Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

borax

ja som prave rozmyslal, co s volnymi prostriedkami aby nelezali na ucte. ETF ako take ma vobec nelakaju , skor by som zvazoval svoje oblubene Penny stocks, tam mam v hladaciku zatial len 20 titulov s S&P , neskor chcem pridat tituli s Nasdaqu .Potom komodity na dlhsiu dobu . pozicne zacina byt zaujimava ropa. problem mam momentalne len s tym ze skutocne neviem kde si otvorim investicny ucet. nerad by som otvaral zas niekolko uctov. chcem mat vsetko pokope. ale bohuzial najst brokera ktory poskytuje certifikaty a aj vyhodne akcie, je dnes asi nerealizovatelne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

mě se zase ETF momentálně líbí v tom,že v této divoké době je to poměrně velmi klidný nástroj na vstup do longu,protože si myslím že je ted dobrá doba na longy,možná že není ještě úplné dno propadu,ale dobře strukturovaný ETF dokáže podržet hodnotu,ale je to samozřejmě spíše dlouhodobá investice(horizont měsíců),a člověk se o to nemusí zase tak starat.Pokud si vzpomínam na naši minulou diskuzi tak penny stock jsou dolarově levné akcie,a tam si myslím že je taky dobrá doba na vstup,ale je tam větší riziko než v minulosti úplného krachu titulu(těžko filtrovat co je zdravě a nezdravě dolarově levné).

Jen je ted trošku problém mít vyvážené portfolio(long/short),ted se některé tituly nedají shortovat,a vsadit vše na jednu kartu long taky není dobré,zvlášt ted kdy to jde pořád spíše down.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja ETF neoblubujem prave preto ze je to investicny nastroj, ked je ETF poskladany s roznych titulov, je sice vyvazenejsi, ale technicky pre mna neobchodovatelny. v analyza akcie mi pride jednoduchsia, a viem presne nacasovat vstup. pri ETF je to proste namiesany mix. a to ja zrovna nemusim.

ja o pennystocks v tejto dobe rozmyslam zasadne len long. to je vlastne princip, ze ked aj padnu, tak uz nemaju taky priestor kam. ale rast kam maju. kazdopadne myslim ze si niektore vybrane tituly este zasluzia pockat :)

moj favorit je Java od SUN

tych titulov je tam ale samozrejme viac. a nielen americkych

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

jo JAVA je určitě dobrý tip,dali velmi dobré výsledky,posílili skoro o 100% nad 5 usd a ted už je zase hluboko pod 5 usd,ale low má pod 3 usd ale nevěřím že tam zase dorazí.

Jinak JAVA je jen nový ticker společnosti Sun microsystems,dříve to byl ticker SUNW,na kterém udělali nový split a zároven změnily ticker společnosti na JAVA.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem teda nováček neostřílený, mám za sebou všehovšudy 6 live obchodů v akciích, ale teď bych se teda jít long neodvážil ani náhodou. Podle mě je hlavní fundament bear trh, v podstatě na cokoliv člověk ukáže, jde dolů. Já jsem dneska zkusil FOSL a FAF, sice s pozdním nástupem, ale stejně spadly docela dost. Zítra zkusím něco od K, zřejmě KCI a KR. Jelikož se snažím hledat swingy, tak by mě zajímaly Vaše tipy na tituly, kde by se dal čekat zisk v krákodobějším horizontu. Předpokládám, že každý u akcií sleduje něco trochu jiného a že se můžem upozornit na dobře obchodovatelné tituly, kterých bychom si třeba jinak nevšimli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odvykol som si davat na sklo presne popisane systemy, pretoze za nimi stoja mesiace a mesiace driny, ale dnes spravim vynimku. aj ked to mozno budem neskor lutovat :)
toto co napisem teraz, je system ktory vznikol uplne intuitivne. ma obrovsku uspesnost. ale samozrejme je potrebne mat to ako sa hovori v Oku. Vacsina "fundamentalistov" len pokruti hlavou :), ale v zasade je mi to uplne fuk.

