Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

Namodro
začal jsem teď testovat různé ukončení pozice. Otevírám tři naprosto stejné pozice a nastavuji SL 25 pips.
1. pozici nastavuji PT 60 pips a vůbec na ní nesáhnu
2.při 25 pips zajišťuji na +1 a dále opatrně posouvám a koukám na RSI a další indik. a pozici zavřu,dle své uvahy
3.Tuto pozici otevírám na MT ,protože tam to funguje uplně suprově. Nastavuji Trailing stop 25 pips a MT bezproblému posunuje SL až mě to někde vykopne ven.

Po cca 60 obchodech vyhodnotím, která strategie je nejlepší, nejdou mě moc výstupy z trhu, mám tam moc emocí.
Osobně bych byl nejraději kdyby lépe fungovala první a nebo třetí možnost. Tak uvidím


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Standby,
sám píšeš, že máš moc emocí. Tak si vyber variantu, kde máš výstup jasně definovaný a nemáš v ní místo na lidovou tvořivost. To totiž dokáže totálně zlikvidovat i ten nejprofitabilnější systém. Netvrdím, že nejsou borci, kteří dokážou okamžitým posouzením indikátorů nebo dokonce intuitivně dělat perfektní výstupy z pozic. Ale kolik jich je???
Výstupy ti vydělávají $$$, ne vstupy. Já mám z psychologie státnice a je mi to při tradingu houby s voctem platný... :) Dokonce jsem si musel dát k monitoru velikou ceduli "NIKDY neporušovat obchodní plán" a nejlepší by bylo, kdybych tady měl robota, který by mě majznul přes prsty, když chci udělat něco, co nemám v obhodním plánu přesně definované. Teď se třeba zrovna cloumám už třetí den v pozici, kde už jsem dvě jednotky zavřel s profitem a třetí jednotka se mi mele druhý den sem tam (swissie). Už asi desetkrát jsem si musel vytáhnout výsledky backtestingu a pokaždé sám sebe přesvědčovat, že to takhle už bylo stokrát a že přesně takhle vypadaly ty nejziskovější obchody. Přitom to moc dobře vím... :) Výhoda (pro mne) v té mé strategii je, že u toho nemusím sedět, protože mám nastavenou SL a PT, takže po každé čtyřhodinové svíčce akorát posunu PT, a když ho jednou, dvakrát neposunu, tak se taky celkem nic nestane. A když u toho nemusím trávit celý den, nemusím se prát se svou psychikou... ;)
Znova a znova zjišťuji to, co se tady píše pořád dokola: live trading ti výsledky z backtestingu i z demotradingu oseká napolovic, pokud nemáš totální automat, jako je třeba Volfův breakout system. Už jen tím, že někdy nestihneš při rychlém pohybu včas naskočit, že nejsi pořád doma - takže se ti může stát, že ti zrovna utečou tři ziskové obchody a vstoupíš zrovna do ztrátové série, atd. atd. A ty emoce v tom nadělají paseku největší... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
minipoznámka: tu ceduli "NIKDY neporušovat obchodní plán" vyhoďte a dejte si tam "Vždy dodržovat obchodní plán". Jako instrukce pro vaše podvědomí to na rozdíl od té první verze má šanci fungovat. Jako "emeritní psycholog" určitě víte o čem je řeč...ty zápory (ne, nikdy...) se otočí proti vám, podvědomí si z nich udělá kladný pokyn -vždy porušovat obchodní plán a je to v háji...
Hezké dny, dobré obchody, Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja sa stretávam s podobným problémom, ale pri výstupoch z obchodu. Snažím sa to riešiť pevne stanoveným PT a SL, ktoré posúvam po fibo úrovniach, ale asi by som si mal zviazať ruky, aby ma netrhalo vystupovať z obchodu, keď ešte nie je správny čas :D. Vtedy to radšej riešim tak, že keď ma také niečo pochytí, tak sa prinútim vstať od PC a ísť si po čaj, do kúpelne alebo si idem prečítať nové maily. A keď mi "hlava" trochu vychladne, vrátim sa, skontrolujem situáciu a čakám na ďalší "nával" pokušenia porušovať obchodný plán... :)....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bacak:
z môjho pohľadu to vyzerá asi takto: Hľadám moment, kedy tunel, cena a 12EMA sa stretnú resp. sú všetky v rozpätí 5pips, čo sa nestáva až tak často (od októbra 2005 som to v priemere na jeden pár zaregistroval asi 10 krát),pretože 12EMA vcelku kopíruje cenu, a tak jej trvá nejaký ten deň, kým sa vráti k tunelu. Po takejto situácii zvyčajne nasleduje výrazný pohyb. Ak si pozrieš grafy, zistíš, že takáto situácia nastáve vtedy, keď sa trh trochu "upokojí" a začne ísť mierne do strany resp. pohybuje sa v nejakom užšom range. Preto treba byť pri takejto situácii obozretný, hlavne čo sa týka SL, aby si ho nedával tesne pod/nad hranice tunelu, lebo ak sa začne trh "motať" okolo neho, ľahko na takomto pohybe vykrvácaš (sám som sa o tom presvedčil :S). Ak nastane situácia, že cena, tunel a 12EMA sú spolu (čím dlhšie to trvá, tým lepšie), nájdi si rezistencie a supporty v okolí tunelu, ktoré poslúžia na potvrdenie nastávajúceho pohybu (v takejto situácii breakout funguje skutočne perfektne :)).
Tento filter odstráni veľa falošných signálov, aj keď na druhej strane odstráni aj viacero dobrých pohybov cez tunel. Takže zavisí len od Teba a Tvojho obchodného štýlu, do akej miery ho budeš využívať, alebo či si ho prispôsobíš (napr. som skúšal akceptovať range, v ktorom sa cena, tunel a 12EMA pohybovali na úrovni 15pips u volatilnejších pároch (cable) a 10pips u ostatných (napr. EUR/CHF)).
Pekný deň. :)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bacak:
áno, dalo by sa aj takto. Ja osobne si takéto niečo potvrdzujem pomocou trendlines alebo inej grafickej formácie, tak ako Wilson upozorňuje vo štvrtom bode o filtroch. Šom zvedavý, čo trh urobí, pretože v podstate od 23:00 nášho času, je cena uzavretá v tunely a nie a nie sa z neho "dostať" a 12EMa je už absolutne v jeho strede :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bacak:
hlavne nezabudni, že je to len model a treba ho skúšať a vypilovať podľa svojej povahy a štýlu. To, čo by urobil Wilson alebo ja, nemusí byť dobré pre Teba a naopak. Konečné rozhodnutie je tak či tak na človeku, ktorý "kliká myšou", pretože sú to jeho peniaze a jeho zodpovednosť.
Pekný deň :)
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...