Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no... ja moc nevim o jakych robotech tady mluvite, ale ja se ptal na docela neco jineho. chtel si neco precist o nejakych konkretnich systemech obchodovani. nasel jsem neco tady na financnikovi, ale moc zatim ne. chci si proste zacit pomalu stavet nejaky ten svuj system tak hledam co by mne oslovilo..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one Napsal:
-------------------------------------------------------
> no... ja moc nevim o jakych robotech tady mluvite,
> ale ja se ptal na docela neco jineho. chtel si
> neco precist o nejakych konkretnich systemech
> obchodovani. nasel jsem neco tady na financnikovi,
> ale moc zatim ne. chci si proste zacit pomalu
> stavet nejaky ten svuj system tak hledam co by mne
> oslovilo..


Zkuste si začít stavět tento volně dostupný systém:

Buy at low.
Sell at high.

Připomínáte mi mě samotného, když jsem poprvé přišel do čajovny a poté co přišla servírka a zeptala se mě, jaké mám přání, řekl jsem ať mi donese čaj. Chudák nevěděla, jestli mě popadnout a vyhodit nebo jestli se má smát...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den

Chci držet GBP asi 5 let.Největší pohyb je vždy na forexu,ale držet peníze u dukascopy by mě na přerolování stálo za 5 let balík?Asi?Tedy jak koupit měnu na 5 let abych se vyhnul poplatkům na forexu?
A)Navíc ,když to držím déle než 2-3 roky tak jsem osvobozen z toho platit daně?

B)Kde mám tedy nakoupit a CO? Index?Futures na měnu?Nebo co a kde prosím? :)

Abych měl co nejvvýživnější pohyb a co nejnižší poplatky za držení měny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pardon chtěl jsem říct,že chci držet GBP long těch pár let podle mě poroste na 100% ;)

Tedy kde je to nejlevnější vlastnit otevřenou long pozici?na forexu u dukascopy to není problém,ale myslím VS poplatky a také zda po 2-3 letech již nemusím zaplatit dan,protože mám tu pozici otevřenou 2-3 roky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, obelix vynechej mě,děkuji ti.Já mluvím o tom zda je levné mít třeba index nebo měnové futures?O tom nic netušíš a ani já to nevím proto se ptám.Můj dotaz míří na někoho gold member.

Tedy mám LONg třeba u dukascopy ,ale jde mě o to to držet 2-3 roky na long mám koupit : měnové futures na 2-3 roky?
nebo index?
Nebo prostě držet otevřený spot na forexu?


Co z toho je jevýhodnější z pohledu poplatků a zda se po držení 2-3 let musí pak při zavření platit dan?
U akciíí se myslím po držení 2 let již neplatí.

Děkuji za odpověd od gold members ;)
vklad 1.milion kč

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

Obelix na Vaši otázku odpověděl úplně přesně a dostatečně - pokud máte 1m CZK a chcete spekulovat na růst GBP (tedy na "pokles" CZK), založte si účet v GBP u jakékoliv banky a tam převedené CZK uložte.
Tak zněl původní dotaz.

Pokud chcete obchodovat s pákou, pro dlouhodobý trade je nejlevnější na standardní burze otevřít pozici futures. Za rolování budete platit (cca) 10 USD/měsíčně (pro objem 1m CZK == 50k USD). Dojde-li k velkému pohybu, ztratíte veškerý počáteční kapitál.

Pokud chcete limitovat riziko (že Váš předpoklad nevyjde a GBP oslabí), kupte call opce. Poplatek bude vyšší, na cca 5 let počítejte s 3-5 nákupy, bude Vás to stát (odhadem) cca 15% prvotního vstupního kapitálu. Riskujete jen tento poplatek.

Obchody s futures/opce zdaníte i po 2 letech (resp. budete danit postupně v průběhu vkladu).

S FOREXem bych pro dlouhodobou spekulaci vůbec neuvažoval - velká páka zlikviduje vklad velice rychle.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji a ted dotaz pro všechny gold members
díky kbtm

Ted dotaz na váš pohled na simulovanou situaci :

Ve stejnou chvilku oteřou 3 osoby pozice 1 long
2 long
3 short
1 long za 1.mil EUR/USD
2 long 1.mil EUR/USD
3 short 1.mil EUR/USD

Kam podle vás půjde trh? Všichni tři jsou jediní účastníci trhu pro danou dobu a jejich peníze budou v tuto chvilku jediné nové prostředky na trhu jako by nikdo jiný nevložil nic bez ohledu kde je trh.Prostě v tuto chvilku nejsou vkládány žádné jiné prostředky pouze tyto.

Kam půjde trh a kdo by z nich vydělal?1?2?3? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...