Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Mikro kontrakty na akciové indexy


petr

Doporučené příspěvky

za mě perfektní možnost jak začít dělat AOS na indexy případně obchodovat indexy pozičně s menším účtem.

Na intraday je to podlě mě nesmysl. Pokud potřebuju 6 nebo 7 ticků jen abych pokryl komise ... na NQ mi stačí jeden tick, na DAXu mi z ticku zbyde ještě na poplatky na další 2 trejdy :-)

  • Líbí se 4
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 1 hodinou, tomas262 napsal/a:

za mě perfektní možnost jak začít dělat AOS na indexy případně obchodovat indexy pozičně s menším účtem.

Na intraday je to podlě mě nesmysl. Pokud potřebuju 6 nebo 7 ticků jen abych pokryl komise ... na NQ mi stačí jeden tick, na DAXu mi z ticku zbyde ještě na poplatky na další 2 trejdy ?

Komise na e-micro by mely byt u TradeStation 0.2$ na kontrakt vs. 1.16$ u e-mini..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 17 hodinami, tomas262 napsal/a:

za mě perfektní možnost jak začít dělat AOS na indexy případně obchodovat indexy pozičně s menším účtem.

Na intraday je to podlě mě nesmysl. Pokud potřebuju 6 nebo 7 ticků jen abych pokryl komise ... na NQ mi stačí jeden tick, na DAXu mi z ticku zbyde ještě na poplatky na další 2 trejdy ?

https://www.interactivebrokers.co.uk/en/index.php?f=43700

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podľa mna su v CMEGroup dosť riadne vychcaný. Ak ponukam micro kontrakt ,ktorý je 1/10 e mini tak by som aj exchange fees nastavil na 1/10. ciže Emini  exchange fees su 1,18USD per side tak na e-micro by som dal 0,12 a nie 0,20 (rozdiel 66,66%).

IBKr maju komise 0,47usd per side

NTBrokerage 0,41 per side

amp futures najnižšie 0,37 (pri učte 10000USD)

daľší problem je ,že cqg trade route je 0,10usd čo je na tak malý kontrakt dosť (AMP a NT brokerage)

Určite na daytrading a scalping tieto emicro nie su vhodné

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mně se to hodně líbí. A Sierra Chart je na to skvěle připravena, pokud chci sledovat ES/NQ/YM OrderFlow a NumbersBary, ale exekuovat E-micro (MES/MNQ/MYM), v Chart Settings vlevo dole si vyplním symbol ES, ale jako Trade and Current Quote Symbol MES. Pozor na DOM, abych viděl DOM ESka a ne MES, musím zaškrtnout Use As Trade Only Symbol.

image.png.c3dad57a2eb7b50ebcc720247e3bde38.png

Ještě ne úplně dobře funguje Sim a obchodování z takto nastaveného grafu -> vyplní obchod pouze, pokud je příkaz zadán nebo změněn na aktuální ceně. V Live to ale funguje tak, jak má.

  • Líbí se 3
  • Děkuji 3
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ano, komise jsou z tohoto pohledu problematické. Ale na druhou stranu pokud se člověk třeba bojí přejít na live na e-mini, sim funguje a live potom ne, tak je to slušná možnost zkoušet to live po malých dávkách a nechat hlavu přivyknout, že to jde. Mě osobně se tahle možnost líbí ... na forexu se nechá jet třeba na desetinách či setinách lotu, u futures tohle chybí ... tyhle mikrokontrakty to docela slušně suplují.

  • Líbí se 5
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 9 hodinami, Lucínek napsal/a:

Tak ano, komise jsou z tohoto pohledu problematické. Ale na druhou stranu pokud se člověk třeba bojí přejít na live na e-mini, sim funguje a live potom ne, tak je to slušná možnost zkoušet to live po malých dávkách a nechat hlavu přivyknout, že to jde. Mě osobně se tahle možnost líbí ... na forexu se nechá jet třeba na desetinách či setinách lotu, u futures tohle chybí ... tyhle mikrokontrakty to docela slušně suplují.

100% souhlas. A ještě bych dodal, že je to super věc pro naučení se práce s multi-kontrakty :-)

 

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...