Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

Airmike:

no jasne, mam prece svoji hlavu :) Cely vikend lezim v grafech, vybiram tutovky na short, dopoledne nasazim prikazy, stopky, profit targety a ne abych to zavrel a sel se projet na kole - cucim na grafy, jak to lita a jak moje peclive vybrane tituly skacou z plusu do minusu a zpatky. Kdyz uz si myslim, ze je v podstate vsechno OK, dve ze tri jsou v plusu, jedna lehce v minusu hluboko pod stopkou a trend veskery zadny, tak najednou na ES vidim, ze to jde nejak zbytecne moc nahoru. Koukam, cekam a kdyz se muj celodenni tezce vydreny zisk otoci do ztraty, reknu si ze to je vazny a jdu proti svym akciim (normalni hedge, znate to) a nakoupim na ES. Scenar je jasny, okamzite se to otoci a nez z ES zase vypadnu, jsem ted uz v hlubokym minusu. Na konci dne se to sice v podstate srovnalo a jsem skoro na nule, ale pouceni z toho je, ze si mam davat pozor hlavne sam na sebe. Od zkusenejsich necekam navody na jisty zisky, ale to jak se vyvarovat nejvetsich kravin a cim zacit, abych nemel moc drahe skolne, to si poradit necham.

Pokud to nekoho zajima, dneska jsem shortnul TMO, PNC a LEN za OPEN. Klidne mi je okomentujte, stejne s tim uz nic neudelam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jak to vypada, budu pokracovat v monologu, ale preziju to. Pro budouci generace konstatuji, ze pod vlivem FTSE100, ktery celkem dost stoupl, jsem dneska vymekl, pockal si na pekne low na S&P500 kratce po otevreni a pozice jsem uzavrel. TMO na nule, LEN lehce se ziskem, PNC s velkym ziskem. Celkem jsem dumyslnym navysovanim pozic ziskal $570, minus pondelni experiment na ES za $200. Nejsem si jisty, ze to za ty nervy stoji, doufam ze casem to clovek zacne brat vic na pohodu.

Mimochodem, zkusenejsi, jak dlouho vam trvalo ziskat odstup od obchodu a nenervovat se kazdym tikem nahoru nebo dolu? Kdy clovek ziska vyrovnanost a jistotu, ze pravdepodobnost je na jeho strane, a ze muze bez nervu nasazet prikazy a jit na golf?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Navrátil,

jistotu tu asi nebudeš mít nikdy,ale obchodování akcií je relativně pomalé,takže se dá bezproblému obchodovat pozičně,a pokud zadáš SL,který je hodně důležitý,tak pak budeš mít aspon klid že trade neskončí totální katastrofou a můžeš jít i na golf,vše samozřejmě za předpokladu,že neotvíráš pozice v desítkách tisíc dolarů,potom dokáží být i akcie hodně rychlé,ale to už je spíše intraday.Já PT nepoužívám,pokud se pozice dobře vyvíjí tak posunuju jen SL ve směru obchodu,používám určité procento zisku z tradu,ale vždy se ho snažím dát alespon nad high/low minulého dne,aby mě nevybral nějaký třeba i bezvýznamný intraday pohyb.Takže když se ted dívám na Tvé tickery co jsi měl otevřeny,tak bych byl asi dle tohoto ve všech obchodech ještě s otevřenou pozicí,ale je to individální,rozhoduje bod vstupu,ale taky jakou hodnotu v dolarech měla otevřená pozice.

Já jsem ted obchody akcií docela omezil a to z toho důvodu,že jsem začal jet intraday akciové indexy,a musím se přiznat,že mě obchodovat akcie i indexy dohromady nedělalo ani trochu dobře,pořád jsem měl podvědomě zafixované,že mám ted např. větší polovinu pozic akcií třeba na long,ale rýsuje se signál intraday na short,a pro mě byl problém na světě,půjdu intraday short na indexech, budu chtít úspět,ale co moje otevřené pozice akcií long???Vydělám tolik aby mě to pokrylo ztrátu z longu akcií???Je to podobná situace jak píšeš,a já myslím,že takový hedge je cesta do pekel,aspon pro mě.Otvírám ted jen pár pozic,abych tomuto zamezil.

Jinak když jsme u tipů tak na long vidím WDC,DD,KG,short SLW,MSFT,ERTS,a velmi spekulativně CNR,tam už jsem část pozice otevřel.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Navratil: Monologu se neboj, procistuje to hlavu. Vyraznejsi "zklidneni" v pozici asi az tak po roce a trictvrte :o). Prekvapilo mne, jak pomohlo co jsem se docetl tady nekde. Predstavovat si v duchu tu situaci, kdy jsi v pozici a nechat se uplne vytrepat, vyklepat, vymrazit, vyblekotat, proste vymagorit z emoci = vybit se. Pak je clovek opravdu klidnejsi.. Pomalu chystejme longy. Treba UYG, JAVA..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bubi: dik z reakci, zkusil jsem jiny postup, nemit v tom moc penez a zvykat si napred na maly castky. Takze jsem v PALMu 200 short, je to za par penez a uvidim co to udela. Jinak k mym predchozim obchodum, kdyych nebyl mekkej a vydrzel, hlavne u PNC by to byla docela rana, padlo to zatim z 27 na 16. Tak priste :) Za tipy dik, i kdyz na longy to jeste docela nevidim, treba JAVA zatim nevypada, ze by mela v downtrendu nejak zpomalit. WDC je naopak short kandidat, jestli uz nepujde vys.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Airmike,

no taky jsem na to zvědav co vše ještě bude zfúzováno,tyto skutečnosti jsou nepříjemné pro ty co jedou bez SL a třeba pyramidují pozice a čekají že se vrátí třeba na hodnoty 2 roky zpět,to konkrétně JAVA byla tuším okolo 20 USD,takže potom ani prémie 80% moc nepomůže.Já sám mám jednoho kostlivce ve skříni(SNDK),kterého jsem nezvládnul dobře zmanagovat,a taky se hrozím nějakého převzetí,už měl chut na převzetí Sandisku Samsung,tak snad to neklapne,jinak bych zavřel se ztrátou definitivně.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...