Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

richip,
na nějaké diskuzi na nějakém fóru. Možná to zní divně, ale fakt pořádně nevím kde - prostě to v nějaké diskuzi bylo přímo od Vegase, tak jsem to stáhnul - ani jsem tomu nějak zpočátku nevěnoval pozornost. Kdybych si to pamatoval, tak sem hodím odkaz... :) ...zkusím zapátrat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Original Vegas v anglictine na fore ForexFactory.com

www.forexfactory.com/forexforum/showthread.php?t=4113

Vegas avizoval tento vikend nejake zmeny a tie uverejni na tomto fore

www.forexfactory.com/forexforum/showthread.php?t=4261

Par zaujimavych "reminiscencii" na temu tunel od "nezavislych" tunelarov je aj na tomto fore

www.forexfactory.com/forexforum/showthread.php?t=4243

Na tomto poslednom fore najdete aj nieco do VT Tradera, posobia tu zname nicky z visualtradingsystems.com a z visualtradingcharts.com ako Claude a hlavne Bemac.
Dute

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím jeden začátečnický dotaz pouze jsem uvažoval o nejlepší možné strategii pro mě jako začátečníka s kterou by se dalo začít pracovat na párech EUR/USD a USD/CHF. Vzhledem k tomu že tyto páry na sebe reagují opačným způsobem tak přestože budu mít signály k otevření pozice tak trend se může samozřejmě obrátit. Pokud tedy bych si nebyl jistý, otevřu pozice na obou párech ale ne opačně ale obě pozice na B nebo S. SL na 25. PT ma 60. A proti náhlým pohybům směru bych předobjednal pozice po projeti SL či PT a volich bych o 15 pips níže či výše než denní min. či max. hodnotu. a se stejnými hodnotami SL 25, PT 60. Přestože v pátek byl pro většinu traderů velmi úspěšný den, u mě protože jsem byl většinu dne mimo tak jsem byl večer překvapen že jsem na obou párech přišel díky té dlouhé svíci puze o jednu pozici , druhá se uzavřela s PT a zároveň se předobjednaná pozice otevřela a uzavřela též s profitem. Bohužel na jednom páru jsem zapoměl přeobjednat pozici Takže zisk necelých 100 dolarů na 3 minilotech. Asi kdybych byl v tu dobu doma asi by zisk byl o něco málo větší, nebo taky menší že. Předpokládám že tato strategie by mohla být účinná a možná už ji někdo delší dobu testoval třeba jiným způsobem. Ale asi kdyby to bylo tak jednoduché jak myslím to praktikoval každý. Na druhou stranu si myslím že provázaností obou párů by se dalo využít spíše ku prospěchu než ke škodě. Zatím pracuji pouze s jednoduchými indikátory které myslím pracují dosti spolehlivě a mají pro mě větší přínos než komplikované systémy kterým zatím nerozumím. lisakus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus:
Urcite zajimave, a hlavne "naprogramovatelne". Clovek by do robustniho AOS nemel moc vstupovat. JA jsem si takhle odpalil za svou FX karieru nekolik stovek pipsu a take jsem si tim prohloubil ztraty, protoze jsem posouval jako magor SL s tim, ze se to uz ted podle "zarucenych" indikatoru musi otocit.
hodne zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus
připadá mi to dost podobné strategii, která tady už byla několikrát diskutovaná - otevření pozic na obě strany na jednom páru. Jako na všechno, je na to asi jediná odpověď: udělej si důkladný backtesting, a jestli ti to bude fungovat, tak to zkus na demu. A jestli ti to bude dlouhodobě fungovat i tam, bude to mít solidní RRR resp. expectancy, tak se vykašli na všechna doporučení pro nebo proti, a prostě obchoduj svoji strategii... :) Někomu holt vydělávají MA, někomu čajové lístky a někomu třeba úplněk... :)
Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Narazil jsem na zajimavy problem: urceni trendujiciho a netrendujiciho trhu
Trend urcuji podle MA, ale jak ted byl trh nejakou chvili v rangi, zjistil jsem, ze v takovych pripadech funguje na urceni trendu mnohem lepe MACD. Pokud trh trenduje, pak se velmi vyplati obchodovat ve smeru MA, pokud se trh pohybuje do strany, pak je vynikajici MACD.
Pouzivate nekdo rozliseni trendujici trh / trh do strany se dvema ruznymi strategiemi?
Pro upresneni: trend urcuji na 2h grafu (MA nebo MACD), vstupni body urcuje CCI na 30min grafu (vzdy ve smeru trendu urceneho na 2h grafu), vstupy a rizeni pozice probiha na 5min grafu. Modri uz vedi - je to klon tripple screenu.
Doufam, ze jsem to popsal aspon trochu srozumintelne ;)
Problem je samozrejme definice trhu do strany a trhu v trendu - neboli kdy pouzit MACD a kdy MA. Pouzivate nekdo podobnou metodu?
dik za nazory
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink Trend (krátkodobý a střednědobý) určuji hlavně podle MA, lépe řečeno EMA v periodě 12, 55 a 144. Udělal jsem si k tomu ještě přechodové linie pro EMA12 a EMA55 (Up a Down), kde se mění barvy Down-Up (červená-zelená EMA12 a fialová-žlutá EMA55). Přehled o trendu je tak celkem spolehlivě určen (změny bílá šipka). Obrázek je na 30 min. cable, ale lepší je pro trendy asi 60 min. graf. Určení postraního trendu přes MACD - zajímavý námět na přemýšlení.. :) SID

821

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Dzink: rovnez se snazim vyuzivat Elderova TripleScreena a potykam se s priblezne stejnou veci, ale pri vetsi volatilite respektive po hodne velkych svickach.... snazil jsem se to vyresit trochu pruznejsim nastavenim MA a MACD-hist, ale pripadalo mi jako bych se tlacil do pozice porad, proto posledni dobou testuji po velke svici.... pri urceni hlavniho smeru vice se priklanim k MACD-hist na nejdelsim case a pozici se snazim kontrolovat pomoci Elder-Rays, kde optimalizace vystupu bude hodne dulezita. Nevypada to zle ale jeste jsem nenarazil na divergence histogramu, pokud se objevi vse muze byt jinak :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...