prípade vstupu na jednej cene a oveľa viac lotov v hre, teda i eventuálny profit. Jednoducho za málo peňazí veľa muziky :-D

Apropo, výstupy robím na rozdiel od vstupov už len na jednej cene :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to beraniste:

Prakticky stejný systém jako máš ty jsem si připravil pro dobu, až budu obchodovat naostro. Je to podle mne jednoduché, jasné a dobře to chrání před hloupostma. Jen s tím rozdílem, že po prvním navýšení účtu o 100% stáhnu výdělek domů a budu už dále obchodovat s "cizími penězi". Na konci každého roku pak budu stahovat domů 20% případných zisků. Neboť čert nikdy nespí:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravim. Konecene jsem si vypracoval MM, chtel bych slyset vase nazory na nej. Riskuje se max 1% na jeden obchod. I když se dostaví 10 ztrátových obchodů za sebou, tak se nic vážného neděje:o).

Podle, níže uvedené tabulky budu určovat velikost pozic. Každá uroven je pro me závazná. Přechody mezi urovněmi budu brát jako povýšení, nebo ponížení v práci.

Úroveň---Účet $---Max. dovolený Lot---Max. Risk $
1 200 0,01 20
2 400 0,02 40
3 600 0,03 60
4 800 0,04 80
5 1000 0,05 100
6 1200 0,06 120
7 1400 0,07 140
8 1600 0,08 160
9 1800 0,09 180
10 2000 0,1 200

Pravidla:
1.Maximální povolené riziko na jeden obchod činí 1% z celkového ůčtu.
2.Po pěti ztrátách za sebou přehodnotím trh
3.Jestliže budu dlouhodobě prohrávat, znovu do hloubky prověřit OS a RRR.
4.Změny nesou vyhrazeny.
5.Při porušování těchto pravidel(celá tato strana) = pauza až do odvolání.

Uvítám jakoukoliv radu, kritiku, nebo pochvalu. Díki moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...