Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

please help!

Jsem zmaten. Učím se zrovna posouzení směřování trhu podle open aktivity a není mi jasné, jaký je rozdíl mezi otevřením-otestováním-únikem a otevřením-odmítnutím-zvratem?
V obou případech trh otevře, obchoduje v jednom směru, ale pak se obrátí a profičí skrze open na druhou stranu. tak jaký je teda rozdíl?
Možná že v prvním případě se odrazí od nějaké S/R, kdežto ve druhém se otočí jen kvůli neakceptaci ceny ostatními obchodníky??

Babo raď :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek: market profile je market profile a footprint je footprint, jsou to dva rozdílné druhy grafického zobrazení trhu. A špatně hledáš, u české konkurence je jedno super vlákno, ale odkaz ti dát nemůžu, bylo by to proti pravidlům. A ta praktická aplikace teorie z knihy je těžká. Ale kdo hledá najde. A malá praktická ukázka z 1.6. Vlevo 31.5. trh v Q začal hodně růst, proto je to důležitá úroveň, kde ten růst začal, protože tam někdo, kdo má sílu trhem, začal nakupovat. 1.6. evropa tuto úroveň respektovala, i když byl předtím negativní report, ale tato úroveň ho udržela a udělalo se tam low, kde se dalo spekulovat na long. US open bylo test drive a trh se odrazil od úrovně, které vznikla v premarketu po negativním reportu. Všimni si, kde jsem si udělal čáru, na úrovni, kde je pouze jedno písmenko, tam trh udělal nové low a k tomu je opět potřeba mít sílu, takže za tím bude stát někdo velký a v případě, že se trh do této oblasti bude vracet je šance, že ten velký bude tu úroveň bránit. A tak se i stalo v US těsně po open. Tam byl tutový short. A US seance respekovala opět v písmenku D úroveň začátku nárůstu Q z 31.5 a vlastně i low premarketu, trh se tam odrazil opět dva body do plusu (to není vidět na tomto grafu, ale pokud by se někdo podíval na normální čárkový graf, tak to uvidí). Ale pak přišel další negativní report a pád směrem dolů. Ten už to low premarketu nezastavilo, ale po druhém negativním áčkovém reportu by asi nikdo rozumný nezkoušel long.

16407

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yaxi, zdravím, konečně jsi se ukázal na tomto vláknu :D DÍKY!

předem se omlouvám za - pro tebe asi debilní dotazy - ale... MP objevuji, žasnu a učím se :-)

1) tebou zmiňovaných stránek a fóra jsem si samozřejmě vědom, ale je to tam takové "nemastné neslané". Samé zkratky typu WVA, WPOC, RE, dMPOC atd. Spoustu toho dešifruji (mám český překlad knihy), ale nechápu, jak to spolu souvisí. TT prakticky popisuje své obchody a dává sem tam questions, ale pod pokličku nahlédnout nenechá. A nové semináře zatím nejsou vypsány... (teď jen doufám, že se bavíme o stejném serveru :D:D

2) k tvému obrázku:
- můžeš se kvůli mě prosím vrátit o myšlenkový krok zpět a popsat mi, co která písmenka představují? Máš tam malá i velká, dva Profily rozvrstvené po půlhodinách, další shuštěné do "zvonu". Ta velká písmena představují US trh a ta malá EU trhy? Podvědomě tuším, že jeden trh zohledňuje cenu druhého, ale jak a proč a kdy.. na to jsem zatím při studiu nenarazil :-(
- a proč ten druhý graf začíná velkým U a plynuje překračuje do malých písmen až do "p" (btw. kam ti prosímtě zmizelo "o"?)
- heeej, teď mi to došlo, ta písmena pokračují po sobě abecedně stále dokola, malá a velká řada. OK, ale proč tam máš zobrazené čtyři grafy z časů 22:30 (to monitoruješ noční pohyby US?), 9:00 a 15:30? Ten dopolední čas - to je Evropa? A 15:30 je začátek US - OK :) Jak jsi prosímtě dostal tyto dva trhy dohromady, popř. Jak moc spolu souvisí?

