Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

to "akcioví tipaři":
určitě víte - či si myslím že je velmi dobré vědět - že je zcela jedno kam akcie jde: nahoru nebo dolů. Dá se obchodovat oběma směry, dokonce oba směry najednou! je zajímavé jak moc času se věnuje úvahám "kam to půjde". Vážení ono to je fakt úplně jedno, podstatné je že to vůbec někam jde. Zkuste neuvažovat jen nahoru, ale podívejte se i na opačný směr. Dolů se sá výborně obchodovat, když to padá tak to velmi často bývá řádný frčák na kterém jde i dost dobře "navařit". A nejen klasikou, ale velmi dobře přes deriváty - opce, warranty, K.O.certifikáty a další. některé z nich umožňují za malé peníze "být tam", uvažovat oběma směry a neztrácet moc času úvahami "kdy se to už otočí" a hlavně kdy to půjde nahoru.
Buďte originální a mimo dav, svezte se taky s kopce!
A budťe si zcela jistí že "správné období" je i právě teď
Pak vám taky bude srdečně jedno který že sektor je zrovna ten O.K. a který zrovna K.O., protože i ten K.O. může být pro vaši kapsu ten vůbec nejlepší a O.K.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

miciko

daj si tu namahu a precitaj si diskusiu a potom sa skus pridat. rady tohoto typu su bezpredmetne a bezcenne ak nevies o com sa bavime.

1 vysvetloval som to velakrat . Pennystocks su akcie ktore majuiny potencial smerom nahora iny nadol (to by ale muselo byt vsetkym jasne co to pennystockss su)
2 tak isto s obchodovanim do roznych smerov je to presne rovnake. ak obchodujem vsetky druhy futures intradenne a swingovo, nevidim absolutne ziadny dovod zaoberat sa na tej istej baze aj akciami. je to proste strata casu.
3 jednoduche vystavenie objednavok je ovela efektivnejsia cesta. mimochodom ak by si si dal aspon tu trosku namahy a precital si si 2 stranky spat mas tam postup ako nastavit setup short a setup long.

(zaujimave je sledovat reakcie, ked si niekto mysli ze vie o com sa diskutuje. to vznikne viac komickych situacii ako je zdrave)

o akciach s mojej strany vsetko. :)

nech sa vam dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

-máš pravdu, dozadu jsem nešel, už jsem tady hodně dlouho (snad i rok?) nebyl, jen jsem nakoukl do posledních příspěvků co je tu nového. Tečka = bodka :-))
-Nic mého nejsou rady komukoliv, jde pouze a jen o můj názor. Jinak toto nějaký ten rok páchám a živí mně to natvrdo, nic jiného totiž nedělám :-))
Ty 2 stránky dozadu jsem fakt nešel, abych věděl jak nastavit setup short a setup long.

Mimo jiné: 5.Apríla píšeš "skodovi" že "chces brat fundamentalne data do podrobna. urcite nestaci povedat si ze banka je velka a preto ju stat padnut nenecha. to s fundamentalnou analyzou asi vela spolocneho nema. treba pozerat na vykazy, vysledky sektoru , vysledky firmy a reakcie na trh ako celok. a kopec inych veci. myslim ze tak ci tak je to v takejto turbulentnej dobe momentalne neefektivne, ked sa vsetky akcia riadia viac sentimentom akov ysledkami"
Promiň, ale toto jsou fráze nic neříkající.

Nevím jak ty sám si umíš dát dokopy výkazy, vysledky sekoru, firmy atd a pak reakce na trh ako celok. A když to umíš jak se pak na trhu sám zařídíš a hlavně : kolikrát se asi trefíš? Navíc - trefa za týden může být těžkým propadákem za měcíc, rok----vždy tu je totiž hledisko času a na co vlastně hraješ. na čas? na PT? či SL? nebo to necháváš plavat v čase?.......
Já vím za ty roky co jsem "tam" jen tolik, že tato turbulentní doba, jakkoliv je neskutečně bláznivá, těžko čitelná a nejistá, je doslova vodou na mlýn pro ty, co umí hrát na obě strany, a to najednou.

