Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jak jsem psal,neni to scalping z mého pohledu,v podstatě je to posunutí SL nad(pod) vstup abych omezil ztrátu.
Dělalo mi problém nechat PT třeba fix 50 pips a ono to v půlce otočí na SL.Tak jsem začal jak to jde posouvat SL tak abych eliminoval případnou ztrátu .Po několika měsíčním prodělku a téměř zrušení účtu jsem se pokusil odrazit od tohoto.
Jsem v období kdy nením jak dál tak se snažím nějak zvednout ze země.To je ale na jiné téma.Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zvednutí TF znamená vyšší SL - vyšší ztráty(výdělky) .Vzhledem k momentálnímu stavu účtu a dosavadním způsobu obchodování to myslím není možné .Nebo to tak není?No v žádném případě to není do vlákna o scalpingu.Jsem ale rád,že někdo reaguje - v podstatě by si člověk asi o obchodování (i globálně) potřeboval pokecat.Občas člověk pro oči nevidí co by měl dělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cop:

O tom zvýšením TF bych přemýšlel. Dám příklad (už jsem to tu jednou dával).
Máš systém, kde SL=Profit=10pip. Úspěšnost předpokládáš Profit/ztráta=10/10=1.

ale

Obchoduješ EURUSD, kde spread=2 pipy. Pak profit nemáš 10, ale 10-spread= [bold]8 pipů [/bold]. Ztrátu nemáš 10, ale 10+spread= [bold] 12 pipů[/bold]. Takže úspěšnost=8/12=0,66 - nic moc.

Pokud zvýšíš TF, tak třeba SL=Profit=20 pipů, pak úspěšnost=18/22=0,81
A pokud budeš mít SL=Profit=50 pipů, pak úspěšnost=48/52=0,92.

Prostě ve skalpingu tě zabíjí spread. Raději přejdi na vyšší TF a mikroloty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie

teoreticky je to spravne, ale prakticky mozes mat kludne Bid - Ask 1 bod a uspesnost 80-90 %. zalezi na tom aky typ scalpingu ides.

10/10 nieje scalp, a PT a SL nezalezi od TF. takze asi riesime cop - ov problem v nespravnom vlakne :)


ak sa chce cop vymotat s problemou moze zvysit TF a znizit objem, pomoze mu ten tvoj priklad, ale to asi bude lepsie prebrat inde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

To rhombic1:
Jsem tu téměř nový a chápu Vás. Taky jsem -ne ale v tradingu pomohl lidem a nakonec se smály, že jsem blbec, protože jim to vydělává balík a já jim to udělal zadarmo-podnikání.
Obdivuji Vás, že se Vám to podařilo a přeji mnoho úspěchů. Já se trápím se začátky a snad jednou taky něco podobného "vymyslím". Rovněž nevěřím na spasitelné indikátory, ale začínám vypozorovávat určité schémata.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen dodám-ať se všichni smějou, jak zpívá pan Werich- i Noemu se všichni smáli, že staví na kopci loď. Já znám kluka, který mně naučil systém kamaráda, co v roce 1968 emigroval do NSR a po 2 týdnech se rozhodl, že nebude dřít na němce a vybudoval si slušné živobytí, dům, BMW , dovolené ap. v kasinu na ruletě, ale není to martingale- sám jsem to několikrát zkusil, ale koho by bavilo sedět denně 4-7 hodin v šeru v kasinu? Jde taky o disciplinu a maney management. Taky se mu všichni kamarádi smály-než si začal žít "nad poměry".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Tak sa tiez podelim o svoj system scalpovania na FX.

Idem len EUR/USD - ktory urobi denne vacsinou 100-120 pips rozpetie a to takto:

SL:30pips
TP:40pips

Cakam kym je neaky rychlejsi pohyb alebo skok na trendujucom grafe a potom sa snazim v danom trende nastupit do pozicie po neakej korekcii povedzme.

