Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj,píšu poprvé,vlastně mám dotaz na vás zkušenější ohledně st.l.,konkrétně nakoupím večer erste za 390 a ráno to lítá ,dám s.l.kdyby to šlo dolu,ono to i krátkodobě jde,a jelikož ho mám 3-5,tak jsem za chvíli prodanej,mám ho dávat větší?ale na finančníkovi píšou,že má být kolem 2%díky.jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirkah38:

riskovat do 2% na obchod je skutecne rozumne..idealne to muze byt jeste mene..pokud chcete riskovat prave tak male procento vaseho uctu, pak si musite vytvorit obchodni strategii, ktera vam to umozni..jinymi slovy, musi vam davat napr. takove signaly ke vstupu do obchodu, aby vas po vstupu do pozice sum trhu nevyhodil na stoplossu..zkratka abyste dal trhu prostor pro pripadne zakolisani...to jestli mate aktualne davat vetsi stoploss, musite posoudit vy sam na zaklade testovani a statistik - backtest..

PS. jsme tu offtopic, proto pripadne dalsi dotazy smerujte napriklad do vlakna OTAZKA ZACATECNIKA:
www.financnik.cz/forum/read.php?18,10784

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skodik,lukinluki:

zdravím,

trošku opožděně zkusím zareagovat,nebyl jsem ted chvilku na přijmu.

MT-myslím že všechny akcie výrobců materiálů jsou hluboko podhodnocené,zažily opravdu asi nejvíce drastické propady ze všech sektorů,oživení trhu jim pomáhá,MT dal tuším tento týden okolo 40%,držím na něho opce.

NRTLQ-to je čistě spekulace,firma za velmi vysokého volume vyrazila up z 0,06 na 0,30,pro mě signál možného obracení trendu,akcie byla i za 3 USD,mám limit na 0,16 zatím nevyplněn.

SNDK -pád této akcie započal těsně před krizí díky trošku horším výsedkům,obrovský pád krize právě zrychlila,SNDK ztratil v jednu chvíly 95% své hodnoty(daleko nejvíce ze svého sektoru),odrazila se od 5 USD nahoru k 11 USD pak korekce jen k 8 USD a pak velmi silný up,akcie stále stoupá daleko větší rychlostí než ostatní podobné tituly.Držel jsem několik akcií už před krizí,nedávno jsem doředil.Co je taky důležité na podzim byl zájem o převzetí SNDK někde u ceny 30 USD za akcii,možná se zájem obnoví,tedy potenciál pár desítek % tam je.

DELL- opět pro mě velmi silná firma v sektoru počítaču,která je podhodnocená,u 9 USD vidím z dlouhodobého hledsika obrat na up trend a silný suport.

TEVA -jde dlouho do strany oživení by mohlo způsobit up trend,držím na ni opce.

VZ -velmi defenzivní titul,který se ted probudil up,spekulace na případnou korekci zpět k 29 USD.

BDK - to stejné jako VZ.

MSFT - ten prakticky nereagoval na oživení trhů,ted jen posílil o těch 10% jak jsem psal díky zvýšenému doporučení.Já MSFT nevěřím proto,protože si myslím že ho zasáhne krize ze všech nejvíc(v sektoru technologií) a to z toho důvodu,že MSFT je velmi hodně závislý na firemní klientele.Firmy omezují své výdaje a bohužel pro MSFT jsou největším zdrojem příjmu.Myslím to ve smyslu pirátského používání jeho softwaru.Co si budem vyprávět MSFT díky piratstí,které je světově okolo 30%(hlavně domácnosti).Pokud si chce domácnost pořídit nové PC tak se bez procesoru,HDD atd.neobejde,ale bohužel bez legálního operačního systému ano.A tady vidím ten problém,pokud hlavně firmy omezují své výdaje,tak pro MSFT to platí zcela určitě,málokdo si dovolí mít svůj firemní software nelegální,a u domácností pokud mají omezené výdaje=chtějí ušetřit,to bude právě první věc kde se budou snažit lidé ušetřit,čímž se asi podíl pirátství zvýší.Takže znížená poptávka po PC se u microsoftu projeví podle mě hned 2x,nižší poptávka u firem,ale i domácností,vyšší podíl pirátství.

Takže jinak jako filtry pro přesný vstup a řízení pozice používám TA a PA,ale své favority nyní na případný obchod zprvu hledám podle jiných kriterií jako třeba před 2 lety,kdy jsem jel jen podle TA.Ted jsou totiž vstupy dle TA na poziční obchody pro mě nepoužitelné,psycholgie,nálada na trhu a FA hrají ted prim.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax, supr, supr, mam uplne stejny pristup tedy nazor, taky fundament pak tam najit TA.