3) můžeš mě prosím popostrčit, z čeho jsi čerpal ideje a náměty pro tvorbu svého know-how? ty webináře, co jsi na ně házel link do diskuze o ... jsem skoukl, první OK ochutnávka, ale druhému jsem zbla nerozuměl... :-(

4) poslední dotaz směřuji k platformě - používáš ninju a indikátory máš prosím odkud? Jsem odhodlán v rámci studia investovat přiměřenou částku do kvalitních indikátorů a dat, ale samozřejmě až poté, co budu vědět, co zkoumat a backtestovat, že :D


yaxi, popř. anybody, díky za odpovědi, moc si vážím Tvé ochoty pomáhat a radit. MP, resp. její výklad mi otevírá nové obzory a popravdě - zatím se nemůžu nabažit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek,
doporučuji se v začátcích neupínat na jeden styl, ale snažit se po svém pochopit, co se v thu děje, proč klesá/stoupá, proč se odrazil právě tady atd
MP neni nic jiného než jen další způsob vizualizace vztahu cena x objem v čase, navíc si myslím, že pro začátečníka je to hodně těžké čtení, čemuž odpovídají i Tvoje dotazy .. nesnaž se svůj styl opsat od někoho jiného, to nebude fungovat, čti si knížku, koukej do grafů, najdi si tam to svoje, co pochopíš proč se taky děje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po vyhledavani na netu, dle rad zkusenejsich a zbehlejsich v MP a footprints to vidim nasledovne co se tyce set up dat a softu:

Varianta 1. low cost: Sierra Chart na grafu 35€ mesice plus IQ feed data feed zhruba dalsich 60€, navic na strankach Market Delta take uvadeji TransAct jako vhodneho poskytovale dat pro MD. Predpokladam ze co je dobre pro MD bude dobre i pro MP. Pri otevereni uctu u Infinity data zdarma cili cely set up pro MP nejakych 35€/mesicne. Doporucuji pro historicka data priplatit backfill coz vychzi na dalsich zhruba 25$ mesicne

Variana 2.

Market Delta ve spojeni s nejakym doporucovanym data provider z jejich stranek, dle verze Market Delata softu do 129$ (profi 199$) mesice plus IQ feed 63$ v zakladu plus burzovni poplatky.

Dle nazoru z for to vypada ze pokud se jeden chce vazne zabyvat footprints tak neni nic moc lepsiho nez Market Delta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

1) bavime, dalsi dotazy tam

2) mala velka zadny rozdil, jenom mala jsou spis v premarketu a velka hlavne US, ale duvod to zadny nema, kazde ukazuje pulhodinu.
Pismenko o pouzito neni, protoze samotne o uz ukazuje open.
Vsechno je to ES, je rozdelene do 3 useku, 22:30 az 8:59 je japonska seance (pismenka U az p), 9:00 az 14:29 je evropska seance (od q do C) a od 15:30 do 22:15 je US seance (D az R).

Zhusteni a roztahnuti je funkce, kterou umoznuje Ninja, neco je lip videt zhustene a neco je lepsi videt roztahnute.
3) zaklad byl Steidelmayer freebook na CBOT (hrozne cteni), pak Dalton v cestine (neco z toho uz mrtve, neco stale aktualni), www.trading-naked.com/, Alexander tranding a prakticka aplikace viz ten seminar, to byl hodne velky posun vpred.