Vstup vzdy na 50% zamyslanej maximalnej velkosti a dalsich 50% si nechavam pre pripad ze trh sa obrati proti mne a vtedy nastupim v tom istom smere po cca 15-20 pipsoch ak to ide proti mne a zaroven sa aj otaca. Ak to pokracuje uzavriem podla uvazenia vsetko na tych 30pips ak sa to obrati je velka sanca ze to prejde do ziskoveho obchdou aj ked len povedzme 10-20 pips celkovo. Uspesnost je vysoka, je ale potrebny dobry vstup ked trh zacina trendovat a aspon 5-6 minut je rozbehnuty a pokracuje v danom smere. Toto idem cez Oanda.com a 5 sec grafe. Trend kontrolujem na aspon 5min alebo vyssom grafe predtym. Dost dolezite je vzdy vyskakovat az pri zmene trendu a to nazyvam fajka. Je to ako ked sledujete tvar fajky vzdy na konci je to zakrivene a musi to zakrivenie a otocenie smeru vytrcat dostatocne z predchadzajuceho trendu. Nic zlozite a dava to par pipsov denne ak clovek vycka na spravy alebo trendove situacie. Ucim sa teraz nechat bezat ziskovu poziciu aj dlhsie a len posuvat SL do zisku a robit tak lepsie a dlhsie obchody. Je treba ale prepnut na vyssi timeframe po rozbehnuti obchodu. Presiel som z asi 7mesacneho dema na live a je to tazsie ale zvykam si, som momentalne po 1 mesiaci 3% v pluse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

[bold]ECN BROKER PODROBNEJSIE
----------------------------------------[/bold]
Chcel by som sa opytat blizsie fungovanie ECN brokerov:

Zatial som mal skusenost len s non-ECN brokermi ako ACM, SaxoBank a pod. kde som mal vzdy fixny spread dajme tomu do 3 pipsy. Toto som bral ako pausalny vydavok na kazdy obchod.

Po vyhodnoteni backtestov mi vsak vychadza, ze takto vysoke vydavky na obchod (3 pipsy = 30$) mi velmi vyrazne ukrajuju zo ziskov a to obzvlast pri skalpovacich technikach - vydavky tvoria za urcity cas obrovske sumy. Znizenie ceny na obchod hoci aj o par dolarov sposobi velmi vyznamne zmeny v prijmoch skalpera.

Tak som prirodzene dospel k tomu, ze by bol pre mna vhodnejsi ECN broker - toho zatial chapem tak, ze v ramci dopytu a ponuky sa mi snazia poskytnut najlepsiu cenu, co sa prakticky prejavi v nizsom spreade - napr. 0.5$ az 1.5$. K tomu si uctuju komisiu, napr. 5$ na obchod. Vysledne ked to scitame, je to vsak aj tak lacnejsie ako non-ECN broker.


[bold] PRE A PROTI - ECN BROKER
-------------------------------------------[/bold]
Urcite vsak, za kazdym pre, bude aj proti a teraz by ma zaujimali hlavne tie mozne PROTI:
Chcel by som sa spytat na konkretne otazky:

1. aky je bezny spread u dobreho ECN brokera za nejakych beznych dennych podmienok - mozem ratat bezne aj 0.5$ ?
2. cital som, ze tento spread je vsak pohyblivy - moze dynamicky memit podla situacie na trhu - a tu by som chcel vediet ake su to tie situacie, ktore sposobuju zvysenie spreadu? je to nejaka zmena medzi ponukou a dopytom, alebo to sposobuju nejake FA, rychle pohyby alebo co ?
3. chcel by som totiz vyuzit lacnejsie obchodovanie cez ECN brokera na intradenne obchodovanie, obzvlast skalpovacie techniky pri vypusteni FA - je na takyto ucel vhodny ECN broker ? Alebo su pripade, kedy moze byt aj na skalpovanie vhodny obycajny broker, ktory ponuka fixne spready?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vacsina ECN brokerov ma nevyhody najma vysokeho min nakupneho objemu, co je z hladiska MM dost velky problem.
Tiez maju horsiu paku ako non ECN.
Velkost spreadu 0.5$ na jeden standartny kontrakt by znamenalo 0.05 pips a to urcite ECN nemaju, pri EURUSD mozno do 1 pips , t.j. 10$. Vyhodu mas u ECN najma v tom ze obchodujes proti inym traderom takze mozes vstupit aj za spread 0 a samozrjem neobchoduju proti tebe.
Spread je samozrejem pohyblivy najma cez spravy alebo menej likvidne obdobia z objektivnych dovodov.
Skalpovane .....no, poznas nejakeho dlhodobo uspesneho skalpera na FX? Ja nie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...