Na analyzovanie trhov pouzivam jednu uplne primitivnu pomocku, ktora je v podstate zalozena ako na sentimente tak aj na analyze danej firmy. je to system ktory fungoval a myslim ze aj vzdy fungovat bude. pretoze je to viac zakon fyziky ako nejaka extra ekonomicka analyza.
1) takze zaklad je sledovat index. zakladney index DJI a S&P. a jeho trend. a samozrejme treba mat vo Watch liste vsetky svoje oblubene pennystocks . ak bol predosli den strny down trend, treba si odsledovat vsetky pennystocks s najvacsimi prepadmi, a ked bol Uptrend treba sledovat vsetky najvetsie narasty. tkato sa vyprofiluju stocks s najvacsou dynamikou a podla zakonu zotrvacnosti je pravdepodobne ze ak je nalada UP a stock isla extremne Up zotrvacnostou este nejaky ten bodik spravi. presne to iste na short

trend je urceny a jedine co ma teraz zaujima je signal, a kedze som zarity breakoutista :) , cakam na pekne cislo, signal, alebo break urovne. stopka na druhu stranu najsilnejsej urovne a je to vybavene. nieje to nic komplikovane uplne primitivny system, naposledy ked som ho papertradoval, mal som uspesnost 8 z 10 v prvy den, s tym ze 2 stocks nepresli ani PT ani SL . toto som robil par dni, s 5-10 akciami. treba vyberat len tie co naozaj biju do oci.

2) sposob je presne opacny, a tu uz myslim ze ma docinenie trochu aj fundamentalna analyza. tak isto sledovane zakladnych indexov. ale ak je silny Down trend , sledujem prave tituly ktore idu UP a ked je Uptrend tituly ktore idu down. predpoklad je ten ze ak sa zmeni trend, tak tie co klesali budu klesat silnejsie a tie co stupali budu stupat tiez prudsie. technika vstupov je uz na kazdom, ja pouzivam stale to iste dookola bez ohladu na to ake trhy obchodujem.

tento postup je v podstate vhodnejsi pre chopy alebo korekcie silnych trendov. v masivnom trende som to ani neskusal. vtedy je ovela jednoduchsia prva varianta.

Takze ak chcete. otestujte si to . spapertradujte. uzite. to ze to funguje zistite sami.netreba samozrejme zabudnut na MM :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

díky za příspěvek,je to zajímavý přístup,zní logicky.Já mám přístupů více,ale někdy se při vstupu rozhoduju podobně jako Ty v bodu"2",vstupuju do titulů,které odolávají silným trendům a do jisté míry jdou jakoby proti trendu,ale je to spíše vstup na cit.Někdy to kombinuju s výsledky firem,kdy firma dá lepší/horší výsledky,ale na trhu panuje opačná nálada a titul pomalu padá s davem,proti svým výsledkům a při otočení pak reaguje velmi svižně.Tady je pro mě rozhodujicí vždy první den po zveřejnění výsledků kdy musím vidět aspon jeden den pozitivní/negativní reakci na výsledky.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil

mas pravdu v tom ze v medvedom trende nieje rozumne longovat, ale ja som tu popisoval system tradingu penny stocks. a pri tomto specialnom druhu akcii uz skratka obrazne povedane nieje kam shortovat :)

preto sa oplati cakat na lokalne trendy long.

viem si predstavit shorty na akciach s hodnotou 3,5-5 , ale urcite by som neriskoval pri skaciach 1-1,5 tam je potencial na short maly, a ak je podnik zdravy. nema vyznam shortovat ani ked je na trhu panika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak na penny stocks jsem zatim nedozral, podle rady zkusenejsich jedu ze zacatku likvidni akcie nad $10. Jinak je to ted pekne rozlitany, z mych super zisku na FAF a FOSL to vcera FOSL zase smaznul a vyhodilo me to na krasnych $7 zisku. FAF se nastesti aspon trochu chova tak, jak by clovek cekal a klesa, takze tam zatim drzim. Dneska to doslo na PT, ale kdyz ani vcera akcie FAF v podstate nestoupaly, tak to dneska jeste podrzim a uvidim, jak dopadnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Navratil:

já myslím,že je dostatek likvidních akcií i pod 10 USD,není to jen o ceně akcie.Třeba před rokem jich určitě tolik nebylo,ale ted je řadu velmi likvidních titulů,které jsou zahrnuty v hlavních indexech,a jejich cena je hluboko pod 10 USD.Ale je stejně skoro jedno jakou má akcie cenu,jen aby šla o požadovaný počet procent zamýšleným směrem ;)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...