Popsal jsi to presne jak jsem chtel, jako ze to ma hlavu a patu, takze odeme velky dik a kdyz budes mit podobne myslenky, klidne se zas podel.

Abych taky neco prispel do mlyna, tak pro me je problem, a to tu jeste vlastne nenapsal nikdo, najit tu spravnou akcii ze sektoru,u ktereho si udelam nejaky nazor treba, takze to pokud nekdo mate nejake rady tak taky fajn - mate to ze zprav ci kde?

Ale tedy zpet k mlynu :) No, jelikoz mi chybi tipy na tyhle mensi supr podniky, tak se zajimam o vetsi a zaujala me predevsim C, svoji cenou samozrejme a pripadnym potencialem tedy RRR. Vypravel jsem takhle v hospudce, jak se to ted vyplati kupovat C za $1, ale ja blbec jsem ji pak nekoupil neb jsem si rikal, par dni uz tam je, tak na me jeste pocka, navic se mi stala takova nehoda. No takze ja mam za velmi malo nakoupene C za $2,21 neni to nic moc cena, ale porad je to fajn. Osobne cekam, ze se trh jeste potopi pod low a tak C nakoupim alespon za $1,5 mozna i nize uvidi se. A proc tomu verim? No je to dost velka banka a to tolik, ze kdyby padla, tak bude slusny run na banky a bude to padat vsechno jak svestky, a tak zjednodusene receno je jedno zda o ty penize prijdu tim, ze padne banka a nebo tak, ze v ni budu mit akcie (ano, vim je to dost nadnesene, ale asi vite kam mirim)...

asi tak z meho mlyna, Skodik :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skodo.

k tej citine len tolko. hovoris ze si vyberas podla FA. mam ale dojem ze si si vybral po a) najhorsi sektor ktory sa dal. po b) neviem ci to ze stat banku nenecha padnut je zrovna pozitivny impulz. ide totiz o to ze pokial mamuti podnik prebera stat , tak ho prebera za cenu aku ktoru si stanovuje . ta je ale vacsinou bud trhova alebo nizsia ako trhova. pokial podnik prebera iny investor. tak je cena vyssia ako trhova. na prvy pripad reaguju akcie vacsinou poklesom , lebo to sveci o zlej kondicii podniku a ten druhy pripad je prave indikator potencialu podniku. tolko len taky strucny pohlad.

ak chces brat fundamentalne data do podrobna. urcite nestaci povedat si ze banka je velka a preto ju stat padnut nenecha. to s fundamentalnou analyzou asi vela spolocneho nema. treba pozerat na vykazy, vysledky sektoru , vysledky firmy a reakcie na trh ako celok. a kopec inych veci. myslim ze tak ci tak je to v takejto turbulentnej dobe momentalne neefektivne, ked sa vsetky akcia riadia viac sentimentom akov ysledkami.

Borax:

co sa tyka toho MSFT. dnes uz je tazke kupit pocitac bez operacneho systemu. pretoze sa predavaju v balikoch ako komplet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky za odpoved, ohledne toho, ze na to koukam zjednodusene ano, ale ohledne tech vysledku/hospodareni chce to asi cit odhad, ale jak rikas, ted v teto dobe si myslim, ze ta fundamentalni A. je dost o nicem obvzlaste po tom, co se prosadilo, ze si budou moc banky ocenovat dle sveho, zamlcovat nejktere spatne investice do akcii apod.

a) ohledne spatneho sektoru, nepochybne tim fin. sektor je, ale kdyby nebyl Citi by asi taky nebyla urcite tak nizko. Dalsi otazka je delka investice, i kdyby byl fakt problem s tim titulem a stat ji prebiral ve spatnem stavu, tak myslis, ze se spatky nevrati do soukromeho sektoru? Asi ano, bych rekl.

Jeste mozna otazka do placu, ja to sleduji, nesleduje nekdo divergence akcive (sektor) vs. DJI ci jiny index? Je to taky pomerne zajimave, i kdyz je sektor bidny, casem se nejakemu smeru neubrani a utrhne se s nim, ale pozdeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Airmime,

som zaciatocnik v akciach, precital som si Tvoj pristup kt. si popisal, chcem sa spytat na akej baze
toto aplikujes? dennej,tyzdennej... ? resp. ake grafy sledujes pri breakuotoch ked uz mas kandidatov..
pripadne ci medzi vybranymi nejako diverzifikujes.. (odvetvia alebo nieco podobne)
dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...