4) fin-alg.com/
MP grafy za 249 USD one time fee
Footprinty za 59/mesic nebo neco kolem 700 one time fee
Nebo cely balik vcetne dalsich veci za 1100 one time fee k doptani viz bod 1). Ja si to poridil, ty veci co jsou tam navic zatim nepouzivam, zatim si vystacim s MP a FP, ale clovek nikdy nevi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
o market delta jsem slyšel, prý je to špička, ale zase tolik prostředků nemám (nejsem ochoten investovat). zatím jedu jen paper, tak proto.

chápu, že cena otevřela 1.6. těsně na hranici skutečné hodnoty předešlého dne (VA?), při otevření otestovala nahoru, tam se odrazila od oblasti s nízkým objemem obchodů v EU seanci, udělala dlouhej prodejní výběžek a podle velkého volume na hodnotách okolo 1340 usuzuji na agresivní vstup reakčních prodejců. Těm jejich odhodlání vydrželo (asi, není vidět) a stlačili cenu pekelně nízko. To koukáš, jak to mám načtený,co?

ale teď mi vrtají hlavou hlavně ty japonské a evropské seance. Takže to, co se obchoduje v noci (US noci) je z velké míry ovlivňováno situací a pohyby na jap. a evropských trzích. OK.
Teď jsem ale zmatenej - máš tam regulérní obchodní seanci s většími cenovými pohyby i velkými objemy obchodů, zatímco když jsem obchodoval TFko, volume bylo v mimoobchodní hodiny na nule (minimu). Jak to mám prosímtě pobrat? ESko se obchoduje jen na US trhu přeci :S
mi to hlava nebere :D a prosímtě, popostrč mě, ten premarket mi nedá spát :-)


deerhound:
mentoring? to zní zajímavě :-) povídej... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

Niekto tu naznacil, ze MP je dost narocny na zaciatok a ze je lepsie najprv pochopit nejake zakladne principy trhu, co, ako, kedy a preco sa tam deje a potom zacat nabalovat cosi ako MP. Ja osobne som ho zacal studovat po 3 rokoch, precital dohne zlozitu knihu o MP a aj napriek tomu, ze mu rozumiem, testoval som ho v praxi, poznam urovne na ktorych sa trh otaca, tak som ho uplne vyradil z mojho obchodneho systemu. Moj kamarat o nom vie takmer vsetko, obchoduje ho live uz nejaku dobu a ma s tym hodne velke problemy, boj so psychikou to tam dat limitne, verit, ze sa to tam otoci atd.....

Povedal som moj nazor, vezmi z toho co uznas za vhodne, alebo aj nic....

Ak sa do toho pustis, prajem ti vela stastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já ti o market delta nic nepsal, ale ta se nedá koupit, měsíčně se pronajímá za něco kolem 200 USD. To o čem sem psal já jsou indikátory do Ninjy a za market profile je jednorázová platba, takže to vychází lépe než všechny ty pronájmy, pokud to plánuješ využívat nějakou dobu.
Jinak 1.6. byl den dvou významných negativních reportů - 1. byl v A a tam byl pokles v premarketu, který se zastavil na low Q z 31.5 (1337.75), kde nastupovali předešlý den velcí kupci. A open v US seaci také ovládli prodávající, kteří cenu nepustili výše než těch 1347.00, kde byl průraz low premarketu po tom prvním reportu. Ale opět měli problém s úrovní 1337.75, kterou bránili nakupující. Ale v E přišel druhý negativní report a pád.
ES se obchoduje celý den až na dvě přestávky mezi desátou a půlnocí. Japonská část bývá slabá, ale v Evropské části dne se dá normálně obchodovat. Volume tam bývá průměrně kolem 220 tisíc kontraktů za celou seanci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo:
já netvrdím, že to bude easy, ale to, co čtu, resp. studuju, mi do sebe zapadá.Na live trading nespěchám, tu počáteční horlivost už mám za sebou. Ale já prostě nemůžu obchodovat indikátory a nevědět proč. Nestuduji ani tak MP, jako spíš principy fungování trhu a v MP je to akorát líp vidět. Vstupování do obchodu a řízení pozice, psychická náročnost apod., to až časem. Kapitál na to mám, ale nechci o něj přijít, tak se nikam nehrnu..

yax:
jasně, spletl jsem se. Už mi z toho jde hlava kolem. Dík, do těch MP od fil-algu rozhodně zainvestuju. Dnes to balím, zítra další zkouška..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...