Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> mecini
> Ja ti vrim ze to co pises je pravda. tiez poznam
> brokerov s commisiami pod 4 USD RT , ale ucet od
> 2500 USD u nich skutocne nezalozis. Sam pouzivam
> MBT a to je pokial viem ten isty provider ako EFX.
> problem je ale v tom ze ja nemam poplatky 4-5 RT
> ale naEURUSD az 13 RT a 10 RT na USDJPY . preto ma
> to matie. pretoze mam rovnakeho providera ale 3x
> vacsi poplatok.
>
> budem sa musiet asi pustit do vyjednavania

To airmike: Ne EFX , si nimi opravu uz dal nehnes a komise se Ti uz nepodari snizit, teda pokud nebudes tocit n x10 lotu.
>
>
> Btw. pokial sa ti nepaci metatrader chapem, ale je
> to len a len platforma. kludne si ju moze
> prisposobit aj hociaky ECN broker ak chce. tak
> napriklad MBT alebo Icon royal ju maju.(neviem ci
> je Ikon stopercentne ECN ale jeho spready a
> poplatky tomu dost nasvadcuju)
>
> K Mettraderovi jen kratke zamysleni. O to vubec nejde, jestli se mi platforma libi nebo ne(opravdu se mi libi a ztratil jsem stovky hodin s programovanim - vse naprosto zbytecne vyhozeny cas(v mem pripade!)). Jde o to, ze se vsude mozne nabizi opravdu zdarma a vsichni se muzou pretrhnout - ano stahnete si obratem MT zdarma, vyuzijte nasich sluzeb, obchodujte s nami, jsme introducing broker... neni to podezrele? Nejdulezitejsi je to co psal Milan v souvislosti obecne s jakymkoliv brokerem a s tim souvisi i MT: ECN broker se nepozná ani podle spreadu, ani podle poplatků, ani podle výše vstupního kapitálu. Jedinou možností identifikace je umístit limitní objednávku mezi spread - okamžitě se musí objevit v nabídce/poptávce. Pokud se tak nestane, není to ECN broker. Tím pádem MBT/EFX, Hotspot FX jsou ECN. IKON ani náhodou, tam nelze ani umístit objednávku mezi spread.

Jsme ve vlaknu o scalpingu, kde se rveme o kazdy pips(to je to, jak to chapu ja, nema smysl se tady chytat za sluvka co je a co neni scalping). Pokud budu obchodovat na MT, tak nemam temer zadnou sanci, sotva vstoupim uz dostanu za usi 3-6 FIXNIMA!!! pipsama, ktery musim nejdriv vydelat...navic je system nastaven tak, ze me vzdy trosku oberou(slipp, datafeed, rychlost pripojeni...). Pokud je to o "dlouhodobejsim" scalpingu(treba 5min graf), uz je to ve vetsine pripadu jen otazka vesteni z kristalove koule. Kdyz vidim dynamiku rychlosti pohybu, kdy treba JPY pary udelaji za 20 vterin 20-30 pipsu(nemluvim o fundamentech)..., co pak mam ocekavat na 5min grafu? Jaky mam pouzit SL(jestli vubec nejaky?) moje SL brokeri vidi, presne znaji tyto hranice, neni problem s tim trosku vic zahybat - hlavne na vymeteni SL. Bylo by to na dlouhe diskuze.

Proto zpatky k podstate - vstoupim, snazim se urvat co muzu, okamzite, jak jsem nad spredem v zisku zaviram(pokud je volny prostor jeste chvili pockam) Zaroven vstupuji pouze v situacich, kdy vim co delam - a delam to na zaklade tisicu hodin stravenych u grafu!!! zadny gambling, hlidam kulata cisla, urovne 25,50,75 kde se to bud zasekne, nebo pokracuje. Nekdy je to o 2 pipsech, nekdy o 20, jsem spokojeny s kazdym ziskem a drzim se planu. Obcas prijde vichrice, ale vetsinou je to o slunnych dnech: Vichrice prichazi jen a jen kvuli me hlouposti a male discipline, jinak je to OK.




>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 22.01.
> 09:24 uživatelem Airmike.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

