Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevím, jestli můj příspěvek není úplně mimo mísu, ale zpozoroval jsem, že od 20.4. je velký rozdíl v cenách akcií Komerční banky na RMS a BCPP. Šlo by toho využít tak, že nakoupím na BCPP za 4025 a hned prodám na RMS za 4180? Rozdíl je nějakých 155Kč za akcii, což ve výsledku po odečtení poplatků dělá zisk při koupi 10 akcií cca 1225Kč, což je cca 3% z objemu!!!
Kde je v mé úvaze zádrhel, nebo to jde takto udělat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím, poslední dny mi pořád do firmy volají brokeři z Tokya (netuším proč zrovna z Tokya a kdo jim dal vůbec číslo), že prý by měly brzy až o 30 % stoupnout ceny CLH. Údajně kvůli xxx miliónové zakázce co společnost získala nebo má získat (teď nevím) na odstraňování škod po úniku ropy. Slyšel o tom někdo nebo se mě jen pokouší Japončíci obrat o peníze?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, přihodím něco ze svého watchlistu:

GS (Goldmann§Sachs) - W formace v downtrendu na daily grafu, včera učebnicový test 20EMA na daily, stochastics - není v oversold oblasti:), MACD - divergence na daily,
na weekly grafu býčí svíčka a včerejší test trendline

U GS pozor - goldmani rádi shortují sami sebe!!

Můj odhad - test 50EMA, resp. 200EMA na daily grafu (20EMA na weekly)

Pozorně sledovat fundamenty a bankovní sektor (Citygroup,BAC - to by mohli být také tahouni tento týden)

Včerejší lídři: Microsoft,Google, Intel,Quallcomm

Dá se říct, že trh je připravený k rally a hodně bude také záležet na fundamentech..

Přeji úspěšný týden

V

P.S. Pamatuj: Friend is your friend, use SL a always take your profits

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stanley.

Před pár lety jsem udělal podobný obchod. Akcie jsem kdysi kupoval v RMS a byly tedy vedeny ve SCP. Následně po další delší době jsem se rozhodl, že je prodám přes burzu a proto jsem zavolal makléřovi, který je převedl ze SCP na můj účet u Patrie a následně zobchodoval.Vše proběhlo během čtvrhodiny. To samé by mělo proběhnout obráceně. Například koupím akcie na burze. Poté zavolám makléřovi a nechám si je převest do SCP a poté zobchoduji v RMS. Nevidím důvod, proč to musí trvat dva dny. Z technického hlediska to je pro makléře práce na pár desítek vteřin. Buď jsou firmy u kterých to jde a firmy, které se nám snaží házet klacky pod nohy, nebo to jedním směrem jde a druhým se spožděním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley Napsal:
-------------------------------------------------------
> radim2:
> Na RMS je to T+0.

Je to přesně tak, jak píše radim. Převádět se dají až akcie, které fyzicky vlastníš. Pokud je koupíš na RMS pak si seš majitelem okamžitě a tudíž můžeš zadat pokyn na převod na BCPP (u ČEZu, Telefonicy, KB, Uni a Tabáku to jde v rámci jednoho obchodníka přímo přes E.broker a není třeba nikam volat. U ostatních se to musí, jestli se nepletu, zadat přes pobočku osobně, nebo telefonicky).

Při nákupu na burze je to složitější. Vypořádání je až v T+3, takže papíry fyzicky vlastníš až třetí den po obchodu a tudíž pokyn na převod zadáš až pak. Se zařazení CDCP tento problém asi nezmizí. Vypořádání bude pořád odlišné. Po vypořádání obchodu by ale němělo nic bránit prodeji an druhé burze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Právě jsem absolvoval 25 minutový rozhovor s makléřem z Honkongu, který se mi snažil prodat pozici v akciích firmy, která údajně vyhrála kontrakt na likvidaci škod v mexickém zálivu (CLH) Clean Harbors.

Nevím čim jsem si zasloužil jejich pozornost, ale ze zvědavosti jsem si to poslechl. Zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti a jestli se dá na takových doporučeních dlouhodobě fungovat.


PS: Jo tak vidím, že to už někdo hlásil před měsícem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...