ČTI JEŠTĚ JEDNOU: HRAJEŠ NA OBĚ STRANY, PROTOŽE NEVÍŠ CO "TO" UDĚLÁ, A TO VÍŠ JEN MÁLOKDY. VYDĚLÁŠ VŽDY KDYŽ SE TO JISTOU SILOU NĚKAM POHNE, JEDNO KAM, ALE POHNE. KDYŽ SE TO NEPOHNE NIKAM TAKÉ OK - NIC MOC NEZTRATÍŠ A MÁŠ LOVE NA DALŠÍ ŠANCI (pokud nemáš třeba opci ze které utíká časová hodnota například...pokud umíš hrát na obě strany, mohou ti být výsledky, výkazy, analýzy srdečně ukradené - zní to možná hrubě a diletantsky ale je to tak.)

(dozadu se ze zajímavosti ale podívám)
:-))


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike ešte raz,som pri chuti kupodivu :-)) a išiel som aj dozadu viac ako rok

Feb 23.píšeš: "...pennystock nemajú kam padať, nemajú priestor..." - chlapče majú, naviac ty si ich kúpiš nie za penny. Pohyb kurzu, zdanlivo malý, (cent sem-tam, čo to je, také nič) ti ale vie rozhodiť tvoju investíciu dokonale - dal si viac ako penny...
Feb.23 píšeš: "...akcie...viem presne načasovať vstup..." - klobúk i čapicu dolu, to vie len málokto. V dobrom myslené. Ja to vedieť nebudem nikdy a preto som sa musel zariadiť ináč - fakt je mi už úplně jedno či "TO" pojde hore a či dolu a kedy sa "TO" pohne naopak. Skoro jediné čo ma zaujíma je určenie hraníc na obidve strany, o kolko sa musí pohnúť súčasný kurz podkladu - teda napr. aj akcie - aby som bol na svojom. Nečakám na dno-vrchol, na obrazec neviem aký, neviem kedy bude a či už náhodou aj nie je - vidím len hodnotu kurzu teraz.
Žiadny výkaz, výsledkovka, fundament, zmena šéfa či sortimentu výroby, žiadna neúroda. Žiadna špekulácia "čo sa stane keď...". Potrebujem jediné - pohyb jedno kam.

Ale vážne:
Tipovaní akcií je výborná zábava, čítam niekto má v portfoliu na sledovanie 150 titulov? či ešte viac? nič proti, ale toto si vedieť dať dokopy a vyberať tie pravé "orechové" tituly, ktoré by mali zabrať, to je práca pre vraha. A opať čítam: stále vačšina uvažuje smerom hore - nevieš prečo?
Nikoho nechcem obrádzať od klasických akcií. Nevidím ale jediný dovod prečo začať a tiež skončit len u nich.
-------------------------------------------------
Kdo umí hrát na obě strany - dá se na ně hrát například pomocí derivátů a to i na akciové tituly - má dle mého podstatně ušetřenou práci a hlavně vzácný čas a nervy. Pokud nevyhraje, utrpí jen velmi malou ztrátu,pokud vůbec, a bez rozbourání účtu, kondice psychické a potažmo i fyzické. Namísto 150 titulů jich může sledovat jen zlomek.
Hospodské řeči typu "a jak to vidíš, Franto, už se to pohne?" si může odpustit, nebo jen na čas kdy si dá svých pár a mizí k něčemu smysluplnějšímu.

O tom se ale píše i tu ale jinde.
Akcionářům přeji úspěch, i s akciemi se dá koneckonců vyhrát do alelujá!