xmms.
odpověď není vůbec jednoduchá a neexistuje návod, co a jak. Postupem času, jak člověk u grafů tráví stovky a stovky hodin a projde si všechno co může, přečte co může, programuje, pak to zase všechno zabalí a začne úplně znovu od základů, může přijít na zdánlivě jednoduché souvislosti. Doporučoval bych přejít na co nejmenší časový interval, kterou Vám Vaše paltforma poskytuje(znovu upozorňuji MT4 není naprosto vhodný - pozor to je ale pouze můj osobní názor!). Zkuste třeba tři dny po sobě bez jakéhokoliv obchodu trhy pozorovat třeba jen hodinu denně s maximálním soustředěním v době London open bez indikátorů - holý graf. Profíci musí vydělat každý den spoustu peněz, je krásně vidět jak s tím hýbou a kam to zhruba chtějí dostat, milují kulatá čísla. Navíc výrok "dál už to nemůže jít" velice často a s oblibou porušují. Vyberte si pouze jeden likvidní pár, který sledujte neustále dokola. Neexistuje trader, který by uměl obchodovat všechny páry stejně dobře, i v bance jsou obchodníci jenom na EUR/USD, nebo jen EUR/JPY...potom budete vědět, co můžete od toho páru očekávat, jaké jsou průměrné range, jaký je denní range - zbytečně nezabředejte do statistik, neustále se vše mění. Každou vteřinu tam tečou miliardy z celého světa, proč automobilky vydělávají víc na forexu, než na autech? - je to trh budoucnosti. Velice rychle poznáte(pár dnů), kdy se vyplatí obchodovat a kdy ne. Dobře zvažte každý vstup do obchodu. JPY páry milují dlouhé trendy a občas jim pěkně dlouho trvá, než se někam rozhýbou, ale jakmile nastartují nějakým směrem, tak jim to vydrží poměrně dost pipsů. Stačí se jen vozit s těmito většími trendy. Nedá se to nějakým jednoduchým způsobem popsat.

Znovu zdůrazňuji, že toto není návod jak obecně obchodovat, popisuji jen metodu, jak by neměl být problém udělat denně 6-10pipsů(NENÍ TO MÁLO). Vůbec zde nejde o 20-100 pipsové denní gainy. Je potřeba myslet na to, že VÝRAZNĚ snadněji se zisky do budoucna budou dělat s 5 loty a 3 pipsy než s jedním lotem a 15 pipsy! To je třeba mít neustále na mysli. Mozek se s tím musí nejdřív srovnat, aby chamtivost nepřebrala vůdčí roli(buďte klidný rovněž s tím neustále zápasím)Je to opravdu dlouhá cesta. Zkuste si přečíst nějakou knížku jako třeba www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/adventures-of-currency-trader.html (přestože mám k Robovi poměrně dost výhrad, kniha se mu povedla)

Přeji úspěšné obchody
mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen jsem nepochopil, jak profitovat na třech pipsech. Píšeš, že vylezeš se ztrátou 3-5 pipsů, které snadno doženeš. Nemluvě o spreadech. To máš vysokou porcentní úspěšnost nebo nějaký poměr zisku a ztrát?

Těch 6 až 10 pipsů za den - to je celkový průměrný denní zisk? Kolik obchodů za den uděláš?
Jaký na to používáš software?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mecini:
Díky za to, co tu píšeš. Trvalo mi pěkně dlouho, než jsem zjistil, že je to přesně tak, jak píšeš. Ztráty, ztráty,...pak jsem si udělal statistiku obchodů a zjistil, že mi nestačil profit 10 pipsů (ve většině obchodů), až se to otočilo a já zavřel ve ztrátě. Teď mám takto postavený plán a je to ovela snažší. Akorát ten můj broker 4-7 pips spread na EUR/JPY je děs.
Jirka

To Jirka:
4-7 pipsů spread je šíleně moc, pokud je víc jak 4 na tomto páru, tak vůbec neobchoduj, nebo najdi jiného brokera. Při 7 pipsech čistého zisku denně se dá při max 2% risku z účtu udělat ze 3K kolem 40K za rok. Pro někoho to možná není tolik fascinující, ale o čas zde vůbec nejde. Pokud to pojedu pořád stejně, tak druhý rok je to ze 40K - 520K. Nemá smysl někam spěchat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nevíte někdo kolik by stálo v usa pro jednoduchý příklad otevřít pozici na"skalping třeba u USA/CZK 1usd na bod"long?Myslím kolik to "sežere za otevření a zavření pozice?Nejlépe u Best direct navigator...Jsem to sečetl v Londýně mě to spolklo u USD/JPY asi 11 euro..Nevíte kolik stojí otevření a zavření pozice v USA?případně díky zy odpověd.Tomáš :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosímvás mé obchody na demo účtech jsou vždy ziskové,ale problém je že v reálu je potřeba přičíst poplatky!!Můžete mi někdo poradit třeba americkou společnost přes kterou obchodovat?Zajímá mě spíše jen forex očas ale i "daily brent crude.Jde mi o to,že opravdu nevím kde ty info získat jinak než že mi poradí někdo kdo to již ví.Chci se registrovat u takové společnosti aby byla vhodná na "skalping co se poplatků týče.U té mé v Londýně mě vždycky oberou,takže tam končím hrůza.Děkuji Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> KirSo
>
> nieje, je to velmi velky spread, a navyse
> marketmaker
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 18.02.
> 17:16 uživatelem Airmike.


Airmike:

Tak pokud má jirkva spread 4-7. Spread 2 se mi zdá celkem malý .)

Který broker je na to teday vhodnější? Popřípadě jaká platforma?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...