Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yax: jasné, jen zatím vůbec netuším, od čeho se při tvorbě systému odpíchnout. V kížce zrovna studuju, jak krátkodobé ukazatele ovlivňují dlouhodobé přesvědčení (str. 162 a dále) a momentálně koumám tabulku na str. 180, kde jsou popsány vztahy mezi směrovou snahou, volume a skutečnou hodnotou. Využíváš to nějakým způsobem pro svoji analýzu? Někdo sleduje měsíční ukazatele, někdo týdenní, tu je to popsáno čistě ve vztahu k předešlému dni..?
jináč dneska super den, ájina za A :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

nesleduji, ja nechci predvidat kam by mel trh jit. Ja se snazim v prubehu daneho dne udelat obchod. A k tomu mi staci videt, co se deje aktualne plus levely z historie. A zaklad je vychazet z rocnich urovni (O, H, L, C, VAL, VAH, POC a dalsi) a pak jit postupne k mesicnim, tydennim a aktualnim (vcerejsek, premarket a aktualni US seance).
Ja jsem treba vcera vstupoval do longu po odrazu od open na 72.50 v 16:43 protoze trh pri open odminutnul dalsi pokles, takze to vypadalo na uzavirani grafu, ale po tom co trh vylezl tri body nahoru zacaly v T&S pri kazde snaze posunout trh vyse chodit prodejni objednavky, takze bylo jasne, ze smerem nahoru to nepujde.
A dnes je zatim to same v premarketu, trh zacal po devate stoupat k high japonska, ale kdyz byla cena kolem 1264.00, tak opet zacly chodit velke prodejni objednavky. Takze prodavajici zatim brani svoje pozice, ale dneska je kupa reportu, tak se uvidi, co s trhem udelaji.
A pokud budes mit dotazy k profilu tak je davej v tom vyse zminenem vlakne, patri to spis tam, nez sem. A opet doporucuji si projit ty obchody od zari do unora v tom vlakne, jasne ze tam neni vsechno, ale jsou tam zaklady a par veci, na kterych se da urcite stavet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>>gumaczek

Myslím, že pokud to myslíš s diskréčním obchodováním vážně, tak sis vybral těžkou, ale nejlepší cestu ;-). Pokud ti vydrží nadšení a motivace.

Jestli zrovna studuješ Daltonův Mind over Markets, tak se po přečtění podívej na tohle video:
vimeo.com/24291612

Dalton si ji (asi před měsicem) znova přečetl a sám byl překvapený, co tam občas našel, takže natočil UPDATE video, ve kterém "dovysvětluje" a aktualizuje některé techniky a principy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

gumaczek: předpokládám, že to není kniha od finančníka,že? Kdo ji napsal? Je v češtině??
Našel jsem jedinou zmínku o české knize o Market Profile a je to od nějakého Turka. To je ona co čteš?




gumaczek Napsal:
-------------------------------------------------------
> teď jsem koupil knihu Market profile a po třech
> prvních stranách čučím jak blázen. Takový "aha"
> efekt jsem nečekal. Těžké na čtení, ale
> doporučuju!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte ak by bol niekto taký dobrý. Má niekto poriadny MP lebo ja som našiel free indikátor do ninji len si chcem overiť či je spolahliví. Vzhľadom na to že sa len učím orderflow a aukciu tak by som si nerád platil za poriadne "hračky" nechápte tak že sa tomu chcem vyhnúť ale rozpočet stredoškolskej mládeže je obmedzený ;)

Teda posledné data mám z 13.4 a na US seancii mám nasledujúci MP:
VAL-2353,75
POC-2361,75
VAH-2373,25

Vďaka za ochotu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...