:-))


Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko je fajn, ze jsi nam ukazal jaky ses frajer a ze ti to paradne jde. Evidentne mas spoustu volneho casu, kdyz nam sem pises :o) Muzes si samozrejme sledovat co chces a obchodovat jak chces a stejne tak i my ostatni a to je fajn, ne? :o) Nekterym nam zrovna treba vyhovuji I akcie a to nahoru i dolu..

to Airmike: dik za tipa na SIRI, vzal jsem ho na spicce a uz je i vetsina z domu.. :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bubi:
---nemám nejmenší zájem komukoliv ani tobě ukazovat jaký jsem frajer, jenom nějaký pátek už jsem "tam" a stále jsem neklekl. Přežil jsem ty padavé mrakodrapy v NewYorku, když se do nich trefili (to jsem tehdy měl jen akcie jako asi vy) i další kotrmelce. A času mám fakt mraky, protože je to moje práce naplno, zaměstnaný nejsem a podporu taky neberu, dokonce platím daně, i když se mi moc nechce :-((
---klidně dál obchoduj jak chceš, já ti tvoje vůbec neberu a ani nekritizuji. Akciemi většona začíná, jen píšu že nneí důvod jimi taky končit. Co mi na nich vadilo tak jejich síla, či spíš slabost. To není nápad můj, k tomu byste došli sami kdybyste neseděli jan na akciovém hrnci. Kdo pozná a naučí se využívat sílu páky, kterou mají např.deriváty, dostává se o hodný kus dál. A může se podstatně zklidnit, protože pole působnosti se mu začíná proti tomu co znal osud podstatně dál otevírat.

to Borax:
---že se dají obchodovat akcie na short není můj objev Ameriky.
Opět jsi ale nepochopil co jsem vlastně psal: že můžeš najednou spekulovat nahoru i dolů a to na jednom podkladu, tedy klidně i akciovém titulu.
To co dělá většina je trefování se do jednoho směru: nahoru nebo dolů.
Kdo se trefí je za frajera - šance je 50/50. To je ale málo. Toto bere to nejen peníze, ale taky čas a nabourává to psychiku, vážení. Každému kdo to myslí vážně a kdo nemá sponzora na krytí ztrát. Mně je bohužel nikdo nikdy nekryl, takže jsem uvažoval jak si ulehčit život a nebýt v "jednosměrném presu". Až uvažujete jenom v jednosměrce nahoru nebo dolů tipuju že v presu budete.
Pokud byste si odpustili svůj styl šel bych dál, ale nechám vás podusit :-))
---ono to není o okecávání ale o počítání. Kdybyste jen nekoukali do PC ale vzali taky tužku do ruky a papír, pustili si kurzy opcí-warrantů-K.O.certifikátů apod na cokoliv = akcie-indexy-komodity-měny-koše něčeho---tak byste se mohli dopočítat docela zajímavých věcí. Třeba toho jak z opcí teče časová hodnota i když se kurz podkladu nikam nehýbe, (natvrdo vidíte jak drahý je čas a jak se zhmotňuje do peněz...), atd atd.

Techniky, které umožňují sázet či hrát na obě strany podstatně ulevují hlavě: nemusíte se zatěžovat tím co jsem minule, ale stačí vzít tu ohryzanou tužku, papír a počítat.

Víc vám zatím neřeknu, kdo bude aktivní, slušný a podívá se třeba do derivátů mohu kousek i pokračovat.
Celý a zaručený návod na zklidnění mysli i obchodů vám tuty nedám, stačí že jsem se k němu po těch letech nějak dopracoval sám, ale navést snad kousek mohu. než zas na rok zmizím :-))
:-))
:-))



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to miciko,

myslim ze v Tvojom pripade pojde okrem imprtinentnych prispevkov (myslim ze aj Ty si niekedy davno zacinal hmm)
tipnem si o earnings spolu s directionals long iron condors v kombinacii s kalendarnymi spreadmi resp ze istiace nohy long condora mas vo vzdialenejsom mesiaci...teda je jedno ktorym smerom sa podklad (akcia) pohne, potrebujes pohyb...ak nenastane, nieco malo ziskas na case..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miciko:

nechci vyvolavát nějaké konflikty,na to tahle diskuze není,ctím názor každého,ale...

