Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mno, zkoušel jsem to, ale zatím jsem na to nepřišel. Umím jen všechny kontrakty naráz.... Zřejmě dělám něco špatně. Řekněme, že koupím 2 kontrakty EUR/USD - to dělám okamžitou realizací. Pak se vracím přes "upravit nebo odstranit pokyn" a tam mě to na úpravu kontraktů prostě nechce pustit....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam prosbu na programátorov,
v EA testujem MACD na grafe M15 jednotlive MACD v rôznych nastaveniach

toto je časť kodu kde zistujem akym smerom obchodovať
/......
int Daj_Vstup()
{
double MACD1_Long, MACD2_Long, MACD1_Short, MACD2_Short, MACD1, MACD2;
double MACD1_Long1, MACD2_Long1;
int Smer = 0, cntB = 0, cntS = 0;

MACD1_Long = iMACD(NULL,60,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,1); //Hodinovy
MACD2_Long = iMACD(NULL,60,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,2);
MACD1_Short = iMACD(NULL,1440,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,1); //Denny
MACD2_Short = iMACD(NULL,1440,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,2);
MACD1_Long1 = iMACD(NULL,42300,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,1); // Tyzdenný
MACD2_Long1 = iMACD(NULL,42300,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,2);
MACD1 = iMACD(NULL,0,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,1); // Aktualny M15
MACD2 = iMACD(NULL,0,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,2);

// Long ....
cntB = 0;
if (MACD1_Long > MACD2_Long) cntB++;
if (MACD1_Short > MACD2_Short) cntB++;
if (MACD1_Long1 > MACD2_Long1) cntB++;
if (MACD1 > MACD2) cntB++;
if (cntB == 4) Smer = 1;

// Short ....
cntS = 0;
if (MACD1_Long if (MACD1_Short if (MACD1_Long1 if (MACD1 if (cntS == 4) Smer = -1;
return(Smer);
}
/......

Ak je su splnené vsetky (4) podmienky tak je stanovený smer obchodu (Buy/Sell). Môj problem je v tom že Týzdenný, aktuálny a hodinovy ukazuju Sell, ale denný Buy a napriek tomu mi vyhodnotí podmienky ako pre Sell. Prosím, kde mam chybu? :S

Ďakujem Karci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Karci,
ty proměnné máš pojmenované jako prase..... začal bych tím, že bych je pojmenoval inteligentně. Např. H1,H2,D1,D2,T1,T2,A1,A2. S tím long, short to opravdu není nejšťastnější. Dále by sis měl položit otázky, kolik minut má týden, já bych vsadil boty že 10080 a ne 42300. Taky lze použít místo čísla PERIOD_W1. Jinak tam chybu nevidím, mělo by to fungovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf, harmonie,
vdaka za odpoved, v texte je chyba je to Mesiac a nie Tyzden. Popis premenných je pozostatok toho, ze som pridaval podmienky. Povodne boli dve (MACD_Long a MACD_Short) /podla casu, ktorý som testoval/, ale ked som ho doplnil o dalsie dva tak som to len skopiroval. Sory a kulturu programatorskeho prejavu, ale som samouk :-) .
Uz mi to chodi /urobil som upravu v testoch/ aj ked neviem preco to povodne neslo .
/......
Smer = 0;
// Long ....
if (MACD1_Long > MACD2_Long)
if (MACD1_Short > MACD2_Short)
if (MACD1_Long1 > MACD2_Long1)
if (MACD1 > MACD2)
Smer = 1;

// Short ....
if (MACD1_Long if (MACD1_Short if (MACD1_Long1 if (MACD1 Smer = -1;
/....
takto upravene to ide v pohode. Este raz vdaka.
Karci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premnath, Volf :

Já děkuji za rady, ale asi si nerozumíme. Zavřít část pozice "okamžitě" mi jde, to je o.k. Ale nastavit si profit na část pozice (tedy např. jeden kontrakt ze dvou) mi prostě nejde. Zkoušel jsem to na záložce "obchod" pravým tlačítkem myši "upravit nebo odstranit pokyn" (to neumožňuje úpravu počtu kontraktů - objemu) i druhou možnost "zavřít pokyn" (ta sice nabízí úpravu počtu-objemu, ale dává na výběr mezi okamžitou realizací a čekajícím pokynem a po zadání čekajícího pokynu, místo aby ho na stanovené ceně uzavřela, tak aktivuje další obchod)
Jde mi jen o to, abych nemusel sedět u PC a sledovat trh..... Prostě si nastavit obchod tak, že koupím (prodám) dva kontrakty a když se cena otočí proti uzavřu oba kontrakty na ceně 11, když půjde mým směrem, zavřu jeden kontrakt na ceně 22 a druhý na ceně 33. Přijde mi to jako plně běžná praxe (v GTS mi to maká normálně), ale tady v MT to nějak nemůžu vychytat
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

martinj
V Terminále je prvý stĺpec vľavo "Objednávka". V tvojom prípade musíš zadať dve objednávky s rovnakou cenou, obom dáš rovnaký SL 11, jednej dáš PT 22 a druhej PT 33. Je to možné zadať aj v jednej objednávke, ale potom musíš zatvorenie jej časti riešiť ďaľšou objednávkou entry limit (hedge). Minimálnu veľkosť pozície stanovuje broker v obchodných podmienkach (napr. 0,2 lotu, 0,1 lotu, 0,01 lotu....).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čus,
poradíte mi někdo, jak mám vypnout v MT alarm pro příchozí zprávy? nemyslím maily v poštovní schránce.... v nástrojích, možnostech, událostech je news, ale alarm se mi nepovedlo vypnout.... díky za radu, protože to cinkání i několikrát za minutu není nic moc
miras

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, mohl by mi, prosím, někdo z programátorů napsat, z čeho se skládá přiložený indikátor? Domnívám se, že jde o dvojité křížení lineárně vážených klouzavých průměrů, z toho jeden o periodě 3 je na Close a jeden na Open. Ale jaká je další podmínka nebo další podmínky? Zřejmě je tam něco, co překresluje indikaci na minulé svíčce - sice zřídka, ale přeci jen. Šlo by do toho inikátoru zamontovat, aby se to zobrazovalo v grafu? Děkuji, Petr

8476

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...