Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jasne, ja si to spis hlavne davam do souvislosti vzhledem k poctu pipsu na preddefinovanych vystupech.
Trochu pocitam, jak to od oka vypada v porovnani se strategii, kterou davam dohromady. Ale vystupy na Fibonacciho cislech jsou hodne zajimava myslenka, koukal jsem na to na grafech - a svete div se, ono to vazne funguje :)) Ne vzdycky, ale tak nejak dost casto na to, abych to bral v potaz :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby,
fakt nevím, kde je chyba, mně to chodí naprosto normálně. S BB to nemá nic společného, ten je daleko složitější. MAFibo jsou vlastně jen vertikálně posunuté MA. Hele, teď mě napadá - ty fibo úrovně jsem posílal ve světle šedé barvě - nemáš je prostě "neviditelné" na bílém pozadí??? Pravé kliknutí na štítek > vlastnosti > barva/styl a vždy si klikneš vlevo na danou MA a vpravo nastavíš barvu.
Pokud by to nefungovalo, zkus sem hodit jako přílohu a já se podívám, jestli není někde něco špatně.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby,

já teď po těch pár dnech na live tradingu jsem sice zatím pořád ještě v plusu, ale samozřejmě, jak už jsem psal, člověk zjistí věci, které na demu prostě neregistruje. Takže teď si dělám nový pečlivý backtesting na každý měnový pár zvlášť a dolaďuji, což bude zase nějaký ten den trvat. Zatím mi to vychází tak, že vstupuji skutečně až když close zůstane na druhé straně než open, ale myslím, že každý systém, pokud má být komplexní, má vždy nějaké filtry, hodně záleží na nastavení money- a riskmanagementu atd. To ti fakt nedá nic jiného, než backtesting a demotrading. Prostě to nenahradíš žádným instantním systémem, i kdyby ho vymýšlel génius. Protože v momentě, kdy jde do tvrdého, najednou zjistíš, že začneš přemýšlet o tom, jestli to ten autor systému dobře ozkoušel, jestli neudělal někde chybu, jestli mu můžeš opravdu věřit, jestli tuhle svíčku by ještě bral nebo už je moc krátká...
Wilson taky píše něco v tom smyslu, že jeho systém je sice skvělý, ale že kdo si ho důkladně neotestuje na historických datech, je trouba. Protože člověk musí systému absolutně věřit - je to něco, co tě drží na laně nad propastí - a ty bys to lano svěřil cizímu chlapovi, kterého jsi v životě neviděl??? :)
Ještě zpět k tvému dotazu - za určitých okolností bych tu svíci bral i jako odraz, ale to záleží na analýze S/R úrovní, a to je zase věc natolik individuální, že snad neexistují dva tradeři, kteří by to viděli stejně... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Standby
cable zatím neobchoduji - jednak na to nemám ještě dokončený úplný backtesting (na základě opakovaných backtestingů kombinovaných s novými zkušenostmi z reálu upravuji systém) a hlavně nemám dost velký kapitál aby mi to dovolil MM. Když, tak jedině na hodně významné fundamenty původním Sidovým stylem s hodně utaženým SL... :)
Jinak dnes bych do toho nešel, evidentně se to už od 5.1. mlátí sem tam, žádný trend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...