..Tvé příspěvky na mě působí poněkud divně,připadá mě, že ty jsi ten co objevil ten "Zlatý grál",a my jsme jen hlupáci co se tu plácáme a stresujeme se za pár korun,promin ale na mě to tak fakt působí.Myslím,že je tu hodně lidí co obchodují různé instrumenty a kombinace futures,akcií a opcí podle mě není nijak ojedinělá, a cesta od akcií k instrumentům na páku je poměrně běžný jev.

.. i trefa 50/50 při dobrém přístupu je dostačující.

..opce obchoduju už nějaký pátek a každá opční strategie má své slabší a silnější chvilky,takže taky to není zcela bez stresu a emocí,jakýkoli podklad může někdy nadělat pěknou paseku,ale určitě s Tebou souhlasím,že časový rozpad je "skvělý nástroj"

A věta" pokud byste si odpustily svůj styl šel bych dál,ale nechám vás podusit" .. co dodat nevšimnul jsem si že by tě někdo urazil na tolik že by jsi nám za trest neprozradil Tvůj přístup k obchodování a ještě tím vyhrožoval.

Respektuju a nezpochybnuju Tvůj systém,jen reaguji na Tvé příspěvky.

borax


Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax

pripada mi ze v poslednych mesiacoch sa diskusne forum zmenilo na nejaky kabaret :) chvilu som sa na tom aj bavil ,ale uz ma to prestalo bavit. ludia asi padli fakt na hlavu. opcne vlakna su hned pod tymto a tie o futures nad tymto. Fx ma samostatnu sekciu. a niekto ti tu ide rozdavat rozumi ako keby to boli veci o korych si v zivote nepocul. takyto maistri sveta , fakt klobik dolu . ja by som len rad vedel ze ci sa vobec naucili vyhladavat v diskusii

no nezda sa vam to absurdne ze tu niekto vytahuje " novinky " o ktorych tu diskutujeme niekolko rokov?
(basnicka otazka)

myslim ze mi stacilo . takychto diskusii sa nema zmysel vobec ucastnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to akcionáři:-))

docela se bavím a mám stále kousek času - pojďme nekecat ale obchodovat a pohrát si s čísly.
Nahoďte mi sem sami jakoukoliv akcii z amerického SaP100, nebo německého DAXu (šlo by ještě z MDAXu nebo TecDAXu) a dvě data - jedno bude kdy koupíme, druhé kdy prodáme tak, aby bylo mezi koupí a prodejem asi 1měsíc či lépe více času. .

Proč takto:
---Na velké tituly z indexu se dá rychle najít co je třeba abyste viděli v reálu že jde kopat na obě strany najednou, hledat vhodné instrumenty na menší tituly chce víc času protože je jich na trhu méně.
---já vám sem dodám spojený graf 1/2roční až max.1Y, kde nahoře bude kurz podkladu - zatím jenom akciový titul, když lovíte akcie - pod ním bude call derivát a dole put derivát. Jen holé kurzy: žádná technická analýza (jinak ji běžně používám), žádný fundament, aby to nezdržovalo a neodvádělo pozornost.
---užiju jen ty nejjednodušší, doslova primitivní postupy, aniž bych si dovolil kohokoliv shazovat či podceňovat jeho schopnosti a znalosti. Variací na dané téma se dá totiž páchat nekonečně.

Podstatné je jediné:
po vhození do vody se neutopit. Na stylu zatímvůbec nezáleží, absolutně nemusím zvítězit, stačí se zatím jen plácat a nejít ke dnu.
Furt se držet na hladině, vody si loknout jen občas a radši moc ne :-))

Příklad náhozu:
---akcie CocaColy, MSFT, GE, (Adidasu, BMW, Linde...),
---kup 15.10.2008
---prodej 12.02.2009

(toto téma by patřilo asi jinam, proto nikomu ani muk že to bude tu!)
:-))


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...